Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża - Panasonic, Technics czy może inna firma?

SilesiaVratislavia 29 Maj 2010 02:16 2399 9
  • #1 29 Maj 2010 02:16
    SilesiaVratislavia
    Poziom 9  

Odwiedzając to forum w związku z innym zapytaniem pozwoliłem sobie założyć jeszcze jeden temat. Mianowicie za około 2 miesiące po powrocie z wyprawy do Niemiec planuje zakupienie sprzętu grającego. Nie jestem wielkim znawcą także określić mogę się w kilku prostych podpunktach:
    1. Oczekuję sprzętu odtwarzającego mp3, z możliwością podpięcia pendrive czy innego dysku usb.
    2. W zestawie wieża (tylko takim określeniem operuję, chodzi o główną jednostkę do której na ten przykład wrzuca się CD) + 2 kolumny + Subwoofer ^^
    3. I co oczywiste dobre brzmienie dźwięku zwłaszcza na tych wyższych poziomach głośności jak i dobry bas.

Jak wspominałem nie jestem wielkim znawcą sprzętu grającego, także proszę się nie śmiać, z racji mojej nieznajomości tematu ;P

Obecnie poszukuję czegoś co pasowało by pod punkty wymienione powyżej, jednakże dla osoby nie obeznanej ciężko cokolwiek znaleźć, skoro nie wiadomo nawet od czego zacząć.. Osobiście kierując się marką zwróciłem wzrok na sprzęt firmy Panasonic, między innymi coś w guście Panasonic SA-AK770:
    http://www.youtube.com/watch?v=yPhbI-CCY6w
    Jednak tu bardziej uwagę przyciągnął sam wygląd, bo dźwięk znając życie nie jest pewnie godzien zainteresowania, ale tu wolę dowiedzieć się waszego zdania ^^

Idąc dalej tym tropem, czytając przykładowe komentarze na YT wpadłem na sprzęt marki Technics. Tu może sam design nie jest taki "słitaśny" jak w przypadku Panasonica gdzie wszystko błyszczy i świeci, ale jakość dźwięku jak i basu wydaje się o wiele lepsza (stwierdzone jedynie po filmiku):
    http://www.youtube.com/watch?v=bOO4IfBIIqY

I teraz moje pytanie w momencie gdy dysponuję budżetem między 1000-1500 (budżet zależny od kursu euro po powrocie) co proponowalibyście, bądź co kupilibyście na moim miejscu. Nie jestem audiofilem, przez kilka lat przemęczyłem się na głośnikach komputerowych także to o czymś świadczy ^^ Jednakże szumy, trzaski czy słaby bas wpadają w moje ucho, także tego chciałbym uniknąć.

Także jeśli możecie podajcie jakieś propozycje na obecną chwilę, może jakieś wskazówki, podpowiedzi apropo wyboru sprzętu grającego - możliwe, że i jedna jak i druga marka wcale taka najlepsza nie jest.. Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam ^^

EDIT
    Gwoli informacji na głośnikach w 99% przpadków odtwarzanej muzyki leci hiphop/rap, 1% stanowi R'n'B/pop jak i audycje radiowe ^^

0 9
  • #2 29 Maj 2010 04:26
    soklos
    Poziom 12  

Panasonic i Technics to jedna i ta sama firma... a mianowicie: Matsushita Electric Industrial Co Ltd. of Japan (MEI).
    Ten link co podałeś do Technics'a to były nieudolne próby trafienia z marką Technics do "ludu" owszem pod marką Technics powstało i nadal powstaje dużo dobrego sprzętu... obecnie tylko dla DJ'ów.

No i jeżeli zależy Tobie na tym aby sprzęt dobrze grał nie sugeruj się wyglądem tylko brzmieniem ;)

Za te 1,5 tys zł możesz naprawdę dobry sprzęt wybrać.
    Ja bym doradził wzmacniacz plus dwie kolumny podłogowe... ale widzę że to może nie trafić w Twój gust ;)

Ps. Po nagraniu dwoma różnymi kamerami (aparatami) nie można oceniać/porównywać jakości dźwięku generowanego przez kolumny... Zapewne oba urządzenia z których korzystali autorzy filmów miały zupełnie inne parametry nagrywanego dźwięku nie wspominając o wyborze kompresji.

0
  • #3 29 Maj 2010 04:43
    SilesiaVratislavia
    Poziom 9  

Cytat:
    Panasonic i Technics to jedna i ta sama firma... a mianowicie: Matsushita Electric Industrial Co Ltd. of Japan (MEI).
    Ten link co podałeś do Technics'a to były nieudolne próby trafienia z marką Technics do "ludu" owszem pod marką Technics powstało i nadal powstaje dużo dobrego sprzętu... obecnie tylko dla DJ'ów.

Wiedziałem, że moja niewiedza jest znacząca, ale żeby nie wiedzieć, że to jedna i ta sama firma.. Nic to, po to uderzyłem z tematem, żeby o takich sprawach się dowiedzieć.

Cytat:
    No i jeżeli zależy Tobie na tym aby sprzęt dobrze grał nie sugeruj się wyglądem tylko brzmieniem Wink

To wiadomo, Panasonic z pierwszego linka po prostu wpadł mi w oko to i postanowiłem o niego zapytać. Brzmienie jest u mnie na pierwszym miejscu, wygląd nie ma przesadnie dużego znaczenia, byleby tylko nie była na tyle paskudna, że wstyd ją będzie postawić na widoku ;P

Cytat:
    Za te 1,5 tys zł możesz naprawdę dobry sprzęt wybrać.
    Ja bym doradził wzmacniacz plus dwie kolumny podłogowe... ale widzę że to może nie trafić w Twój gust Wink

Rozumiem, że pod słowem "dobrać" kryją się zakupy nie w komplecie, a na części tak? Ogólnie mi samemu ciężko określić swój gust, aktualnie słucham muzyki z komputera przez 2 głośniki z subwooferem i mogę powiedzieć, że nie narzekam, ale... Zdaję sobie sprawę, że odsłuch na dedykowanym sprzęcie grającym jest zupełnie inny i dużo lepszy, dlatego też zacząłem rozglądać się za czymś wartym uwagi, ale w moim przypadku ciężko o jakąś konkretną ocenę.. Mógłbyś podać jakieś przykłady tych wzmacniaczy i kolumn co bym wiedział na czym stoję? ^^

Cytat:
    Ps. Po nagraniu dwoma różnymi kamerami (aparatami) nie można oceniać/porównywać jakości dźwięku generowanego przez kolumny... Zapewne oba urządzenia z których korzystali autorzy filmów miały zupełnie inne parametry nagrywanego dźwięku nie wspominając o wyborze kompresji.

Prawda.. Jak na moje ucho oba grają dość dobrze, choć już komentarze pod filmikami zdają się temu przeczyć.. Najlepszy byłby odsłuch na żywo, ale taki zajmę się dopiero gdybym miał jakieś konkretne modele na oku, póki co wiem bardzo malutko w tym temacie..

0
  • #4 29 Maj 2010 07:47
    Zagór
    Poziom 19  

Podałeś Technicsa mój kolega ma identyczną wieżę i wiesz co??
    Ona nie gra dobrze bo ona gra gorzej niż moje kolumny co kiedyś miałem za 300 zł audiomega ze wzmacniaczem sony a wiesz że audiomega to badziewie więc sam widzisz....
    Czemu nie pomyślisz na złożeniu zestawu tzn wzmacniacz plus odtwarzacz cd plus kolumny??
    O wiele lepiej na tym wyjdziesz

0
  • #5 29 Maj 2010 16:23
    prez8s
    Poziom 33  

Jeśli chodzi o Panasonica, to moge polecić wieże z serii pmx 4 lub 3. Mało popularny ale dobry sprzęt. Według mnie brzmieniem i basem spokojnie przykrywa przereklamowane pianocrafty yamahy.

0
  • #6 29 Maj 2010 16:26
    SilesiaVratislavia
    Poziom 9  

Nie myślę o złożeniu takiego zestawu obecnie bo nic na ten temat nie wiem ^^ Dlatego też napisałem na forum co byście naprowadzili mnie na jak najlepszy wybór, większość z was wie w tym temacie o wiele więcej ode mnie :P

0
  • #7 29 Maj 2010 18:29
    zapek42
    Poziom 27  

Na Twoim miejscu kupiłbym wzmacniacz + kolumny . Ale jeżeli zależy ci na mocnym brzmieniu to bardzo polecam Sony LBT-XB6, XB80AV i coś tego pokroju . Są bardzo mocne, dodatkowo w trybie MOVIE bas jest bardzo miękki .

0
  • #8 31 Maj 2010 19:40
    SilesiaVratislavia
    Poziom 9  

Zależy mi (przynajmniej przez najbliższych parę lat ^^) na dość przyjemnym odbiorze rapu z głośników wraz z towarzyszącymi mu basami. Z cienkim basem to już nie ta sama muzyka.

Robiąc sobie przegląd video Soniaki całkiem fajnie grają, ale.. jak to wszystkie na video... Rozejrzę się może za jakimiś testami w konkretnych przedziałach cenowych, może wpadnę na coś ciekawego.

Jednakże co do wzmacniacz z kolumnami - mógłbyś polecić coś od siebie w tym temacie? Co bym miał punkt zaczepienia jakiś.

0
  • #9 31 Maj 2010 21:18
    zapek42
    Poziom 27  

Powiedzmy że miałbyś maksymalnie 1500 zł na wydanie (z wszelkimi przesyłkami itp ) .

Wzmacniacze :
    Denon PMA-980R (numer 1062454688)
    Sony TA-F630ESD (numer 1051727885)
    Yamaha AX-870 (numer 1046146200)
    Yamaha A-1020 (numer 1049207647)

Kolumny :
    Scherzo 200, 350
    Voyager 200, 350

Na pewno zagra to lepiej niż świecące wieże z dumnymi napisami 10000w .
    A pokój jakiej wielkości ?

0
  • #10 02 Cze 2010 02:44
    SilesiaVratislavia
    Poziom 9  

Wybacz taką rozbieżność w czasie odpisywania, ale tego ostatnio u mnie niedostatek...

Aktualnie coś około 25 metrów, ale za jakiś czas szykuje się przeprowadzka do starego budownictwa gdzie to pokój gdzie sprzęt się znajdzie będzie na oko 2 razy większy z sufitem podwieszonym na bodajże 3 metrach, także jakoś to zapewne na odbiór dźwięku wpłynie ^^

Taki zestaw prezentuje się całkiem ciekawie i zdaję sobie sprawę, że zagra o wiele lepiej niż te wszystkie wieże ze sklepów typu MediaMarkt czy temu podobne.. Tylko teraz kolejne pytanie - jak mniemam funkcją wzmacniacza jest.. wzmocnienie sygnału podanego na wejściu, czyli w tym przypadku muszę mieć jeszcze zewnętrzny sprzęt, który taki dźwięk do wzmacniacza poda. Czy w przypadku takiego Denona, mam możliwość podpięcia go pod każde źródło dźwięku, typu komputer PC (choć od tego mam zamiar się właśnie uniezależnić) czy odtwarzacz iPod?

Może głupie pytania, ale jak mówiłem jestem w tych sprawach ciemny...

Edit:
    Heh, chyba sam sobie odpowiedziałem na pytanie, przeglądając aukcje na allegro. Wystarczającym playerem jak dla mnie powinien być na przykład Denon DCM-500AE (numer 1059194944) bądź jego pochodne ^^

Edit2:
    A wracając do Technics'ów - czy jest sens interesować się nimi pod kątem odtwarzacza CD? Czy jednak lepszą rolę spełni komplet dwóch Denon'ów? Technics szczyci się renomowaną marką, a spora liczba ludzi to neguje..

0