Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problematyczne moduły, Amica Pa

MARCIN.SLASK 29 Maj 2010 08:56 8826 4
  • #1 29 Maj 2010 08:56
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Witam.

Klient zgłasza, że pralka (Amica PA A411) nie kręci, nie wiruje. Sprawdziłem wszystko i wychodzi, że coś z modułem. Ale dla pewności zrobiłem reset i test. Co ciekawe, na teście wszystko robi, normalnie w ogóle nie obraca silnikiem i żadnego błędu nie zgłasza. Więc kupiłem nowy moduł, wymieniłem i ... Nawet nie wróciłem do domu i klient dzwoni, że pralka przestała prać i wszystkie diody się świecą. Wróciłem a tu prawie zero reakcji na moduł. Przytrzymując przycisk START, dopiero po 10-15 sekundach na chwilę diody gasną i zapala się GOTOWA. Ale zaraz po sekundzie słychać, że przekaźnik łapie i zapalają się wszystkie diody. Resetu i testu nie udało się wykonać. Nawet sam moduł podłączony tylko pod napięcie zachowuje się identycznie.
    Pojechałem z modułem do reklamacji. Po tygodniu dostałem nowy, który podziałał tylko dzień i taka sama usterka.
    Czy ktoś wie co jest powodem, albo spotkał się z takimi objawami przy nowych modułach PA?

A do pralki zamontowałem moduł kupiony na aukcji (zamówiony w międzyczasie). I działa już od ponad tygodnia poprawnie.

0 4
  • #2 01 Cze 2010 18:41
    technik100
    Poziom 10  

podaj index modułu to pomoge

0
  • #3 02 Cze 2010 22:37
    peterwolski
    Poziom 20  

silnik sprawdzałeś ? często cieknie na niego woda z dozownika

0
  • #4 04 Cze 2010 23:29
    mirofalcon
    Poziom 24  

sprawdź tak jak pisał kolega -peterwolski- dodatkowo sprawdź grzałkę, najlepiej pomierz te elementy induktorem ( na doziemienie )

0
  • #5 07 Cze 2010 13:38
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Moduły nowe są oddane do reklamacji i niestety numeru seryjnych tych modułów nie mam. Z jednego pieniądze dostałem już.
    W pralce pracuje moduł starej generacji zakupiony na aukcji.
    Silnik i jego złącze oglądałem i jest OK.

Nie mam induktora, ale zrobiłem sobie takie "urządzonko" z dwoma transformatorami, prostownikiem, kondensatorem i miliamperomierzem 0-10mA. Napięcie bez obciążenia to około 530V DC, więc idealnie nadaj się do pomiaru grzałek na upływność. W tej pralce wskazówka podczas pomiaru nawet nie drgnęła. Więc uznałem, że jest OK.

0
  Szukaj w 5mln produktów