Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośników w Vectra C - gwizdki oraz w drzwiach.

29 Maj 2010 10:34 19288 15
  • Poziom 10  
    Witam . Przymierzam się do wymiany głośników w Vectra C - proszę o wasze porady, Jakie montowaliście, problemy z montarzem, --= wypięcie osłon itd. pozdrawiam Czekam na sugestie.
  • Poziom 23  
    Nie wiem Co to za problem zdjac Boczek.. Wyjac Oryginalne wysokotonówki.. Następnie wytłumic drzwi dac Dystans pod niskotoowy i po sprawie..
  • Poziom 12  
    Mitur, nie bądź złośliwy... Kolega grzecznie pytał.

Podpowiedz z mojej strony, płaski śrubokręt do podważania boczków się przyda. Na pewno gwiazdka, bo takie są śrubki w tapicerce. Ogólnie chodzi o to byś nie połamał zatrzasków w boczku, bo jest ich sporo. Ciągniesz za plastik delikatnie, i wystrzegaj się, żebyś nie ciągnął pod kątem, wtedy lubią się łamać. Na pewno sobie dasz rade ;) Tylko pamietaj, nie szarp na siłe.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Witam, dziękuję za wyrozumiałość, spytam jeszcze co proponujecie zamontować, jaki komplecik głośniczków - Radio które mam to Pioneer F900BT.
  • Poziom 23  
    Fakt Sory Za moje niezdyscyplinowanie Powiedz jaki budżet masz na te Wysokotonowe ?
  • Poziom 10  
    Chciałbym przeznaczyć na to kwotę do 1000 zł
  • Poziom 36  
    Witam,
    Bez wzmacniacza się nie obędzie. W tej kwocie jeśli rozważasz używane to np. Helix Precision + dobry wzmacniacz 2 x 40 lub 2 x 50 Wat + wytłumienie i wygłuszenie. :D
  • Poziom 10  
    Te radyjko ma już wyjście 4x50 wieć chyba starczy ?
  • Poziom 36  
    darczello napisał:
    Te radyjko ma już wyjście 4x50 wieć chyba starczy ?

To są zupełnie inne Waty a poza tym -> to ma przede wszystkim grać a nie udawać :D .
  • Poziom 10  
    Jaki wzmak do tego proponujesz ?
  • Poziom 36  
    Jak Ci zaproponuje XM6020 to na 99% nie zmieścisz się w budżecie. Więc trzeba czegoś naprawdę dobrego poszukać w rozsądnych pieniążkach.
  • Poziom 10  
    Z tego co zdąrzyłem przeglądnąć, wyjście jest tylko na 2 głośniki, a co z tylnymi w drzwiach ?
  • Poziom 36  
    darczello napisał:
    Z tego co zdąrzyłem przeglądnąć, wyjście jest tylko na 2 głośniki, a co z tylnymi w drzwiach ?

W samochodzie słuchasz stereo -> czyli sygnału przygotowanego do poprawnego odtwarzania przez dwie (a nie cztery) kolumny (kolumna to zespół głośników odtwarzających pełne pasmo akustyczne). Jedynym wyjątkiem potwierdzającym tą regułę jest układ 2 +1 (dwie kolumny + subwoofer) i to wyłącznie ze względu na ograniczenie ludzkiej percepcji.
  • Poziom 24  
    Jeżeli chcesz zadbać o pasażerów z tyłu to możesz zamontować jakieś głośniczki i podłączyć je tylko pod radio, a przód pod wzmacniacz. Tylko wtedy odpowiednio wystrój sprzęt bo inaczej w taki sposób można łatwo spalić tylne głośniki przesterem...
  • Poziom 10  
    Macie jakieś inne propozycje wzmaków pod przednie głośniczki ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Oczywiście .

Przeczytaj pierwszą stronę i

będziesz wiedział co jest polecane.