Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Medion MD95700 nie działa na Seven Ultimate

Maylo92 29 Maj 2010 11:20 3227 4
  • #1 29 Maj 2010 11:20
    Maylo92
    Poziom 9  

Witam.
    Tak jak w temacie, mam problem z uruchomieniem tego tunera na moim netbooku. Po podłączeniu poprzez złącze USB komputer nawet nie wykrywał urządzenia, podłączyłem więc pod Mini USB i już został wykryty. Zainstalowałem sterowniki, jak i oprogramowanie Home Cinema, które rzekomo jest dedykowane dla tego urządzenia, jednak po uruchomieniu programu i próbie włączenia TV wyświetla się błąd o braku zainstalowanego tunera. Sprawdziłem w menedżerze urządzeń i znalazłem pozycję - USB Hybrid Video Capture (DVB-T/PAL), przy którym była ikonka wykrzyknika w żółtym trójkącie. Po wejściu w szczegóły urządzenia w okienku Stan urządzenia wyświetla się napis: Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10).
    Próbuję, kombinuję jak odpalić tuner na netbooku, ale nie ma żadnych efektów. Próbowałem nawet w Media Center, ale tam też informacja o braku zainstalowanego tunera. Tylko proszę o nie komentowanie w stylu że są tematy na ten temat, bo nie widzę chociaż jednego, w którym jest podane trafne rozwiązanie. System próbował nawet wyszukać sterowniki w necie ale po chwili pada informacja, że sterowniki dla tego urządzenia są aktualne - jak mogą być aktualne jak nawet nie działają (sic!).
    Próbowałem również przez menedżera urządzeń i to nawet na kilka sposobów, ale nic nie pomogło.

0 4
  • #2 29 Maj 2010 14:31
    huk90
    Poziom 23  

Proszę spróbować programu DScaler - u mnie działa bez problemu.

0
  • #3 29 Maj 2010 17:53
    Maylo92
    Poziom 9  

No zainstalowałem ten program i dalej co zrobić.
    Samo raczej się nie ustawi :/ Nie widzę nigdzie ustawień dot. karty tv

Dodano po 10 [minuty]:

I jakiś biedny ten program poza tym. On w ogóle do oglądania TV jest ;) ??

Dodano po 2 [minuty]:

Patrząc na różnych stronach to wydaje mi się że łatwiej go odpalę na Linuxie Ubuntu niż na Win 7

Dodano po 1 [minuty]:

Ale ostatnio to tylko na 7 siedzę bo linux dla mnie już zbrzydł że tak powiem i pół roku nie tykałem go :]

Dodano po 1 [minuty]:

Osobie która pomoże dam 100 pkt ;)

Dodano po 33 [minuty]:

Przed chwilą odpaliłem ubuntu, ale tam po wyszukaniu sterowników i zainstalowaniu softu do tunera też nic nie dało się zrobić, jedynie na pocieszenie to system reagował na pilota.

-1
  • #4 30 Cze 2010 19:47
    snipek
    Poziom 2  

Witam
    Podepnę się do tematu.
    Nie miałem zadnych problemów z odpaleniem w/w tunera na programach dscaler jak i home cinema, działał na obu. Problemem jest zmuszenie go do współpracy z programem Radiator, jeśli ktoś dał radę go odpalić w tym programie to niech napisze o metodzie jaką zastosował.
    Pozdrowionka

0
  • #5 15 Lip 2010 09:10
    Maylo92
    Poziom 9  

Sprzedałem tuner :D niech ktoś inny się tym martwi.
    Lepiej sobie kupić markowy sprzęt za ponad 100 zł niż się męczyć z tanim g***em.
    Przynajmniej jest wtedy jakieś wsparcie techniczne.
    Pozdro

0