Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Unitra Tonsil ZG40C opinie

29 Maj 2010 12:21 19438 35
  • Poziom 9  
    Witam! chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze opinie na temat tych kolumn.I czy warto je kupić? z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 26  
    Jeśli chodzi Ci o te z bierną membraną to są super.A czy opłaca się kupić, to zależy od ceny i stanu (mają swoje lata).
  • Poziom 9  
    Chodziło mi właśnie o te z membraną bierną. A czy zagrają dobrze na wzmaku Kenwood KA-501 (2X70RMS)

Co to jest "wzmak"?
    Regulamin p.10.9
    (dj-MatyAS)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    No one mają moc znamionową 40W, tak że nie za bardzo.
  • Poziom 9  
    A gdybym wymienił ten wysokotonowy na bardziej solidniejszy???
  • Poziom 26  
    Pozostałe też są 40W, musiałbyś wszystkie zmienić.
  • Poziom 9  
    Ile by ta wymiana wszystkiego kosztowała??? i czy sie opłaca
  • Poziom 18  
    Ale w czym problem jeśli masz za mocny wzmacniacz? Chyba nie musisz przekręcać gałki do końca? Lepiej żeby był zapas mocy niz jej niedobór. Za małym wzmacniaczem przy przesterowanym sygnale tak samo można spalić głośniki
  • Poziom 9  
    Czyli jeśli kupie te kolumny i będe uważał z mocą to głośnikom nic sie nie stanie?
  • Poziom 28  
    -Cezar- napisał:
    Czyli jeśli kupie te kolumny i będe uważał z mocą to głośnikom nic sie nie stanie?

Dokładnie.
  • Poziom 9  
    W tej chwili mam do tego wzmacniacza podłączoną kolumne zrobioną i pożyczoną przez mojego kolege (kolumna ma 900W mocy) i przy większej głośności dzwięk jest zniekształcony z powodu zbyt małej mocy wzmacniacza ale znalazłem granice głośności gdzie dzwięk jest dobry.Czy będzie tak samo z tymi kolumnami? bo raczej będzie słychać że kolumny nie wyrabiają.Co o tym sądzicie?
  • Poziom 26  
    Skoro się uparłeś to kupuj, tylko wersję 8 om (dla 4 om ten Kenwood ma 83W RMS na kanał, więc ryzyko "ubicia" głośników rośnie).I pamiętaj, że dziesięciokrotne zwiększenie mocy przyłożonej do głośnika, odbierane jest jako dźwięk dwukrotnie mocniejszy czyli łatwo nie zauważyć, że jest się już "za daleko".
  • Poziom 28  
    -Cezar- napisał:
    W tej chwili mam do tego wzmacniacza podłączoną kolumne zrobioną i pożyczoną przez mojego kolege (kolumna ma 900W mocy)

A cóż to za cudowny sprzęt kolega zrobił? :D
  • Poziom 20  
    Kolumny są świetne to prawda sam takowe posiadam i nie narzekam ale co do tego, że łatwo w nich spalić głośniki to nie do końca.. Wysoko tonowe wytrzymały mi naprawdę sporo przesteru (kolumny dostałem od ojca, a on lubił jak mu głośno "syczało"), w moich średnie tony padły szybciej niż wysokie wiem dziwne, też się zdziwiłem.. Miałem je pod wieloma wzmacniaczami ale najlepiej zagrały przy amplitunerze Yamaha R-3 no dźwięk jaki się z nich wydobywał był przecudny! Więc jeżeli tak bardzo chcesz te kolumny to sprzedaj ten wzmacniacz co masz i kup coś nadającego się do nich przykładowo tą Yamahę co napisałem..
  • Poziom 9  
    A znacie jakieś inne dobre kolumny które pasowałyby pod ten wzmacniacz? cena 200-250zł
  • Poziom 26  
    A te ZG40C ktoś chce sprzedać za 200 zł ?
  • Poziom 9  
    Cena tych kolumn na allegro wynosi od 300 do 500zł i jeszcze na licytacji. Poczekam na lepsze oferty może pojawią się takie do 200zł. A jakies inne kolumny takie które pasowałyby pod ten wzmacniacz?
  • Poziom 29  
    Za polarisy 120 na kolcach w dobrym stanie 300zł ktoś na allegro woła i też jest to dobra propozycja myślę, że nawet lepsza niż zg40c one mają 80w znamionowej i 120w maksymalnej więc w sam raz pod tego kenwooda. Nawet jest ode mnie z miasta :) . Myślę, że to również lepsza propozycja niż mildtony.
  • Poziom 9  
    Jeszcze jakieś godne polecenia kolumny w tej cenie???
  • Poziom 20  
    W tej cenie raczej nic lepszego nie dostaniesz no chyba, że będziesz siedział całymi dniami na allegro i się trafi jakaś okazja ale sam także polecam te Polarisy bo to dobre kolumny..
  • Poziom 9  
    Raczej zostane przy ZG40C. Jakimi głośnikami musze zastąpić oryginalne aby spokojnie grały na moim wzmacniaczu?
  • Poziom 20  
    Nie zamieniaj głośników!! Po pierwsze głośniki są dostosowane do obudowy byś musiał robić nową budę, zwrotnicę i co najważniejsze nie wiadomo czy membrana bierna by wytrzymała przy mocniejszym głośniku..
  • Poziom 28  
    Oryginalne głośniki mają tekstylne zawieszenie co dzięki czemu nie poddają się aż tak upływowi czasu. Nie radzę zastępować ich jakimikolwiek innymi.
  • Poziom 11  
    Z tego co wyczytalem w innym twoim topicu chcesz tego zestawu uzywac do techno i tym podobnej muzy. Znajac zycie - bardzo glosno. W zwiazku z czym wydasz 200 zlotych a za 2 miesiace bedziesz znowu szukal kolumn.
    Ten Kenwood jest do nich za mocny, pomijajac juz fakt, ze pasuje bardziej do muzyki klasycznej ;)

Pasowalyby do niego np takie http://www.allegro.pl/item1048059549_loewe_by_canton_hi_fi_box_lb_180_50_kg_unikalne.html

Poszukaj kolumn Audiomega - wysoka polka to to nie jest, ale do basu sie nadadza. A dzieki temu, ze producent jest polski, to cena powinna oscylowac w podanych przez ciebie granicach. Niemniej jednak, skoro juz kupiles niezly wzmacniacz, to badz konsekwentny i dozbieraj kase na pasujace do niego kolumny.
  • Poziom 9  
    A kolumny STX-a są dobre??
  • Poziom 11  
    Dobre to pojecie wzgledne. Krazy opinia ze sa do d..., ale maja swoich zagorzalych fanow i obroncow. Wszystko zalezy od przeznaczenia. Jesli nie dysponujesz kasa na lepsze i nie masz mozliwosci zbudowania swoich to wlasciwie obojetne czy kupisz Stx, Audiomega, Cat czy Clatronic - wszystkie sa mniej wiecej na jednym poziomie i kiedys napewno stwierdzisz, ze potrzebujesz czegos lepszego.

Ja zaczynalem od starenkich Tonsili, potem byly Audiomega BRX-110 (na etapie muzy elektronicznej), a teraz jade na swoich wlasnych, ktore z poczatku zdawaly mi sie osmym cudem swiata, a juz zaczynam kombinowac co by tu sklecic :)

Audiomege znam, wiec polecam ci je na poczatek. A Stx? Coz... Z pewnoscia sa wizualnie bardziej dopracowane, jest wiekszy wybor modeli. Co do jakosci nie wypowiadam sie, bo nie sluchalem. Poczytaj fora z opiniami - cos ci to rozjasni.

http://www.allegro.pl/item1064381875_audiomega_brx_110_stan_idealny.html
    http://www.allegro.pl/item1062385617_kolumny_audiomega_tanio.html