Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obiektyw szerokokątny do kamerki internetowej/kamera cofania

zenek_bb 29 Maj 2010 17:25 2087 0
  • #1 29 Maj 2010 17:25
    zenek_bb
    Poziom 12  

Witam, niedawno skończyłem zaawansowany projekt wbudowania laptopa Dell C600 do samochodu. Projekt zakończony pełnym sukcesem, podłączony jest do ECU samochodu przez COM, do radia przez CHINCH, do komputera gazowego Stag300+ przez USB, do bluetooth przez USB (karta PCMCIA USB 2.0x4)

Mam gotowe miejsce do zamontowania z tyłu kamerki internetowej jako kamery cofania, mam gotowy kablel 3,5m i na pożyczonej kamerce działa. Problem jest następujący: potrzebuję mieć widok szerokokątny, coś jak w judaszu w drzwiach żeby kamerka widziała nie tylko na wprost co stoi za autem ale żeby było widać wszystko na boki oraz góra dół, np przez judasza widać wycieraczke pod drzwiami i ścianę na lewo i na prawo, a kamerka widzi na wprost jak by zamiast judasza była poprostu dziura.

Proszę o pomoc w wybraniu/kupieniu takiej soczewki żeby zamontować ją do kamerki internetowej żeby jej kąt widzenia był bliski 180stopniom. O montaż nie musicie się martwić, jest dowolna ilość miejsca na soczewki (wiem że muszą mieć trochę miejsca np. tak jak grubość drzwi). Kamerka będzie osłoniona od wody, kurzu i wszystkiego :) Nie wiem tylko jak dobrać soczewkę.

Można by ewentualnie iść np. do LiroyMerlin z telefonem z aparatem (nokia N95) i dopasować jakiegoś szerokątnego judasza przystawiając go do kamerki czy widzi w szerokim kącie?

Jeszcze pytanko bo coś czytałem na elektrodzie o podczerwieni czy coś, mam dobre mocne 2x21W światła cofania ale zastanawiam się nad diodami IR i żeby w podczerwieni w nocy cofać, był by sens czy lepiej zostać przy normalnym "kamerowaniu" pod oświetleniem świateł cofania?

0 0
  Szukaj w 5mln produktów