Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Warto kupić kolumny firmy Hollywood?

29 Maj 2010 19:57 6058 32
  • Poziom 8  
    Witam.
    Czytałem na forum, że kolumny Hollywood, to jest ostry kicz i nie opłaca się ich kupować.
    Powiedzcie, czy to prawda, czy nie?
    Może lepiej zamiast kupować nowe kolumny, kupić używane Berlin 2007/2?
    Moim zdaniem lepiej nowe, niż jakieś używki.
    Proszę o pomoc i z góry dzięki.
  • Poziom 19  
    Warto czy nie warto... Zależy do czego je chcesz... Ja osobiście odradzam sprzęt tej firmy... Dobrze używany, markowy sprzęt będzie lepszy niż nowe hollywoody.
  • Poziom 16  
    Witam, wiadomo że Hollywood nie jest zbyt profesjonalną firmą lecz ja powiem że kupiłem kolumny Dibeisi model Q1001 bodajże 150W RMS były ogólnie zakupione do odtwarzania sekcji wokalnych bardziej jako odsłuch lecz zobaczyłem że to nie jest aż taki shit jak piszą na forum kolumny posiadam już 3 lata grają przyzwoicie wiadomo że basu brakuje lecz co się spodziewać po głośniku 10" często używam ich na małych imprezkach ze względu na to że są małe i lekkie. Także niewiadomo jak gra Hollywood większość słyszała złą opinie firmy lecz może nie słyszała paczek, na pewno będzie mało basu bo głośniki są z niższej półki ale brzęczeć będzie jakoś lepiej tak niż wogóle.
  • Poziom 21  
    Hollywood to nie są dobre kolumny chociażby dlatego,że zawierają PIEZOELEKTRYCZNY głośnik wysokotonowy[za ok.7zł.].Nisko-średnio tonowe,to też najniższa półka.Jednym zdaniem:wygląd ok.dźwięk do kitu.Poszukaj czegoś innego,albo,jeśli masz trochę smykałki zbuduj sam,na Elektrodzie znajdziesz pełne opisy takich konstrukcji,a koszt wykonania POŻĄDNYCH paczek ze 2 razy mniejszy niż tych badziewnych kolumn dla głuchych!
  • Poziom 8  
    a co sadzicie o firmie cat berlin albo o sharp ?

Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 16  
    Mało słyszałem o tego typu firmach. ile kolega ma na te kolumny i co chce nimi nagłaśniać?
  • Poziom 8  
    mam okolo 300zl i chce czasem w domu posluchac i na podworku ale bardziej chce nagosnic jakies male impreski

Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 25  
    Za tą kasę nie ma co.
    Jedynie jakieś DIY na GDS 30/30 + GDWT 12-19/150 ew. GDS 30/200 od STX-a. Nic innego tutaj nie widzę.

Chyba, że...jakieś Altony 110 ? najlepiej w wersji Disco ale nie wiem czy znajdziesz szczerze mówiąc.

Kolejna sprawa to wzmacniacz-masz jakiś ?
  • Poziom 8  
    jak na razie lece na nordmende pa 1400 i mysle troche nad kumnem jakiegos innego w niewielkiej przyszlosi
    Moderowany przez dj-MatyAS:

Ponieważ Kolega ma za nic polecenia moderacyjne, a pisownia z postu na post staje się coraz bardziej niechlujna udzielam Koledze ostrzeżenia.
    Regulamin p.6, 15.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    Cytat:
    były ogólnie zakupione do odtwarzania sekcji wokalnych bardziej jako odsłuch lecz zobaczyłem że to nie jest aż taki shit jak piszą

Ale to właśnie w "sekcji wokalnej" wychodzi cała nędza tych kolumn!!! O ile okaleczone i zniekształcone średnie tony i piszczące wysokie w muzyce dyskotekowej tak nie rażą, to niestety - na dibeisi nic nie nagłośnisz, bo
    mikrofon zacznie sprzęgać przy bardzo niskiej głośności, a brzmienie będzie nienaturalne, nieczytelne i nieprzyjemne.
  • Poziom 16  
    SzokalML mylisz się troche może to chiński bubel lecz przez 3 lata nie narzekałem nie wiem czy słyszałeś te paczki czy też nie ale na impreze dla " Dzieci " uwierz że się nadają zauważ że my jako my jesteśmy strasznymi audiofilami i dużo wymagamy od sprzętu, a dzieci? aby im brzęczało :p a m.in służyły mi do małych dyskotek szkolnych lub przemówień.
  • Poziom 36  
    Nie jestem audiofilem i dużo od sprzętu nie wymagam.

Ale te kolumny są poniżej wszelkiego poziomu, albo inaczej mówiąc, najniższa półka - skuteczność poniżej 90 db, głośniki na miękkich zawieszeniach, i piezoelektryczny głośnik wysokotonowy. Do wokalu się NIE NADAJĄ.

Skoro twierdzisz że "nie są takie złe", to czy może być coś gorszego???

To już lepiej wziąć Altusy 75 - mniej więcej taka sama moc, większa skuteczność i ZDECYDOWANIE lepsze brzmienie - po pierwsze, głośnik GDWT, po drugie, prawdziwy, średniotonowiec odcięty zwrotnicą. Tyle że nie mają kocyka, narożników, i rączek. Za to jakość dźwięku nieporównywalnie lepsza.
  • Poziom 21  
    Aby nie wychowywać następnych pokoleń głuchych muzycznie młodych ludzi,powinno się właśnie dzieciom zapewnić dobrą technicznie jakość dźwięku,a nie" łubu dubu dzieci wszystko łykną".Wczoraj u mnie na osiedlu organizowano festyn dla dzieci z karaoke i miłym akcentem było profesjonalne nagłośnienie,dobre "paczki",estradowe mikrofony itd.Może dzięki temu za 10-20 lat nie kupią Hollywood i tym podobne badziewie które tylko wyciąga kase z kieszeni.Są takie powiedzenia:"kto tanio kupuje,dwa razy kupuje" i "biednego nie stać na kupowanie tanich żeczy"Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    W super sprzęt nie, ale w coś, czego obsługa nie będzie tak problematyczna, np. gdy przyjdzie zrobić karaoke i okaże się że nijak nie da się ustawić wokalu, bo sprzęga przy paru watach.
  • Poziom 19  
    Cytat:
    Dzieci nie mają wygórowanych wymagań dźwiękowych - skoro wystarcza im słuchanie muzyki z głośnika telefonu komórkowego. :(

Fakt, że dzieci i młodzież ostatnio słucha tandetnej jakości nagrań na przenośnym sprzęcie, co nie znaczy, że ludzie którzy cenią sobie jakość a tym bardziej 'akustycy' zajmujący się nagłaśnianiem mniejszych czy większych imprez powinni to tolerować - może warto jednak 'pokazać' dźwięk w dobrym wydaniu.
    W innym wypadku możnaby powiedzieć, że to co robimy nie ma większego sensu.
    Tak czy siak myślę, że moda na tandetę w postaci słuchania muzyki na różnorakich komórkach czy innych iPodach przez mały głośniczek i obnoszenie się z tym jest tymczasowa i z czasem zaniknie.
  • Poziom 16  
    Nie twierdze ze Dibeisi to pro sprzęt bo nawet tak nie powiedziałem lecz na szkolne imprezy/przedstawienia i tak wystarczy jak ktoś w/w wymienił dzieci raczej nie obchodzi jakość dzwięku...
  • Poziom 25  
    Cytat:
    Nie twierdze ze Dibeisi to pro sprzęt bo nawet tak nie powiedziałem lecz na szkolne imprezy/przedstawienia i tak wystarczy jak ktoś w/w wymienił dzieci raczej nie obchodzi jakość dzwięku...

ale ogłuszyć zawsze można-piezakami i wysoko strojonymi "basami" ?
    a co jeśli na takiej imprezie pojawi się gość który zna się na sprzęcie?-wystawi Ci opinie do organizatorów że masz sprzęt za parę groszy i rynek niestety wlezie na Twoje miejsce.
    A co będzie jeśli poproszą Cię o nagłośnienie jakiejś akademii czy jakiegoś przemówienia a tutaj pisk,huk itd. i nijak mikrofonu nie ustawisz.
    Ja na Twoim miejscu zrobiłbym jakieś kolumienki 1 bądź 2 x 12" na GDS 30/200 od STX-a i do tego GDWT 18-200 (i pobawić się z zwrotnicą do niego) bądź GDWT 12-19/150 - pod względem jakości dźwięku i SPL-u jest to kilkanaście razy lepsze zestawienie niż jakieś hollyshit czy dibeisi.

Basstest49, teraz to ja już znam powód niektórych Twoich wypowiedzi skoro grasz na dibeisi :/

Cytat:
    "kto tanio kupuje,dwa razy kupuje"

...dwa razy płaci ;P
    ale nie zawsze tak jest - czasami na allegro do wyrwania są na prawdę w okazyjnej cenie końcówki i inne sprzęty do PA aż się prosi żeby kupić:) sam kilka razy upolowałem na licytacji sprzęt za prawie 50% ceny katalogowej:)
  • Poziom 32  
    ryba022 napisał:
    mam okolo 300zl i chce czasem w domu posluchac i na podworku ale bardziej chce nagosnic jakies male impreski

Za tą kwote nie da się kupić nic do celu którego oczekujesz a kwota którą proponujesz sobie na zakup sprzętu jest tak bardzo śmieszna że obawiam się iż mogło by braknąć jak zakup dobrego "bumboxa" a Ty tu szukasz sprzętu PRO. Do tej Twojej kwoty dopisz jedno zero i wtedy może coś się znajdzie a i też nie będzie to sprzęt wysokich lotów.

Basstest49 napisał:

I tu Cię troszkę zaskoczę bo DBS puścił na rynek kilka produktów klasy MID-PRO ale też kosztują odpowiednio więcej.
  • Poziom 8  
    za 3 tysie to wiesz jaki można sprzet kupic ze glowa staje tylko trzeba szukac a ja az takiego nie chce poczytaj pierwszo na allegro i w tedy napisz czy nie ma jakiś kolumn do 300zl

Moderowany przez dj-MatyAS:

Regulamin p.15
    Ponieważ to recydywa =- przyznaję Koledze nagrodę za konsekwencję w kaleczeniu pisowni.
    Ostrzeżenie.

• Poziom 36  
    Tylko że w PL 95% dystrybucji Dibeisi to właśnie te najtańsze produkty - bardzo marnej jakości.

za 300 zł można kupić komplet: jakiś używany domowy wzmacniacz i kolumny. Na pewno starczy do posłuchania w domu i na prywatkę.
  • Poziom 25  
    Ostatnio na allegro siedziały GDS 30/30 + 2xGDWT 9/70/1 i poszły bodajże za 200zł z groszami więc cena świetna.

Czasami można dorwać eltrony w pokaleczonym stanie wystarczy poprawić coś w GDS-ach i już masz nadstaweczki 12" + GDWT na małe prywatki będzie super.

Aczkolwiek jeśli nie znajdziesz nic z "estrady" kup Altony 110-tylko tutaj wzrosną koszty dotyczące wzmacniacza.
  • Poziom 36  
    ale z GDS 30/30 nie ma w ogóle basu. To lepiej kupić coś "domowego" nastawionego bardziej imprezowo niż GDS-y.
  • Poziom 25  
    ale GDSy mają więcej dB-i na pewno wytrzymalsze od domowych kolumienek.

To skoro nie tonsilowskie szerokopasmowce to GDS 30/200 od STX-a i mają więcej basu-ktos kiedyś napisał że na 2x12" można robić imprezkę i nie potrzeba dołu-to mnie zdziwiło.

A może kolego doskładaj trochę pieniążków i kupisz już coś na prawdę estradowego? ewentualnie-ja bym próbował z tymi GDS-ami od STX-a (2xGDS 30-200 + GDWT 18-200).
  • Poziom 36  
    Nawet w przypadku 1xGDS+GDWT to koszt samych głośników to ponad 200 zł. trzeba się bawić w DIY - a to dość sporo roboty. A co dopiero mówić o 2xGDS i wzmacniaczu!

po drugie: może kolega wcale tak głośnych nie potrzebuje.
    Na GDS 30/30 się zawiedzie, bo w ogóle nie grają basem.

Za 300 zł proponuję koledze zestaw z allegro:
    item1041984517_dual_cv_1250_wzmacniacz.html
    item1045278848_heco_p_3302_kolumny.html

Z przesyłką oczywiście wyjdzie pewnie z 360 ale tyle chyba da radę kolega uzbierać.
  • Poziom 35  
    Cytat:
    za 3 tysie to wiesz jaki można sprzet kupic ze glowa staje

Tak, za 3000zł można kupić parę nowych kolumn z niskiej półki JBLa czy EV albo 1/4 kolumny takiej, że rzeczywiście "głowa staje". Albo wynająć dobry sprzęt na 1 dobę.

Cytat:
    czy nie ma jakiś kolumn do 300zl

Jest duży wybór używanych kolumn do domu w tej cenie. JBL, Heco, Elac, itp. Wystarczy poszukać. Na imprezy potrzebujesz jednak więcej, powiedzmy parkę kolumn na GD 30/50 i bas STX, do tego dwa wzmacniacze. Absolutne minimum, to Eltron i wzmacniacz na jakimś TDA 7294 czy (razem ok. 700zł)

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 25  
    No i tak jak kolega widzi to nie jest tani interes.
    Na jakieś dobre nadstawki z dobrym wzmacniaczem trzeba mieć te 2kzł a gdzie doły i inne osprzęty.
  • Poziom 16  
    MiZ Sound jak stwierdziłem wyżej Dibeisi mam dla " dzieci " jeśli chodzi o nagłośnienie czegoś większego posiadam Handbox LD 402 + ATX 1200 sami wiecie jak jest na imprezach dla dzieci a to ktoś "potrąci" stojak z kolumną która spadnie ( nie raz mi się tak zdażyło ) i co mam postawić kolumnę za 2tyś aby jakieś dziecko je zrzuciło? wątpie...a są sale gdzie naprawdę nie ma jak rozstawić nagłośnienia...
  • Poziom 32  
    Basstest49 napisał:
    MiZ Sound jak stwierdziłem wyżej Dibeisi mam dla " dzieci " jeśli chodzi o nagłośnienie czegoś większego posiadam Handbox LD 402 + ATX 1200 sami wiecie jak jest na imprezach dla dzieci a to ktoś "potrąci" stojak z kolumną która spadnie ( nie raz mi się tak zdażyło ) i co mam postawić kolumnę za 2tyś aby jakieś dziecko je zrzuciło? wątpie...a są sale gdzie naprawdę nie ma jak rozstawić nagłośnienia...

Spadające ze statywów kolumny przy dzieciach? Oj... Tu nie ma znaczenia czy to kolumna za 200 czy 2000zł.

Najtaniej i w miare z sensem to zakup taniego t.ampa i najtańszych paczuszek od stx (pa400fr) by w miarę zagrać ale i tak bez petardy w basie i z zapasem mocy. Albo masa wycieczek po serwisach aukcyjnych i polowania na okazje.