Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który głośnik lepiej kupić?

Ociej 30 May 2010 06:51 2308 10
    Ociej
    Level 9  
    Witam.
    Zastanawiam się nad kupnem głosnika, mam kilka modeli na oku ale niewiem który wybrac...

Crunch GP-12D4
    CarPower Sonic 12
    Lanzar HRWDC12
    Rockford Fosgate Punch P2D412

Z tym że Rockford i Crunch sa w dwóch wersjach 2*2ohm i 2*4ohm. Jak narazie nie mam jeszcze wzmacniacza do napedzenia którego kolwiek z tych głośników. Najchętniej bym prosił o propozycje wzmacniacza do wybranego modelu głośnika. Chyba że są jeszcze jakies inne głośniki godne uwagi w cenie do 1000zł..

Z góry dzięki ; )
    roman87
    Level 23  
    Co chcesz osiągnąć montując taki głośnik ( ciśnienie czy jakość) ?
    Czy masz przygotowaną instalację (kable, aku, alternator) pod wzmacniacz 1kw+?
    Do jakiej kasy wzmacniacz bo od tego też będzie uzależniony wybór głośnika ( bo 1kw w 1ohm kosztuje inaczej niż 1kw w 4ohm)?
    Ociej
    Level 9  
    Instalacji elektrycznej jeszcze nie modyfikowałem, ale mam zamiar oddać auto w dobre rece kolegi. teoretycznie chodzi mi o cisnienie, o to by głosnik schodził naprawde nisko i przyjemnie masował. na wzmacniacz bede miał koło 1000zł. Głośnik bym chciał kupic w przedziale do 800zł. Najchętniej bym prosił o zestawy głośnik + wzmacniacz...
    Mitur23
    Level 23  
    Witam a może lepiej Re Se 12 ?? dołozyc 200 zł do głosnika.. ale to już o wiele lepszy Garnek..
    roman87
    Level 23  
    Jeśli chodzi Ci o duże ciśnienie to kup sobie Sonic12 albo 15 i do tego monoblock 1kw w 1ohm (hifonicks, sinusline) według mnie jedna z najbardziej korzystnych opcji cenowych.
    Ociej
    Level 9  
    Tak wiec konkretniej co sugerujecie? Głosnik który robi ładne cisnienie ale zarazem nie gardzi jakościa. Odpowiedni wzmacniacz do niego i by wszystko zamkło się w 1800zł
    Mitur23
    Level 23  
    Jakosciowo Graja i nisko Re Se 12 Albo Re Sx 12 (Sx jest droższy) Ale to nie na twój budżet..
    roman87
    Level 23  
    Konkretny głośnik, który oprócz dobrego ciśnienia zagra ładnie to Earthquake.
    johny1600
    Level 14  
    A ja ci bym polecił starą serie RoCKFORD FOSGATE PUNCH tylko ta najstarsza jest najlepsza. I ona w 100% rozwala sonica.
    A jak do ciśnienia to 15' a nie 12'
    Yakuza93
    Level 18  
    HERTZ HX300 750zł (jeśli ma być nisko, mocno i z klasą) + EMPHASER 2260s (jest na alle... za 900zł) Głośnik ma 700RMS przy 4Ohm a wzmacniacz 920RMS przy 4Ohm. Taki zestaw bym ci polecał :) będzie mocno, w dobrej obudowie nisko i z klasa bo firmy i głośnika i wzmacniacza mówią same za siebie :) jeśli brał byś taki zestaw to mamy 1650zł i zostaje Ci jeszcze na kable i +/- jakaś obudowę :) a jaki samochód będziesz nagłaśniał?

Dodano po 3 [minuty]:

Ewentualnie
    RE Audio SR-15 D2 800zł
    RE Audio SRX-12 D2 800zł
    RE Audio SE-12 D4 ok. 1000zł
    EmPhaser EX 12 T4 819zł
    Ten ostatni z RE Audio zagra najlepiej a EmPhaser najmocniej ;) Ten piec poradzi sobie z EX 12T4 więc ja bym celował w zestaw EmPhaser-a ;)
    mateuszws
    Level 11  
    Witam.

Podpowie mi ktoś który z wymienionych głośników lepiej zagra, chodzi o głośność i bas, sugerować się także budową , widać ten pierwszy bardzo masywny.

JBL GTO 1214 - 30 CM

DANE TECHNICZNE

- subwoofer (głośnik niskotonowy)
    - moc ciągła: 350 W
    - moc szczytowa: 1400 W
    - pasmo przenoszenia: 23 - 400 Hz
    - impedancja znamionowa: 4 Ohmy
    - skuteczność (2.83V/1m): 90 dB
    - wentylowane nabiegunniki
    - zawieszenie: wysokie, guma
    - progresywny resor dolny

Który głośnik lepiej kupić?