Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CASE/DAVID BROWN 1190 Po podniesieniu dziwny odgłos.

szogunek1989 30 Maj 2010 10:56 5370 10
  • #1 30 Maj 2010 10:56
    szogunek1989
    Poziom 9  

witam wszystkich, pisze ten temat ponieważ mam takie pytanie,niedawno kupiłem case 1190 i jeśli podnoszę talerzówkę na podnośniku to jak podniesie do konca to słychać jakiś dziwny odgłos ale jeśli ruszę dźwignią lekko na doł to juz nie ma takiego odgłosu, czytałem na innym forum ze w m-f 255 jak sie tak podniesie do konca i słychac jakiś odgłos to jest to stały wydatek pompy i jesli sie weznie troche na doł to tez przestaje wiec moze w tym jest podobnie, jesli ktos wie o co chodzi lub sie domysla to pisac, a i jeszcze jedno co oznacza to pole co jest zaznaczone na czerwono, jest ono za ogranicznikiem przykreconym tam gdzie jest dzwignia od podnosnika ???

http://w36.wrzuta.pl/obraz/3MNH2UT6M4n/case_1190

0 10
  • #2 31 Maj 2010 19:00
    jaclac26
    Poziom 14  

kolego to jest odgłos pompy która pracuje wtedy z nadmiernym obciążeniem prawdopodobnie są źle ustawione dźwignie nigdy nie robiłem przy case podnośnika ale miałem ten sam problem w reno

0
  • #3 31 Maj 2010 23:46
    wal-ker
    Poziom 30  

Witam, to odgłos pracy zaworu nadmiernego ciśnienia. Normalnie może on tak hałasować gdy przesuniesz dźwignię na czerwone pole. Wtedy nie działa regulacja pozycyjna. Wyreguluj linkę.

0
  • #4 03 Cze 2010 13:06
    szogunek1989
    Poziom 9  

tam nie ma linki tylko jest taki pręt który idzie od dźwigni podnośnika i na nim jest taka śruba która skręca i rozkręca ten pręt, to tym mam rozkręcic zeby odgłos był dopiero jak dzwignia bedzie na czerwonym polu ???

0
  • #5 05 Cze 2010 19:16
    wal-ker
    Poziom 30  

Witam.
    Nie masz tej linki co jest na tym rys.?
    A tą regulacje co jest na drugim rys.?

Dodano po 6 [minuty]:

CASE/DAVID BROWN 1190 Po podniesieniu dziwny odgłos. CASE/DAVID BROWN 1190 Po podniesieniu dziwny odgłos.

0
  • #6 05 Cze 2010 20:35
    szogunek1989
    Poziom 9  

mam to co jest na rysunku nr-1 ale tego co jest na rusunku nr-2 nie kojarze ale jutro zobacze a gdzie to sie mniej wiecej znajduje ??

0
  • #7 11 Cze 2010 20:58
    szogunek1989
    Poziom 9  

mam jeszcze jedno pytanie jak przekręce zapłon to świeci mi sie kontrolka TRANS FILTER co to oznacza ??? kontrolka po odpaleniu silnuika gasnie.

0
  • #8 11 Cze 2010 23:17
    wal-ker
    Poziom 30  

Kontrolka filtra oleju przekładni. Po przekręceniu kluczyka powinna sie zapalic (testuje i pokazuje że np. żarówka nie spalona)Po odpaleniu silnika powinna zgasnąc.Jak filtr zapchany -ciagle bedzie swiecic i w zależnosci od modelu sygnał dzwiękowy.

0
  • #10 16 Sty 2011 09:51
    krzysiek_84
    Poziom 11  

Podłączam się pod temat, tylko że ja mam problem z DB 1490.

1. gotuje mi się woda w silniku a w chłodnicy jest zimna, przypuszczam, że pompa wody do naprawy, czy coś jeszcze może być walnięte?
    2. po dłuższym postoju mam problem z ruszeniem (prawdopodobnie hamulce trzymają) co ewentualnie może być przyczyną?
    3. gdzie mogę kupić dmuchawę wraz z wiatrakiem? ktoś "pożyczył" ją
    4. poszukuję zamienników filtrów powietrza oraz wspomagania
    5. jakim olejem i gdzie uzupełnia się braki płynów w wspomaganiu?
    6. gdzie jest filtr od skrzyni / pompy hydraulicznej?
    7. gdzie uzupełnia się olej w skrzyni? gdzie się spuszcza olej ze skrzyni?
    8. gdzie mogę kupić sprzęgło gumowe pomiędzy silnikiem a pompą hydrauliki przednią?

Wybaczcie ale w temacie DB jestem zielony ;)

0
  • #11 19 Sty 2011 16:22
    krzysiek_84
    Poziom 11  

Przepraszam za mega pomyłkę.

Ciągnik mój to David Brown 1390.

Proszę o info odnośnie w/w punktów.

0