Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

18-calowy monitor LCD LED zasilany z USB od Samsung

pseven 31 Maj 2010 14:39 7657 39
 • #31
  ezbig
  Poziom 19  
  Sas_AS napisał:

  Kurcze.. to nie źle nauczyli na tych studiach.
  Mimo to dalej będę się trzymał swojej głupoty :D

  1Mb = 1000 Kb = 1 000 000 b
  1MB = 1024 MB = 1024 x 1024 B = ... x 8 b (oczywiście MB przyjęte jako MiB zgodnie ze zrozumieniem potocznym w informatyce).


  Pewnie też uczyli, że bity, bajty, kilobajty, megabajty wywodzą się z systemu dwójkowego. Tych jednostek i ich wielokrotności używa się do określania pojemności pamięci, długości słowa itp. w informatyce. 1Mb = 1000 Kb = 1 000 000b nijak ma się do rzeczywistości, do której się odnosi. Problem z tym mają fizycy, ale takie podejście lobbowali też producenci sprzętu komputerowego, bo dysk 500GB może mieć teraz sporo mniejszą pojemność. Nie wiedziałem, że takich ciekawostek teraz uczą na studiach - to ja się załapałem jeszcze na starą szkołę :) Może dlatego mnie to bawi :D
 • #32
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #33
  phanick
  Poziom 28  
  Nie zaczynajcie znów tych wywodów o bajtach i bitach bo znów admin wszystko przeniesie do kosza.

  Jeśli zaś chodzi o algorytm kompresji który to w locie potrafi tak ogromne porcje danych kompresować, to ja jestem ciekaw jak dużą część zasobów procesora on angażuję.
 • #34
  Sas_AS
  Poziom 15  
  ezbig napisał:
  ...w informatyce. 1Mb = 1000 Kb = 1 000 000b nijak ma się do rzeczywistości, do której się odnosi. Problem z tym mają fizycy, ale takie podejście lobbowali też producenci sprzętu komputerowego, bo dysk 500GB może mieć teraz sporo mniejszą pojemność


  Nie no luzik, nie też to bawi po całości, szczególnie w dyskach :D
  Tylko, że naprawdę żadna to tajemnica :)
  1. Bit to bit czyli 1 albo 0 i naprawdę jest ich więcej w megabajcie... na upartego można policzyć, a to jest rzeczywistość ;) Bajt już jest słowem bitowym.
  2. Temat dysków to inna bajka bo producenci oszukują... podają Bajty według układu SI (czyli kilo to - 1000 i kropka :D itd) co nie jest zgodne nijak z ich rzeczywistą pojemnością i właściwej jednostki użytej na opakowaniu ;)

  Sprawa monitora mnie bardzo zaciekawiła, rozwiązałoby to problem dodatkowego monitora do laptopa, gdyby całkowita pobierana moc spadła poniżej 5W (2x USB 2.0). Raz, że przedłużyłoby to prace "w terenie" czyli pobierało znacznie mniej prądu, a dwa zwiększyło komfort pracy. Wyjście vga nie jest poręczne, a podłączanie zwykłego monitora 17' z akumulatorem 12V 35Ah pod nogami nie jest dobrym rozwiązaniem.
  Moim zdaniem bezsensu produkować coś szczycąc się zasilaniem z portu USB i ma to pobierać więcej niż 0,5A... no ostatecznie dwa porty (1A), jak dodatkowy dysk HDD.
 • #35
  phanick
  Poziom 28  
  Widzę że temat bajtów znów powraca. Także moim zdaniem to my sami się oszukujemy, a producenci dobrze podają. Kilo to tysiąc, Mega to milion i tak powinno zostać.
 • #36
  narkoholik
  Poziom 30  
  Nie mieszajcie jednostek informatycznych z matematycznymi :)


  Temat do kosza bo obciach :)

  (Z monitora zeszło na USB a później na podstawy informatyki a nikt nie sprawdził czy ta matryca TN nie jest czasem 6-bitowa a już obliczają:) )
 • #37
  Mr5wa
  Poziom 16  
  Eeee...
  Na moje oko to on musi mieć jakieś jeszcze wejście Chociaż VGA na podpięcie...
  Przecież karta graficzna albo chociaż emulacja też ciągnie prąd a w 10W to się raczej nie zmieści...
  A co do USB 3.0 ma też 500mA jak USB 1.0 oraz 2.0.
  A podpięcie czegoś co pobiera więcej prądu kończy się uśmierceniem kontrolera USB... tak nas uczą w szkole...
 • #38
  narkoholik
  Poziom 30  
  Eeee... a na moje oko to napisali że chodzi o rozwiązanie zasilania a nie sygnału Video. Poza tym to PROTOTYP - ma wskazać nowe ścieżki rozwoju. Sami przyznali że będa poprawiać. Po co porównywać to do obecnych rozwiązań ? Nawet nie podali specyfikacji i nie wiadomo czy w ogóle się przyjmie ?

  Mnie za to interesuje czyim alter Ego jest pseven i tymeczek ? Czy ktoś mnie oświeci ?
 • #39
  filo301
  Poziom 11  
  Super!
  np. do netbooka do samochodu itd. samsung dobrze myśli tylko cena pewnie go zabije
  Ps. usb 1.1 , 2.0 mają 500mA a usb 3.0 ma 900mA