Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wirtualnym napędem CD - widoczność

Gelip 30 Maj 2010 12:12 2097 2
  • #1 30 Maj 2010 12:12
    Gelip
    Poziom 28  

Mam zainstalowany PowerISO i jeden wirtualny napęd z przypisaną na stałe literą F:
    W systemie mam wyłączone Autoodtwarzanie na wszystkich dyskach za pomocą konsoli gpedit.msc czyli w rejestrze mam wartość NoDriveTypeAutoRun ustawioną na FF (255) w kluczu MACHINE\...\policies\Explorer
    W PowerISO wyłączone Autoodtwarzanie i Automontowanie
    Po uruchomieniu systemu w oknie Mój komputer nie widać napędu wirtualnego F: . Napęd pojawia się dopiero przy uruchomieniu PowerISO lub co ciekawe po zaznaczeniu dowolnego napędu w oknie Mój komputer np. dysku C: a następnie rozwinięciu menu Plik lub PPM (Menu kontekstowe). Sprawdzałem kilka razy. W tym momencie słychać przez moment pracę dysku co oznacza iż system coś z niego odczytuje, zapewne coś z Rejestru. Próbowałem monitorować rejestr w Registry Monitor ale jakoś nic nie mogę wywnioskować z tego co mi pokazuje gdzie leży problem. W rejestrze jest taki klucz USER\Software\PowerISO Status o wartości 5. Próbowałem zmieniać na 0 i 1 restartując system ale nic to nie daje.

P.S. Po wylogowaniu i zalogowaniu napęd jest nadal widoczny, dopiero po restarcie systemu go nie widać. W systemie nie mam żadnych wirusów ani śmieci

• #2 30 Maj 2010 20:27
    adamz74
    Poziom 30  

Możliwe, że do utworzenia wirtualnego napędu konieczne jest uruchomienie PowerISO lub jakiegoś jego składnika.

Zobacz czy przy starcie systemu uruchamia się "PowerISO Virtual Drive Manager", widoczny jako ikona płyty CD obok zegara w tray-u. Za uruchamianie odpowiada klucz w gałęzi rejestru:[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] , o wartości: "PWRISOVM.EXE"="C:\\Program Files\\PowerISO\\PWRISOVM.EXE". Może przy czyszczeniu usunąłeś ten wpis...

Pozdr!

• #3 01 Cze 2010 14:48
    Gelip
    Poziom 28  

Tak, jest coś takiego jak "PowerISO Virtual Drive Manager" ale on nie jest konieczny aby używać napędu. Włącza się go za pomocą menu start lub po zaznaczeniu opcji Autostart w konfiguracji programu PowerISO. Nie lubię żadnych dodatkowych procesów w Menedżerze urządzeń a wiem, że program działa normalnie bez tego menedżera - chyba że jest coś o czym nie wiem, ale nie wydaje mi się. Przecież do obsługi napędu jest menu kontekstowe - po co jeszcze dodatkowo w tray'u jakaś ikona?
    Chodzi mi o to jak windows zarządza napędami dysków w oknie Mój komputer. Co się dzieje w systemie w momencie wywołania Menu kontekstowego napędu? Jakie klucze w rejestrze odczytuje system?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME