Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy limit 10GB wystarczy ?

30 Maj 2010 12:16 7065 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam zamiar zakupić Internet bezprzewodowy w Play z limitem 10GB miesięcznie (zasięg w mojej okolicy jest)
    Czy ten transfer będzie mi wystarczyć na :
    -przeglądanie stron internetowych - ok 3-4h dziennie
    -gg (ok 1-2h dziennie) skype (ok 30 min dziennie)
    -pobieranie mp3 (ok 2 utwory dziennie po 3MB)
    -oglądanie TVN24 przez internet (ok 4-7h dziennie ok . 10-15 dni w miesiącu (tylko maj czerwiec , lipec , sierpień))

I jeszcze pytanie - czy niewykorzystany transfer przechodzi na następny miesiąc czy przepada ?

Dziękuję za odpowiedź
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Niewykorzystany transfer przepada :)

Najlepiej weź sobie ten internet na testy, bo ja w dużym mieście testowałem i jak dla mnie padaczka... Trudno na 100% powiedzieć czy wystarczy taki limit, ale raczej tak. Najwięcej zżera youtube i streaming video + torrenty i p2p...
  • Poziom 17  
    Niewiem jak w Play ale w innych sieciach limit to nie tylko download ale tez upload.
  • Poziom 36  
    Kurnik2000 napisał:
    -oglądanie TVN24 przez internet (ok 4-7h dziennie ok . 10-15 dni w miesiącu (tylko maj czerwiec , lipiec , sierpień))
    Nie ma szans, nie wystarczy, musisz zrezygnować z TV (natomiast możesz przeglądać www 24h/dobę i ściągać kilkaset mp3). Nie wiem jakie bitrate ma TVN24 (bo "transmisja płatna" mnie nie wpuszcza), ale to nie ważne czy 500 kbps czy 6 Mbps, bo już 500 kbps (ala dawne youtube) to za dużo, to ~225 MB/h, a Ty planujesz ok.65 h, czyli ~15 GB na samą TV (i to w najgorszej jakości, a co jeśli jest lepsza?).