Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca Acer Aspire biały pasek

30 Maj 2010 12:46 1806 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam uszkodzoną matryce w laptopie Acer Aspire 1670 z mojej winy natomiast rozkręciłem obudowę matrycy i po złożeniu jej do laptopa skręceniu i w pewnym momencie zauważyłem że z lewej strony zatrzask nie chciał wejść w swoje miejsce i po mocnym przyduszeniu zatrzask się ułamał i na ekranie wyskoczył niebieski pasek z lewej strony o szerokości 6cm oraz na końcu 1cm biały pasek.Po rozebraniu obudowy matrycy niebieski pasek znikł lecz ten biały jest nadal.Wygląda to tak w rozdzielczości 1024na 768 zajmuje on godzinę tzn minuty nie widać ich oraz gdy jest otworzony mój komputer nie widać u góry przycisku X do zamykania okienek.Basek jest biały i czasami są w nim kolorowe paski a czasami prześwitujące linie na których jest prawidłowy obraz.Czasami też paski mrugają .Matryca jest Samsunga.Czy jest możliwość naprawienia tej matrycy czy ostatecznie trzeba ją wymienić?
  • Spec od drukarek
    Najlepiej wymienić na nową, można ewentualnie trochę podgrzać taśmę matrycy, ale ja zawsze wymieniam na nową, żeby nie był problemów.
  • Poziom 9  
    tasma matrycy jest dobra lecz zauwarzyłem że w miejscu ściśnięcia u góry są układy matrycy jest ich na całej szerokości matrycy w tych samych odstępach takie co są stosowane w wyświetlaczach telefonach komórkowych lecz te są troszkę większe i myślę że ten jeden ukruszony lecz tego nie widać być może się mylę
  • Spec od drukarek
    Tą taśmę co są te układy można podgrzać gdzie łączy się z matrycą oczywiście hot airem.