Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedziałający pilot po drobnej modyfikacji

30 Maj 2010 12:54 1074 4
 • Poziom 13  
  Witam.
  Ostatnio dostałem pilot od samochodu (Volkswagena Bora), aby przełożyć płytkę do innej obudowy gdyż w stara gumka od przycisków byla całkowicie zniszczona i do niczego się nie nadawała. Co prawda nowa obudowa była od innego samochodu, jednak rozstaw przycisków był taki sam, jedyne co trzeba było zrobić, to przewiercić dziurkę w odpowiednim miejscu, aby można było skręcić pilot. Po dokładnym wymierzeniu wyszło mi, że dziurkę trzeba przewiercić w tym miejscu (zaznaczone na niebiesko):
  Niedziałający pilot po drobnej modyfikacji

  Jak widać dziura przechodzi przez dwie ścieżki, dlatego po jej przewierceniu elementy połączyłem przewodami, tak jak to było pierwotnie i wygląda to następująco:
  Niedziałający pilot po drobnej modyfikacji Niedziałający pilot po drobnej modyfikacji

  Sprawdziłem miernikiem, wszystko jest tak jak powinno, przy naciśnięciu przycisku dioda nadaje (świeci się), jednak nie da już się otworzyć samochodu pilotem. Czemu pilot przestał działać? Przecież wszystko jest tak połączone jak wcześniej?

  Zamieszczam jeszcze zdjęcia płytki pilota przed przeróbką:
  Niedziałający pilot po drobnej modyfikacji Niedziałający pilot po drobnej modyfikacji

  Niedziałający pilot po drobnej modyfikacji
  (Kolorem czerwonym zaznaczona jest ścieżka, jaka biegnie po drugiej stronie płytki)

  Z góry dziękuję za pomoc ;)
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 26  
  "Odwierciłeś" przepust łączący dwie strony druku.:D.Połącz przewodem ścieżki, które
  straciły połączenie i powinien ruszyć.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 18  
  Witam,to co przewierciłeś to cewka indukcyjna pełniąca równocześnie funkcję anteny i nie da się jej ot tak zastąpić kawałkiem przewodu. Możesz spróbować dać jak najkrótszy kawałek drutu, tak aby tylko obejść otwór, ale i w takim przypadku nie koniecznie musi zadziałać, a jeśli zadziała, to będzie miało mniejszy zasięg. Pozdrawiam Janek
 • Poziom 34  
  Ta gruba ścieżka pracuje jako antena i jest częścią obwodu rezonansowego.
  Mostkując ją w dowolnym miejscu uzyskałeś ciągłość obwodu elektrycznego (ale tylko dla prądu stałego). Zmieniły się parametry anteny i stąd twoje problemy.
 • Poziom 13  
  Aha w sumie,to macie racje, bo właśnie się tak zastanawiałem czemu producent bawił się w poprowadzenie ścieżki na dwie warstwy jak mógł zrobić to o wiele prościej (tak jak ja połączyłem przewodem) ;)
  Teraz już wiem w czym jest problem, więc mogę dalej próbować i kombinować. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się go naprawić ;)