Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zegar i termometr na IW-18

Duch__ 29 Oct 2020 07:51 126844 187
  • TermopastyTermopasty
    frigo55
    Level 1  
    Super. Zaczynam budowę.

Dodano po 2 [minuty]:

Rewelacja.
  • TermopastyTermopasty
    wildangierm
    Level 2  
    Witam, Odkopie troche temat. Wskaźnik temp. pokazuje mi stale 0,0 stopni.
    Wlutowałem 2 czujniki i pokazuje Error.
    Jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy?

Dodano po 6 [minuty]:

Czy powodem może być zastosowanie czujników DS18B20 + zamiast wersji bez plusa?
    Gonza
    Level 27  
    wildangierm wrote:
    Witam, Odkopie troche temat. Wskaźnik temp. pokazuje mi stale 0,0 stopni.
    Wlutowałem 2 czujniki i pokazuje Error.
    Jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy?

Dodano po 6 [minuty]:

Czy powodem może być zastosowanie czujników DS18B20 + zamiast wersji bez plusa?

Czujniki masz dobre. Dopiero zbudowałeś zegar, czy już masz go jakiś czas i nagle czujniki przestały działać?
    wildangierm
    Level 2  
    Zbudowałem kilka dni temu. Wszystko poza termometrem działa. Próbowałem różnych kombinacji i efekt jest bez zmian.
    Nie ukrywam, że jestem początkującym elektronikiem, i szukam źródła problemu.
    Gonza
    Level 27  
    @wildangierm ustawiłeś poprawnie oscylator wewnętrzny na 8MHz?
    wildangierm
    Level 2  
    Mówisz o fuse bitach ? Tak... ustawiony

Dodano po 7 [minuty]:

Temat nieaktualny :) Podziękowania dla kolegi powyżej! Ustawiłem fusy bity.. ale ich nie wgrałem! Mój błąd, dziękuje koledze :)
    jimmi
    Level 13  
    Witam wszystkich, trochę odkopię temat, który jak widzę ciągle jest żywy ;-)

Kiedyś kiedyś... zrobiłem wersje tego zegara chyba z pierwszego projektu na którym wzorował się również założyciel tego tematu. Ponieważ strasznie mi nie pasowalo grzanie się rezystorów (mostka) i zasilanie (gabaryty trafo i pobór mocy) to odłożyłem układ do szuflady. Przeglądając teraz znany sklep interentowy z Chin, natknąłem się na imitacje zegarów zrobionych na "lampach" z plexi.. oraz te lampowe lecz ich cena jest duuuużo wyższa.... ostatecznie wstukałem na naszym ale... portalu i kupiłem płytki do obecnego projektu. Części wszystkie powinienem znaleźć w moich archiwach ;-) (części gromadzone od lat 90... )
    Pytanie mam tylko, mianowicie: czy zamieszczony wsad do procka obsługuje juz dwa czujniki temperatury czy tylko jeden i czy jest dostępny kod do ewentualnego dopisania obsługi dwóch czujników? Kiedyś coś mi się udało napisać w BASCOMie, zresztą zaczynałem na nim przygodę z programowaniem, lecz później jak przyszły inne obowiązki to wylądowało wszystko w kartonie i czekało na wolną chwilę..