Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kompresora tłokowego - kilka zagadnień

elmer2 30 Maj 2010 15:21 4571 1
  • #1 30 Maj 2010 15:21
    elmer2
    Poziom 28  

Witam

Zastanawiam się nad budową kompresora tłokowego do potrzeb domowo-garażowych. Przeznaczeniem będzie malowanie pistoletem, przedmuchiwanie i podłączanie raz na jakiś czas narzędzi pneumatycznych takich jak pistolet.
    Zastanawiałem się nad kupnem gotowego urządzenia, ale z tego co widzę to koszt ok. 1000zł.Firmy takiej sobie, a chcę mieć kompresor na lata.

Dlatego postanowiłem zbudować samemu taki kompresor.
    Mam narzędzia do jego budowy jak MIGa, szlifierkę etc etc. Także jeśli chodzi o zaplecze techniczne związane z budową takiego kompresora to nie będzie wymagało ono dodatkowych kosztów.

Ograniczenia jakie stawia mi miejsce przeznaczenia kompresora to zasilanie 1fazowe 230V z zabezpieczeniem 16A.

Przeglądałem allegro i znalazłem takie kompresory jak 601.23.933, które były montowane w Starach 28. Najprawdopodobniej są to kompresory HS11. Koszt takiej sprężarki to ok 130-150zł za sztukę. Butla myślę, ze stara bez homologacji walcowa od LPG 75L będzie odpowiednia.

Tylko mam pytanie czy silnik 1Kw 1fazowy, bo taki mam da rade napędzic bezawaryjnie napędzic dwie sprężarki HS11 ?

0 1
  • #2 30 Maj 2010 15:30
    1078231
    Użytkownik usunął konto