Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung le32r74 - wymiana invertera

30 Maj 2010 20:28 1342 1
  • Poziom 14  
    W powyższym modelu padł inwerter - zwarcie w sterowaniu zaraz za regulatorem napięcia. Dla oszczędności czasu włożyłem inwerter z modelu r74, ale większej, 37-calowej matrycy. Telewizor działa prawidłowo, ale inwerter po jakimś czasie się wyłącza i należy zrestartowć go ponownie. Jak się domyśłam świetlówki są nieco krótsze i kontrola może interpretować to jako wadę jednej z nich. Wpiąłem więc równolegle do skrajnej kondensator 33pF aby dołożyć prakujące 10%, jednak dalej to samo. Proszę o wyjaśnienie fenomenu wyłączania się podświetlania, bo mnie bardzo to zachowanie zainteresowało...

    Dodano po 4 [godziny]:

    Podpiąłem 33pF do każdej świetlówki, ponieważ inverter jest większy i mocowanie zmieniałem wyprowadziłem dodadkowo dwie masy na stelaż - bez skutku. Telewizor po raz pierwszy od włączenia wyłącza inverter po ok. 40 minutach, dalsze restarty czas ten skracają.
  • Poziom 14  
    Chyba przerabianie inwerterów większego sensu nie ma. Na matrycy pojawiły się podłużne cienie, wnioskuję, że z powodu niewłaściwie działających świetlówek. Zostałem zmuszony do kupna oryginalnego :-( Na prawidłowym wszystko pracuje tip-top. Następne doświadczenie zaliczone ;-)