Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner PIONEER SX-205RDS / grzeje się układ TC9164AN

looki_86 30 Maj 2010 17:43 2274 5
  • #1 30 Maj 2010 17:43
    looki_86
    Poziom 8  

Witam. Mam problem z naprawą amplitunera PIONEER SX-205RDS.
    Problem polega na tym, że po włączeniu grzeje się układ TC9164AN i na wyświetlaczu pokazuje się napis POWER OFF. Wymieniłem stabilizator 12V. Układ kupiłem nowy, ale może jest wadliwy, a nie mam możliwości żeby kupić od razu i sprawdzić, bo musiałbym zamówić i czekać na przesyłkę. Zwarta też była dioda zenera C408 i kondensator 104nF C423. Ich wymiana nie przyniosła pozytywnego wyniku. Więcej usterek nie mogę znaleźć.Czy ktoś miał kiedyś do czynienia z czymś takim?
    Z góry dzięki za wszelką pomoc.

• #2 30 Maj 2010 17:51
    LXT
    Poziom 26  

Skoro się mocno grzeje ten TC to pomierz na nim napięcia i jak złe to go wymień. Kosztuje ok.8 zł.

• #4 31 Maj 2010 18:24
    looki_86
    Poziom 8  

Wylutowałem taki sam układ z innego modelu uszkodzonego, którego naprawa była nieopłacalna i wstawiłem do SX-205RDS. Po tej operacji sprzęt odpalił. Mam jeszcze tylko problem z wyłączeniem funkcji direct. Na panelu przednim nie ma takiego przycisku i na pilocie też takiego nie widzę, a na wyświetlaczu świeci napis "DIRECT ON" (chyba, że pilot jest od innego modelu - nie wiem, jego symbol to CU-A013). Funkcja włączona jest tylko na tunerze radiowym. Na pozostałych wejściach jest wyłączona i pokazuje się "DIRECT OFF". Wie ktoś jak to wyłączyć?

• Pomocny post
    #5 31 Maj 2010 19:09
    Byneq
    Poziom 26  

Google nie gryzie Potrafisz naprawić amplituner a nie potrafisz skorzystać z wyszukiwarki ?

• #6 31 Maj 2010 19:50
    looki_86
    Poziom 8  

Dzięki za podanie strony. Poszukam tego pilota.
    Zamykam temat

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME