Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bramka GSM + Fax czy będzie działało

30 Maj 2010 18:10 7636 20
  • Poziom 27  
    Witam.
    Zastanawiam się nad zakupem bramki GSM Huawei FT3110 w związku z tym mam pytanie. Czy pod wyjście tej bramki mogę podłączyć np.: fax lub terminal kart płatniczych? Będzie to pracowało w sieci ERA
    Pozdrawiam
  • Moderator
    W ciemno można powiedzieć że FAX działać nie będzie. Terminal kart łączący się przez modem telefoniczny prawdopodobnie także. Pewniejszym rozwiązaniem jest terminal przenośny po GPRS...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Czyli ta bramka i terminal kart płatniczych bez problemu powinny działać w sieci ERA?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Huawei FT3110 to wynalazek .... na 100% faxy działały na niemieckim ECOTEL-u ( super bramka ) sprawdzone też na ERZE ... wszystko testowane na fax-ie panasonica z przestawioną prędkością na 9600 ... oczywiście jakieś 2 lata temu ....
  • Poziom 10  
    Odświeżę temat, bo właśnie muszę zainstalować faks tam gdzie nie mam linii stacjonarnej,

co polecacie ze sprzętu który jest teraz dostępny, zastanawiałem się na tym huaweiem powyżej lub nad sagemem RL302 bo są w dość dobrej cenie, (około 200-250zł), ewentualnie Nokia 22
    czy na nich może to działać?

pozdrawiam
  • Poziom 16  
    swwitch napisał:
    Odświeżę temat, bo właśnie muszę zainstalować faks tam gdzie nie mam linii stacjonarnej,

Ja też bym się podłączył z prośbą, może pojawiła się jakaś nowa bramka i ktoś ją uruchamiał ostatnio.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Czy na Huawei FT3110 pójdzie transmisja modemu 1200 bit/s?
    Sieć ERA
  • Poziom 39  
    mgradzki napisał:
    swwitch napisał:

Ja też bym się podłączył z prośbą, może pojawiła się jakaś nowa bramka i ktoś ją uruchamiał ostatnio.

Pozdrawiam

Mam RL-400 i na tym faks działa.
  • Poziom 1  
    Proszę o jakieś dokładniejsze informacje. Czy praca była z PCFaksem czy zwykłym analogowym, czy karta sim była z aktywną usługą fax, czy szło to podstawową usługą??
    Poproszę o jak najwięcej informacji

Pzdr
    Kermit-d
  • Poziom 21  
    Może lepiej kupić gotowe rozwiązanie w sieci T-Mobile. Mają faxy i same terminale tylko proszę pamiętać o usłudze przesyłania faxów bo inaczej można się rozczarować wkładając kartę sim ze zwykłym abonamentem na rozmowy.
  • Poziom 10  
    Aktualnie w T-Mobile nie dają urządzeń faksowych do usługi. I w związku z tym mam pytanie. Jak można użyć tej usługi bez urządzenia?? Czy zwykłe analogowe faksy można zastosować do faxu gsm i jak to połączyć? Co trzeba zakupić?? Pomocy! Proszę!
  • Poziom 39  
    Winogrodnik napisał:
    Co trzeba zakupić?? Pomocy! Proszę!

Po co tak krzyczysz ?
    Zamiast krzyczeć "Pomocy!" poczytaj o bramkach z możliwością obsługi faksu. Ze swojej strony polecam Sagem RL-400. Obsługuje zwykły faks. Są też i inne z taką funkcją.
  • Poziom 10  
    Ale gdzie kupić tego Sagem RL-400? W najlepszym sklepie go nie ma. NIe bardzo mam pojęcie które inne bramki się do tego nadają, czy może wszystkie? Z pobieżnych informacji wiem, że powinna mieć wyjście RJ-11 a nie bardzo jest stosowane to wejście w tych bramkach. Więc na co powinienem zwracać uwagę?
  • Poziom 10  
    Czy bramka TP Link nadaje się do tego faxu gsm?
  • Poziom 13  
    podbijam temat.....

Jak dzisiaj wygląda ta sytuacja? Na dzień dzisiejszy z jakimi bramkami i w jakich sieciach może działać fax analogowy? Ktoś nadal używa takiego rozwiązania?? Będę wdzięczy za każdą informację w tym temacie.
  • Poziom 33  
    Po tylu latach wyparte przeważnie przez fax2mail .
  • Poziom 13  
    niestety fax2mail i odwrotnie nie posiadają pełnej funkcjonalności fax-u analogowego - np. nie ma możliwości wysłania faxu jeżeli fax odbiorcy jest na numerze wewnętrznym. W wielu firmach/urzędach fax jest łączony przez centralę :(
    Tak narawdę to fax dziś jest tylko potrzebny na potrzeby zamówień publicznych. Ale póki co bez tego sie nie ujedzie.
  • Poziom 10  
    dansound napisał:
    niestety fax2mail i odwrotnie nie posiadają pełnej funkcjonalności fax-u analogowego - np. nie ma możliwości wysłania faxu jeżeli fax odbiorcy jest na numerze wewnętrznym. W wielu firmach/urzędach fax jest łączony przez centralę :(
    Tak narawdę to fax dziś jest tylko potrzebny na potrzeby zamówień publicznych. Ale póki co bez tego sie nie ujedzie.

Kwestią uzupełnienia, faksy są ciągle wykorzystywane również w sądach.
    Aktualnie dla małych firm najpopularniejsze metody to usługi typu "fax to e-mail", wykupujemy wirtualny numer i obsługujemy to przez stronę, druga opcja to wizyta w pewnej sieci komórkowej na T - mają coś w stylu "fax bez kabli" w ofercie dla firm.
    Ogólnie trzeba by szukać w ofertach wirtualnych central telefonicznych, jak by ktoś korzystał z innych usług to zapraszam do podzielenia sie informacjami bo sam jestem ciekawy jak wyglądają inne rozwiązania.
  • Poziom 39  
    Kiedyś razem z faksem używałem bramek RL300 i RL302, działało jak trzeba.