Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows7-i nie dziala naped dvd???

kucyk366 30 Maj 2010 21:34 7088 7
  • #1 30 Maj 2010 21:34
    kucyk366
    Poziom 7  

mialem wczesniej XP i zmienilem na w7 i naped dvd nie czyta zadnej plyty. czy sa potrzebne jakies sterowniki czy co???

• #2 30 Maj 2010 21:43
    Usunięty
  • #3 30 Maj 2010 21:58
    kucyk366
    Poziom 7  

tego kolego to nie wiem. jestem w takich sprawach calkowicie zielony. pytam czy takie cos jest mozliwe przy zmianie windowsa ??

• #4 30 Maj 2010 22:02
    lysy1980
    Poziom 29  

Miałem podobny problem przy aktualizacji z Visty do 7, napęd nie nagrywał płyt DVD+R i DVD+RDL i ich nie uszkadzał, natomiast DVD-R DVD+RW i DVD-RW nagrywał bez problemów, czytał wszystkie jakie załadowałem. Po instalacji czystej kopii siódemki wszystko działa ok.
    Systemy legalne, laptop Lenovo T61, napęd LG GSA-U10N, programy NERO 8, IMGBURN i wbudowany w Windows. Nie wiem co było przyczyną i nie chciało mi się z tym walczyć.

• #5 31 Maj 2010 06:38
    Matuzalem
    Poziom 43  

kucyk366 - jeżeli czytnik nie działa, to jak zainstalowałeś Windows 7? - To nie jest pytanie typu "sztuka dla sztuki".

PS.
    Nie masz czasem wrażenia, że informacja nt. modelu notebooka i czytnika mogłaby coś wnieść do tematu?

• #6 03 Wrz 2011 08:54
    bukaj77
    Poziom 7  

Witam.
    Mam podobny problem. W lipcu kupiłem nowego notebooka Toshiba L770 z systemem Windows7 Pro 64-bit. Napęd nie czyta płyt. Stacja dysków CD-ROM nie jest w ogóle widoczna po kliknięciu na ikonę Mój komputer (czy powinno ją widać w Win7?). Menadżer urządzeń nie wykrywa żadnego problemu. Sterowniki są aktualne. Przeskanowałem w poszukiwaniu zmian sprzętu. Bez zmian. Mam też problem z uruchomieniem gry Cezar IV. Po włożeniu płyty nic się nie dzieje.
    Proszę o radę.

• #7 03 Wrz 2011 09:43
    nece616
    Poziom 26  

Wejdź do rejestru (Start - Uruchom - Regedit, lub klikasz znaczek windowsa na klawiaturze jednocześnie z literka"R") i przejdź do:
    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318},
    Musisz odszukać tam dwa klucze:
    UpperFilters, oraz LowerFilters

Wystarczy je usunąć i uruchomić ponownie komputer co powinno pomóc.

• #8 19 Mar 2014 20:17
    ShineOn
    Poziom 8  

Cześć. Temat nie był poruszany od roku i nie wiem, czy komuś pomogło podanie ostatniego rozwiązania.
    Mam ten sam problem.
    Odkupiłem kompa od kumpla, kupiłem Wyndows 7 i okazuje się, że Windows 7 widzi DVDrom, ale sprzęt nie odczytuje płyt. W ogóle na nie nie reaguje.
    Nie znalazłem u siebie klucza UpperFilters i LowerFilters. W zasadzie microsoft mi podpowiedział dokładnie to samo co nece616, tylko że odnośnie Windows Vista. http://support.microsoft.com/kb/929461/pl
    Czy to rozwiązanie komukolwiek pomogło? Nie chcę kupować nowej nagrywarki, jeśli da się to jakoś rozwiązać.
    Pozdrawiam!

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo