Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przejazd przez wąski most w javie

Rafus4 30 Maj 2010 23:16 1430 4
  • #1 30 Maj 2010 23:16
    Rafus4
    Poziom 8  

Witam.
    Mam do napisania taki program:
    Na drodze dwukierunkowej północ - południe znajduje się wąski most, przez który w danej chwili mogą, jechać samochody tylko w jednym kierunku. Zsynchronizuj przejazd samochodów jadących z południa i północy tak, aby nie było kolizji i żeby samochód z każdego kierunku mógł w kontu przejechać przez most (czyli żeby nie było zagłodzenie).

Rozszerzenie: pojazd uprzywilejowany

Implementacja w Java przy użyciu wątków.

Nie bardzo wiem jak się za to zabrać.
    Proszę o pomoc

0 4
  • #3 30 Maj 2010 23:40
    Rafus4
    Poziom 8  

a jak zrobić żeby te samochody po obu stronach ustawiały się cały czas w kolejce?
    (wiem jak wygląda kolejka Queue) ale nie bardzo wiem jak napisać to dodawanie samochodów do kolejki.

0
  • #4 31 Maj 2010 07:16
    Dżyszla
    Poziom 42  

Każdy samochód niech będzie obiektem. Dodatkowo w globalnej zmiennej stwórz mapę. Teraz możesz albo każdym samochodem z osobna sterować z poziomu wątku tak, że co kilka sekund zmieniasz jego pozycję na mapie (wymazujesz poprzednią, zapisujesz nową) zgodnie z zapisanym kierunkiem ruchu. Jednakże nie możesz wjechać dalej, jeśli przed danym samochodem stoi inny lub semafor, przy którym stoi jest zamknięty.

0
  • #5 09 Cze 2010 08:21
    rinoraines
    Poziom 10  

I jak kolego udało ci sie rozwiązać problematyke wąskiego mostu w javie?
    Jeśli tak prosiłbym o odpowiedz mam ten sam problem z tym tylko zaznaczeniem że dopiero raczkuje w tym języku (JAVA).

0