Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Swift zwarcie na kablu sonda Lambda

31 Maj 2010 08:44 4607 4
  • Poziom 9  
    Jestem posiadaczem Suzuki Swift 1,3 1998, z instalacją LPG BINGO S,

Cały problem polega na tym że wg gazowników musiałem wymienić sondę lambda. Sonda 4 przewodowa NGK, okazało sie że na warsztacie pomylili kable i nie wiedzą jak to naprawić, nadal przy regulacji LPG wyświetlał sie błąd, palił nie równo i za dużo, oraz świecił się check engine.

Postanowiłem zmierzyć które kable sa od sygnału który od masy i pozostały temp.

Po przemierzeniu kabla sygnału od wtyczki w sondzie lambda do wtyczki w sterowniku lpg, wytypowałem 2 kable od sygnału,

zdziwiłem się gdy zmierzyłem pozostałe dwa, okazało sie że oba to masa czyli jeden z nich z czujnika temp ma zwarcie,

pytanie brzmi który to może byc jak to sprawdzić do czego powinien iść sygnał temperatury bo muszę pozbyć się tego przebicia.

Co do lpg to nigdy nie włączała się po osiągnięciu temp, tylko po 2tyś obrotów, dodaję schemat instalacji gazowej.
  • Poziom 33  
    A to nie jest przypadkiem zwykła sonda 4 przewodowa z grzałką , czyli przewody to: sygnał sondy masa sygnału i 2 przewody od grzałki zazwyczaj w tym samym kolorze u mnie w NGK to były 2 czarne. Sygnałowy to był chyba zielony a masa sygnału bodajże biały, no ale to wszystko jest w opisie sondy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tam na 100% jest sonda zwykła 4 przewodowa.
    Przeważnie 2 białe to grzałka, czarny to sygnał i szary to masa.
  • Poziom 9  
    kolory to dwa białe czarny i szary
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    To jest tak jak Ci napisałem wyżej.
    2 białe to grzałka, czarny sygnał i szary masa.