Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Excel] rozliczanie godzin pracy pracowników

koala106 31 Maj 2010 10:37 11676 3
  • #1 31 Maj 2010 10:37
    koala106
    Poziom 39  

Potrzebuję zrobić w Excelu skoroszyt w którym mógłbym:
    1. W jednym arkuszu mieć wpisane dane pracowników - arkusz dane zawierający Imiona, nazwiska, stawki
    2. W drugim arkuszu chciałbym mieć zestawienie godzin pracy i gotowości (w formie listy miesięcznej) - automatycznie uwzględniające dni robocze i wolne (weekendy) po wpisaniu godzin przyjazdów (awaria) liczba godzin gotowości automatycznie by się zmniejszała. Wybór pracowników na zasadzie - rozwijana lista z arkusza 1
    3. W przypadku przekroczeń liczby godzin pracy (powyżej ustalonego przeze mnie progu) chciałbym mieć informację - najlepiej w postaci zmiany koloru tła lub tekstu komórki na czerwono
    4. W arkuszu nr3 chciałbym mieć zestawienie z nagłówkiem z danego miesiąca aby w prosty sposób drukować na czytelnym szablonie listę do działu płac.
    Mógłby ktoś pomóc mi z takim arkuszem?

0 3
  • #2 31 Maj 2010 13:18
    walek33
    Poziom 28  

Z pomocą nie ma problemu. Sugeruję jednak żebyś stworzył sobie jakieś przykładowe formy arkuszy z danymi i miejscami na oczekiwane wyniki. Wtedy łatwiejsza jest pomoc w stylu gdzie jakiej formuły (lub makro) użyć.

1
  • #3 31 Maj 2010 13:56
    koala106
    Poziom 39  

W załączniku przykładowy plik - chodziłby mi o to, żeby z arkusza pracownicy gdzie są dane poszczególnych pracowników w arkuszu dyżury w polach dyżurny byłaby lista z której można wybrać poszczególnego pracownika bez wpisywania.
    Ilość godzin czuwania - potrzebowałbym w niej funkcję, która potrafiłaby określić, czy jest dzień roboczy (poniedziałek - piątek) lub święto i w zależności od tego jaki jest dzień przyjmować wartość 16 lub 24. Dodatkowo wartość ta byłaby w zależności od kolumny ilość godzin wezwań aktualizowana na zasadzie - każda godzina wezwania odejmuje godzinę czuwania.
    W arkuszu wypłata potrzebowałbym funkcję, która w zależności od ilości dni w miesiącu rozliczałaby premię na zasadzie:
    Premia = stawkax5% - potrącenia za każdy dzień urlopu 1/(ilość dni roboczych w danym miesiącu) - potrącenia za każdy dzień zwolnienia 1/(ilość dni w miesiącu) + 5% stawki x ilość godzin wezwań/ilość godzin pracy w danym miesiącu
    Ze zmianą kolorów kolumn już sobie poradziłem - formatowanie warunkowe

0
  • #4 31 Maj 2010 14:40
    walek33
    Poziom 28  

Wybieranie nazwiska można najprościej zrealizować za pomocą sprawdzania poprawności. Nie wiem jak to jest w najnowszych wersjach Excel-a ale w starszych lista musi być na tym samym arkuszu. Jeżeli taka lokalizacja listy Ci nie przeszkadza (na arkuszach jest dużo wolnego miejsca) sugeruję ten wybór. Do określenia dnia tygodnia można użyć:

Code:
    =DZIEŃ.TYG(komórka z datą;2)
    Święta należałoby jakoś dodatkowo oznaczyć lub korzystać z dodatkowych kalendarzy (można je znaleźć w necie) do Excel-a w VBA. Formułę liczącą premie już sam napisałeś. Podstaw tylko w miejsca opisowe adresy komórek i gotowe. :D

0