Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowa TNK HD - dekoder ADB 2850 ST

jozefg 23 Sep 2010 18:49 152744 157
    damzoo
    Level 11  
    jak mam ustawić???? a może muszę czekać na aktywowanie karty??
    Czy jak aktywowaliście kartę smsem, to czy czy jak komuś z przyszło potwierdzenie że karta jest aktywowana??
    matzg
    Level 35  
    Poprawnie na HB (azymut, elewacje i skos na konwerterze) czerwona kropka musi zmienić się w zieloną;)
    Jeżeli antena nie jest poprawnie ustawiona to uprawnienia nie przejdą na kartę.
    ansat
    Level 24  
    Najpierw musisz ustawić antenę na HB a dopiero potem aktywować kartę.Najlepiej aktywować przez internet.Jeżeli nie wiesz jak ustawić antenę to poproś oto montera.
    damzoo
    Level 11  
    dzięki serdecznym radom kolegi matzg na priv. Po kilku godzinach walki już chciałem zrezygnować.. ale miałem jeszcze pomysł i zmieniłem miejsce mocowania anteny na dolną barierkę balustrady balkonu... Póki co jestem pod wrażeniem możliwości dekodera i ofertą. Dekoder sam zaktualizował soft, prosta obsługa.. tylko pilot jakiś taki niedorobiony do ręki..
    PS. póki co aktywacja karty w wersji HD jest jeszcze niemożliwa przez internet
    arni-1968
    Level 1  
    Witam kupiłem tnk znalazłem wasze forum dostosowałem śię do waszych rad i wszystko działa ale nie wiem co zrobić żeby tuner sam śię załaczył i wyłączył by móc nagrywać film w nocy na nagrywrce.Proszę o jakieś wskazówki.
    plaster73
    Level 10  
    damzoo wrote:
    póki co aktywacja karty w wersji HD jest jeszcze niemożliwa przez internet

To celowy zabieg. Bo jaka może być różnica w aktywacji via internet między pakietem TNK a TNK HD? Ekipa zbiera numery telefonów, z których dokonywana jest aktywacja po to, by później badać "zadowolenie klienta". Sam już przyjąłem 3 takie telefony. Proste!
    rtv3
    Level 14  
    Jeśli chodzi o dysk zewnętrzny to 80gb nie wystarczy.Sam podłączyłem dysk 80GB do tunera i pojawił się komunikat że dysk jest za mały.
    Wiadomo 80Gb to w rzeczywistości 73GB,więc dysk musi być większy.Zamówiłem na allegro 120Gb i czekam za przesyłką,Jak podłącze to opisze dalej...
    blad201
    Level 10  
    Podłączyłem wreszcie (przez USB 3.0) dysk 1TB w obudowie i z zasilaczem. Formatowanie trwało ok. 3:30 min. Dysk nagrywa "bez pytania" ten program, który oglądam (do 120 minut podobno), co pozwala na stopklatkę i cofanie się żeby zobaczyć powtórkę.
    Klawisz niebieski "n" powraca do normalnego oglądania.
    Jak zdecyduję się dany program nagrać i nacisnę "rec" to do nagrania na dysku włączany jest cały dotychczasowy bufor z nagraniem tego programu. Ja tak zrobiłem, a potem zdecydowałem że po co mam pamiętać o zatrzymaniu nagrania i wybrałem z EPG nagrywanie wg czasu. Efekt był taki, że na dysku powstał nowy plik z całym nagraniem, ale pozostał również pierwszy plik - OBA miały ten sam początek, tzn bufor plus nagranie wykonane do momentu wyboru opcji "wg czasu".
    Jest jeszcze jedna ciekawostka - jak oglądam program A i zacznie się nagranie wg czasu programu B to dekoderek zaczyna ciężką pracę - nagrywa po cichu A i do pliku B. To się odbija czasem chwilowymi zakłóceniami oraz niemożnością oglądania większości kanałów C, D, itd. Może jakiś kanał jeszcze się da oglądać, ale to pewnie zależy od A i B - na ogół widać czerwoną planszę z informacją, że w trakcie nagrania dany kanał jest niedostępny.

W wolnych chwilach sprawdzę inne jego możliwości - czy ktoś ma jakieś konkretne pytania:?:
    Myrek1
    Level 23  
    blad201 wrote:
    Podłączyłem wreszcie (przez USB 3.0) dysk 1TB w obudowie i z zasilaczem. Formatowanie trwało ok. 3:30 min. Dysk nagrywa "bez pytania" ten program, który oglądam (do 120 minut podobno), co pozwala na stopklatkę i cofanie się żeby zobaczyć powtórkę.

Tak, na marginesie, dysk możesz mieć z USB 3.0, ale dekoder ma USB 2.0, więc niepotrzebnie wydawałeś większe pieniądze na taki dysk (jak myślę - pewnie WD My Book 3.0) ;)
    leszekkpl
    Level 11  
    Zmieniłem tnk na tnk hd, po zeskanowaniu satelity wszystko byłoby ok, gdyby nie brak kanałów z transpondera 10834.00, a są to: AXN, Da Vinci Learning, Disney XD, BBC HD (pozostałe z oferty TNK HD znalazłem). Jak miałem Technisata Digit S2-CD, to mogłem zobaczyć dokładne parametry danego kanału, częstotliwość, jego sygnał, jakość itp., a w dekoderze ADB 2850ST nie mogłem znaleźć takiej opcji, a komuś się udało? i czy ktoś miał podobny problem z ww. kanałami?
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    matzg
    Level 35  
    W tym dekoderze na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości aby samemu wyszukiwać (dodawać) kanały. Lista narzucona przez operatora.
    GonzalezMorales
    Level 2  
    Quote:
    W tym dekoderze na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości aby samemu wyszukiwać (dodawać) kanały. Lista narzucona przez operatora.

Mam w związku z tym pytanie. Chciałbym kupić ten dekoder do oglądania FTA z astry i hotbirda. Czy zatem nie ma możliwości przeskanowania obydwu satelitów i ułożenia sobie kanałów wg własnego uznania? 8-O i jeśli nie, to czy jest chociaż możliwość zrobienia listy "ulubione" i wrzucenia tam kanałów?
    matzg
    Level 35  
    Tak nie ma opcji skanowania satelitów.. , jest możliwość ułożenia sobie listy "ulubione" :)
    Pozdr
    GonzalezMorales
    Level 2  
    Ok, a czy w takim razie ma ten tuner już listę wszystkich kanałów czy tylko jakieś wybrane przez speców od tnk?
    kazikszach
    Level 36  
    Można oglądać tylko to co "Wielki Brat" pozwala i umieści na liście programów.
    lukashb
    Level 39  
    W takim razie ten tuner jest tyle warty co ichniejszy NBOX....tańczy tak jak mu grają via sat. Jeżeli to jest na własność, to nie powinna być narzucana lista, i system obsługi (skanowanie itp) a już miałem kupować ten tuner ze względu, że HD, i DVBT, i na własność, bo myślałem, że uda się skanować niebo. Tak więc przykro mi, że to kolejny bubel...
    WMichał
    Level 32  
    Wyszukiwanie,skanowanie kanałów jest zapowiedziane, że wprowadzą.
    Alternatywą pozostaje moduł
    blad201
    Level 10  
    WMichał wrote:
    Alternatywą pozostaje moduł

no właśnie - po 1 listopada ma być dostępny moduł z taka funkcjonalnością możliwy do użytku w innym dekoderze
    Leszekkpl nie może złapać AXN, Da Vinci Learning - ja mam zeza na Astrę i HotBirda i znajduje te kanały. Są wszystkie z listy
    http://nhdtv.pl/forum/files/faq_images/hk/lista_kanalow_FTA.pdf
    W tej chwili bardziej mi brak jedynie programu EPG dla kanałów FTA :cry:
    Pytanie - czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tej funkcjonalności nie ma?
    EPG jest tylko dla kanałów wymienionych jako dostarczane
    kazikszach
    Level 36  
    Masz oglądać tylko dostarczane programy, a FTA to zło konieczne.
    EPG na NBOX jest rewelacyjne, szczególnie na programach sportowych.
    Oglądam Eurosport i włączam EPG, a tam informacja, że aktualnie oglądam "program sportowy" i nic o oglądanym programie.
    WMichał
    Level 32  
    U mnie EPG na kanałąch FTA działą bezproblemowo tak samo na kanałach dvb-t.
    tedi1111
    Conditionally unlocked
    Witam mam pytanie a czy w tym dekoderze można sobie samemu po ustawiać kanały jak się chce
    damzoo
    Level 11  
    istnieje możliwość utworzenia listy ulubionych kanałów.. ale też niektórych nie da się ustawić w kolejności..
    zeneksekendhend
    Level 11  
    Witam,
    czy ktoś z szanownych posiadaczy tego dekodera może mi sprawdzić, czy w ustawieniach istnieje możliwość przełączenia sygnalu RGB (w zlaczu EURO) na sygnał YPbPr (component)? Jest to dla mnie ważna informacja determinująca zakup dekodera.
    Pozdrawiam.
    mac6
    Level 14  
    zeneksekendhend wrote:
    Witam,
    czy ktos z szanownych posiadaczy tego dekodera moze mi sprawdzic, czy w ustawieniach istnieje mozliwosc przełączenia sygnalu RGB (w zlaczu EURO) na sygnał YPbPr (component)?

Nie ma takiej możliwości.
    pepelek
    Level 2  
    Witam! Jestem nowym użytkownikiem TNK HD, zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją: wykrył satelitę Hot Bird, siła 100%, jakość 80%, zaczełała się aktualizacja, wszystko ładnie szło aż do momentu 64% i STOP, nic się nie dzieje już prawie 1,5 Godziny, czy to normalne... Proszę o pomoc...:cry:

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

Posłuchajcie co dalej... dokładnie co 15-20 min. traci sygnał, wystarczy odłączyć zasilanie i spowrotem włączyć i jest OK! po kolejnych 15-20 min jest to samo. Co robić????????????:idea::idea::idea:
    matzg
    Level 35  
    Witam, sprawdź pod inną instalacją antenową, jeżeli sytuacja się powtórzy to dekoder do naprawy.
    WMichał
    Level 32  
    Sygnał zanika po aktualizacji już, czy nadal nie udało Ci się go zaktualizować?
    pepelek
    Level 2  
    Nie udało mi się go z aktualizować, ale co najciekawsze, wskakują mi kanały HD, lecz po 5min wszystko znika, i znów reset...
    thomass2002
    Level 10  
    Pytaliście w postach wcześniej ile prądu pobiera dekoder HD firmy ADB.
    Zmierzyłem pobór mocy miernikiem a wyniki przedstawiają się następująco:
    - w trybie czuwania pobiera 18W.
    - w trybie pracy - 18W.

Nie jest to mało zważywszy na fakt, iż np.: nowe TV w trybie czuwania pobierają <1W.
    luki82
    Level 10  
    A ja mam pytanie odnośnie ,,zeza" na tym tunerze. Główny konwerter jest na HB a na prawo od niego (stojąc za czaszą) jest konwerter na astrę. Mam podłączony DisEqc 2.0 2x1 i na starym ferdku wszystko świeci tzn HB i Astra (sygnały na poziomach 90%) czyli wszystko sprawne a jak przełączę kabel pod dekoder TnK to tylko HB świeci chociaż w opcjach zmieniam że ma być DisEqc i na LNB1 HB jest a na LNB2 Astry nie widzi.
    I teraz moje pytanie jest takie: w danych ADB 2850 ST wyczytałem, że obsługuje DisEqc 1.0, a ja mam switch DisEqc 2.0 bo 1.0 nie mogłem dostać w sklepie, więc co mam teraz zrobić?