Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa Windowsy Xp i 7. Brak wyboru 7 podczas włączania systemu

31 Maj 2010 13:18 3964 18
  • Poziom 9  
    Witam. Na dysku C miałem Win 7 . Dziś na oddzielnej Partycji zainstalowałem Win XP. I się zaczeło. Wogule nie mam go do wyboru podcazs właczania systemu.A nie moge znalezc tej płyty od 7 zeby to naprawic z poziomu płyty poleceniami fixbot itp.
    Bardzo prosze o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Rozumiem, że ta pomoc ma polegać na poszukaniu za Ciebie nośnika?

Możesz spróbować użyć EasyBCD lub VistaBootPro i za pomocą, któregoś z nich, uzyskać możliwość wyboru.
  • Poziom 9  
    A mógłbyś mi wytłumaczyć jak zrobić to za pomocą z któregos programu. Jak coś najpierw był Win 7 na C a potem zainstalowałem Xp na F.
  • Poziom 9  
    Szukałem i nie moge znależć. Na tym XP komp sie zacina . ; //
    Ludzie błagam pomozcie
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Tak , tylko ty mi dałeś instalkę do tego programu a mi chodzi jak mam to zrobić zeby mi ten win 7 działał. Bo program mam juz.
    Edit:
    Już po problemie . Tlyko kto mi powie gdzie jest w win 7 ta opcja tak jak w XP zeby było jak iwin ma sie uruchamiac ?
  • Poziom 15  
    PiteroO312 napisał:
    ....
    Edit:
    Już po problemie . Tlyko kto mi powie gdzie jest w win 7 ta opcja tak jak w XP zeby było jak iwin ma sie uruchamiac ?

Ja dodałem kiedyś wersję W7RTM do XP, nie było żadnego problemu. Podczas uruchomienia to bootmanager W7 i tak rządził dając do wyboru W7 lub wcześniejszą wersję Windows. Początkowo po angielsku ale za pomocą Google można znaleźć sposób aby było po polsku.
    A ten plik to bootmgr (bez rozszerzenia) a opcje językowe znajdują się w folderze Boot. Program do edycji przedmówcy już wymienili.
  • Poziom 9  
    Znowu cośsię popsuło. ; / Powiedz jak go edytowac. Mam tylko dotęp do XP.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Poczytaj
    -> Po zainstalowaniu wcześniejszej wersji systemu operacyjnego Windows w konfiguracji uruchamiania jednego z kilku systemów operacyjnych nie można już uruchomić systemu Windows

Z wiersza: bootsect.exe /nt60 all
    Code:
    C:\>bootsect /nt60 all

Target volumes will be updated with BOOTMGR compatible bootcode.

C: (\\?\Volume{49242da0-6445-11df-b566-806d6172696f})

Updated NTFS filesystem bootcode.  The update may be unreliable since the
        volume could not be locked during the update:
            Odmowa dost
    Bootcode was successfully updated on all targeted volumes.

C:\>

Pojawia się tam Odmowa dost... jednak kończy się ' successfully' :wink:
  • Poziom 43  
    Tylko jest - cały czas - problem z brakiem nośnika, by naprawę czy to bezpośrednio loadera, czy przez cmd uruchomić.
  • Poziom 9  
    Jestem na dobrej dordze przez polecenie w konsoli odzyskiwania z płytki XP. Znalazł mi dwa windowsy wszyytko good. Ttylko jak chce właczyc 7 to poisze ze plik : Ntoskrnl.exe jest uszkodzony i zeby wgrac kopie i błagam kogos kto ma WIndows 7 Ulitimate x64 O ten plik.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Po pierwsze przeginasz z takimi prośbami*, po drugie zajmij sie szukaniem płyty, a nie kombinowaniem z XP.

* Gdybyś nie wiedział dlaczego to ... przeczytaj licencję.
  • Poziom 15  
    Plik Ntoskrnl.exe znajduje się również w XP i płyta XP (wykrywa tylko elementy XP) da ten sam komunikat jeśli już masz zainstalowany dodatek SP3 a używasz płyty XP(SP2).
    Jeśli koniecznie chcesz mieć dwa systemy to zainstaluj je w odwrotnej kolejność, najpierw XP a potem W7.
    A po za tym niepodoba mi się porządek u Ciebie:
    PiteroO312 napisał:
    Witam. Na dysku C miałem Win 7 . Dziś na oddzielnej Partycji zainstalowałem Win XP. I się zaczeło. Wogule nie mam go do wyboru podcazs właczania systemu.A nie moge znalezc tej płyty od 7 zeby to naprawic z poziomu płyty poleceniami fixbot itp.
    Bardzo prosze o pomoc.
    Pozdrawiam

To pomijając ortografię miałeś ten dysk instalacyjny czy nie ? Płyta instalacyjna to relikwia.
    Z tego co pamiętam to mając 2 systemy plik boot.ini był wyłączony (przez zmianę nazwy rozszerzenia), u Ciebie on jest, bo uruchamia się XP ale modyfikacja tego pliku nie uruchomi ci W7.
  • Poziom 9  
    Miałem tylko się zgubił. Ale ntoskrnl. to juz win 7 wymaga.
    PRosze to pomozcie mi teraz powrocic do win 7.
  • Poziom 43  
    Skontaktuj sie z Microsoftem lub sprzedawcą, by dostać duplikat nośnika zamiast upewniać Czytelników, że... kręcisz.
  • Poziom 9  
    Zawieruszył sie i już . ; /
    Że ich kręcę . ;/
    Chyba chodzi o to żeby komuś pomóc
  • Poziom 43  
    Dość tej farsy - komplet możliwych kroków został Ci wskazany.