Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie aktywnego tyłu z Audi do nie fabrycznego radia

awalknek 31 May 2010 14:55 6138 5
    awalknek
    Level 14  
    Witam.
    Pojawił się u mnie problem z głośnością(padnięty proc) w radiu Concert I. Postanowiłem wymienić radio ze względu na to, że mam w domu jakieś typu "noname"ale nie o to chodzi. Schemat z obudowy Concerta wygląda tak:
    Wstaw go za pomocą "elektrodowej opcji" [w]

Nowe radio posiada 4 wyjścia na głośniki. Po podłączeniu kostek A i B oczywiście radio grało ale tylko z przodu.
    Moje pytanie brzmi czy mogę podłączyć wyjście na tył do wyjść liniowych LR i RR znajdujących się w kostce C1 oraz kable minusowe do wspólnej masy w C1?

W radiu są 2 czincze ale podobno coś nie działają więc chciałbym zapytać?

Czy na sterowanie suba w C1 trzeba podać 12V z niebieskiego przewodu z radia?

Dodatkowo powiem, że jest to rok 2000 bez systemu bose.
    Z tyłu tubka w schowku po lewej + 2 głośniki w tylnych boczkach.
    mathrix
    Level 10  
    kolego jeżeli rozwiązałeś problem to proszę podziel się, bo mam ten sam gwóźdź do zgięcia.
    Nawigator
    Level 33  
    Kolega studiuje jeszcze metody wstawiania obrazków.
    Wzmacniacz można w opisanej sytuacji podłączyć przez adapterek do kupienia na aukcji.
    Z kablami w komplecie lub bez (jako tzw. separator masy lub Hi-Lo).
    Zawiera on dwa separujące trasformatorki z rezystorami i potencjometrami do dopasowania poziomu sygnału.

N.
    mathrix
    Level 10  
    Mógłbyś podać link do takiego adaptera? Na podstawie opisu słownego jak to działa nie uda mi się tego znaleźć a tak na prawdę to nie wiem czego szukać.

Może jeszcze jakiś schemacik podłączenia? Wiem że jest tego pełno ale nigdzie nie ma napisane konkretnie że "tak i tak".
    wszędzie jest jakieś ale bo "ja mam innego koloru kable", czy "mam pourywane kable" lub "nie mam kostki C" itp...
    Nawigator
    Level 33  
    Linku nie mogę bo się boję Moderatora i Regulaminu.
    Ale wpisałem w Twoim imieniu w okienko jedynego słusznego portalu aukcyjnego frazę " adapter audi głośniki tył " i po naciśnięciu klawisza Szukaj otrzymałem wynik:
    adapter audi głośniki tył - znaleziono 22 przedmioty

Są tam opisy i zdjęcia, schematów brak. Może wyszukasz w necie ale to żmudna robota.

N.
    mathrix
    Level 10  
    OK.
    Znalazłem. Jest kilka produktów. Teraz pytanie czy czymś oprócz ceny się one od siebie różnią? czy w zależności od ilości wydanych pieniędzy będzie to brzmiało lepiej/gorzej, będzie bardziej/mniej trwałe itd?
    Czy może są to odpowiednio połączone kable bez żadnego elementu elektronicznego w środku?