Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie do altanki. Szukam propozycji rozwiązania.

tomsaw10 31 May 2010 16:20 3619 10
 • #1
  tomsaw10
  Level 2  
  Witam
  Potrzebuję zorganizować jakieś nagłośnienie do altanki w pensjonacie, z którego bedą korzystać goście jak i właściciele. Jakiś CD+Wzmacniacz + 2 głośniki. CD i wzmacniacz będą znajdowały się w piwniczce, do której mogą mieć dostęp tylko właściciele, więc trzeba znaleźć inne rozwiązanie aby pensjonariusze mogli korzystać z nagłośnienia w inny sposób. Z reguły będą mieli własny laptop, więc chciałbym umiejscowić mini jacka w tej altance gdzie po prostu podłączą laptopa i puszczą muzykę z winampa. Nie wiem czy jest coś takiego możliwe. Może ktoś proponuje inne rozwiązanie? Z góry mówie, że jestem zielony w tej dziedzinie... Pozdrawiam
 • #2
  earphones
  Level 15  
  jaki jest przeznaczony na to budzet?
 • #3
  tomsaw10
  Level 2  
  earphones wrote:
  jaki jest przeznaczony na to budzet?


  Chciałbym aby wszystko wyniosło do 1000-1500 zł pozdrawiam
 • #5
  tomsaw10
  Level 2  
  35 m2, ale bardziej chodzi mi o możliwość podłączenia tak jak wspomnialem dla klientów, którzy przychodzą z laptopem podłączają mini jacka i puszczają muzykę, bez ingerencji w cd+wzmacniacz który stoi w piwnicy. Czy jest coś takiego możliwe albo coś podobnego?
 • #6
  Zagór
  Level 19  
  Tak
  po prostu musisz kupić długi kabel (chinch)i puścić go od piwnicy ze wzmacniacza do altanki a dokładniej do tego miejsca gdzie będą mogli klienci postawić np laptopa i podłączyć go....
  Wiesz o co chodzi??
 • #7
  kotowaty
  Level 15  
  Ten zestaw o którym myślę będzie mógł być używany do nagłośnienia małych imprez. Ja proponuje taki zestaw, 2 Kolumny szerokopasmowe, z możliwością wsparcia ich dołami. Kolumny Alphard MAGNUM 335. Niestety, jedynie ta seria alpharda jest udana. Moc to 300w RMS, można je teraz znaleźć na Allegro w przyzwoitej cenie. Do tego wzmacniacz T.Amp E800. Razem wyjdzie ok. 1100zł kolumny oraz końcówka 580zł, razem to 1680zł a odtwarzacz to może być zwykłe DVD. Troszkę budżet przekroczony ale to zestaw uniwersalny, można będzie go zastosować do większych przedsięwzięć. Zestaw wprost w tą altankę pewnie będzie się składał z kolumn domowych, na nich też można będzie coś nagłośnić ale to już kolumny domowe, lecz tu już jest większe pole do manewru. Kolumny polskiej firmy STX, a mianowicie szerokopasmowe F-360 http://stx.pl/kolumny-stx-f-360-czarny.html . Do tego wzmacniacz taki jak wyżej. Razem wyjdzie to jakieś 1480zł, czyli w sam raz, a odtwarzacz tak jak wyżej.
 • #8
  _eddie_
  Level 33  
  I tak dodam od siebie w pewnej kwestji - a co jak ktoś pociśnie z laptopa konkretny przester? Tu nic nie da, że na końcówce będzie "ciszej".
 • #9
  Basstest49
  Level 16  
  No własnie pozostaje Ci rozwiązanie kwesti którą wymienił Eddie lecz ona tania nie będzie
 • #10
  MR-Sound
  Level 25  
  Żeby to jako tako puścić musi być ingerencja w wzmacniacz/końcówkę czy mikser bo w ten sposób można uszkodzić sprzęt.
  I pytanko jakby oni mogli z tego laptopa sterować głośnością?-z winampa?-a jak komuś nie daj Boże ześliźnie się paluszek i pójdzie wszystko na full i uszkodzicie kolumny.

  Nie widze sensu takie rozwiązania. Musisz umiejscowić coś w Altance - mikser czy wzmacniacz.
 • #11
  papaj00
  Level 16  
  Racja. Bezpieczniej dla sprzętu jak końce i mixer będzie do ingerencji klienta w tej altance. Altanki w zasadzie stoją na dworze więc wilgoć nie dobrze wpływa na domowe zestawy . Może power mixer LDM używany i np.stxpa600 lub na 12' ldm używane?

  Dodano po 5 [minuty]:

  Do tego DVD jak to kolega kotowaty napisał . Można oprócz muzyki zrobić karaoke . Więcej atrakcji . Prąd można doprowadzić do altanki . A i czemu akurat w piwnicy musi to stać?

  Dodano po 11 [minuty]:

  Nr aukcji z allegro 1070499952