Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kawasaki kle 500, gaźnik, przelewa sie paliwo.

zajcu_163 31 May 2010 20:06 13937 7
    zajcu_163
    Level 9  
    Witam. Mam problem z kawką mianowicie leje mi się paliwo z gaźnika a dokładnie z 2 dziurek przy wyjściu na filtr powietrza, motor nie odpala jest zalewany. Zaworki igliczne wyglądają na dobre nie wiem co może mu być. Pomocy...:|
    doctor81
    Level 17  
    Zajrzyj do komory pływakowej to będziesz wiedział. Zacięty pływak albo zawór paliwa.Też mam Kawe, ale GPZ ;-)
    zajcu_163
    Level 9  
    pływak ok zaworki igliczne raczej tak nie wiem co może mu być....
    doctor81
    Level 17  
    Sprawdź poziom paliwa. Zakładasz przezroczysty przewód do spustu komory pływakowej. Odkręcasz śrubkę spustową i widzisz poziom. Powinien sięgać ok 2mm powyżej płaszczyzny podziału komory pływakowej. Oba gaźniki naraz przelewa?
    zajcu_163
    Level 9  
    Tak, niestety...
    Decade
    Level 10  
    Podejrzewam ze odswiezam temat, ale ja mam er 5, ktore ma ten sam silnik i gazniki tez... u mnie benzyna przeciekała do oleju. Po postoju zimowym przybylo z pol litra oleju albo i wiecej. Ogólnie to jak motocykl stał tydzien to rósł poziom oleju i momentalnie zmniejszal sie po przejazdzce. A gazniki byly dobre. Winny okazał się zmielony (bo inaczej nie mozna go nazwac) kranik podcisnieniowy i jego membranka która nie trzymała benzyny.
    Mechanik mi to wymienił i teraz jest ok.
    koszt - 150 zl + 70 za zestaw naprawczy...

Pozdrawiam, mam nadzieje ze to to i ze pomoglem.
    zajcu_163
    Level 9  
    koledzy nie wiecie gdzie dostane taki zestaw? problem powrócił
    Decade
    Level 10  
    Spróbuj w larssonie bo stamtąd mechanicy zawsze kupują.
    Jak nie to pozostaje allegro, szukac pod nazwą: Zestaw naprawczy kranika ER5, powinien tez pasowac od GPZ500 i KLE500