Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie z kierownicy w radiu fiat marea 2.4 TD

31 Maj 2010 20:47 2646 4
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie otóż mam pytanie odnośnie sterowania radiem z kierownicy
    czytałem trochę na forum odnośnie opla astry no ale to stary temat.
    Czy wie ktoś jak podłączyć sterowanie z kierownicy do radia i mniej więcej jakie radyjko trzeba mieć i jakich dodatkowych urządzeń trzeba zastosować aby móc sterować kierownicą, no i czy jest ktoś kto to już robił
  • Poziom 13  
    Radia PIONEER oferują możłiwość podpięcia pod oryginalne sterowanie z kierownicy, do radia sony potrzebny jest np interface, kosztuje ok 50 - 200zł.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Odpowiedź ttk_tomasza jest troche myląca, podobnie jak i reklamy Pioneera.
    Radia "sklepowe" Pioneera mają w wiekszości wejście do sterowania przewodowego (mini-jack 3,5mm) ale sygnałowo nie pasuje ono do standardu żadnego samochodu. Dlatego potrzebny jest adapter.

N.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    dokładnie tak zgadzam się z kolega nawigatorem
    radia alpine i pionierek mogą zostać podłączone do sterowania z kierownicy lecz
    potrzebują adaptera a z adapterami też różnie bywa koszt nie mały a kombinacji dużo miałem marea zmieniałem bo chciałem płyty i mp3 wpakowałem się w koszta i tyle i tak nie działało jak trzeba.
    Opisuję
    czasem zdarzało się tak ze vol + a tu mi stację radiową zmienia vol - i też stację zmienia i takie tam niejasności
    Więc polecam szczerze jeśli chodzi tylko o słuchanie muzyki kupić oryginalną zmieniarkę do marei i tyle
    ok a teraz kilka linków

zmieniareczka
    http://www.allegro.pl/item1054435872_zmieniarka_cd_radio_do_fiata_marea_bravo_brava.html

radio pioneer z podłączeniem
    http://www.allegro.pl/item1049072003_pioneer_deh_2200ubb_2010_r_sklep_auto_hi_fi_w_wa.html
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo za podpowiedzi
    właśnie dużo myślałem nad zmiana radia i chyba zrobię tak jak kolega pola mówi oryginalna zmieniarka + jakieś tam bajerki podobno można jeszcze pokombinować albo coś takiego nie do końca wiem a może wy będziecie się orientować czy jest coś w podobnie zmieniarki tylko na SD i USB bo mam radyjko AD 182 H więc tam można podłączać zmieniarkę