Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEIYING 4301BT - Wyczyszczona karta SD

01 Cze 2010 00:30 3699 4
  • Poziom 18  
    Witam, mam do zrobienia nawigację Peiying 4301BT. Nawigacja podobno nie była używana przez ponad pół roku, karta SD jest czysta przez co po uruchomieniu włącza się komunikat:

Application error
    Not Found Application
    Please install it from SD/MMC

Czy ktoś mógłby mi udostępnić dan z karty (oczywiście bez map i katalogu mobilenavigator) wydaje mi się, że potrzebuję tylko katalog resident flash, który zajmuje kilkanaście Mb.

Ewentualnie może ktoś wie, w jaki sposób przywrócić menu tego urządzenia? jest to niezbędne ponieważ posiadało ono bluetooth i bez oryginalnego menu nie będzie tej funkcji.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.
  • Poziom 38  
    A wiec jak sam napisales, wydaje Ci sie ze potrzebujesz resident flash. Menu zwykle laduje sie z ROM, ktory w domowych warunkach trudno jest skasowac lub zapisac. Druga ewntualnoscia to to, ze ktos ryl w rejestrze urzadzenia i usilujac je niewprawnie odblokowac, usunal automatyczne uruchamianie sie MENU (klucz Launch50)

Stworz na karcie SD nie wiekszej niz 2GB, folder Mobilenavigator a w nim plik np. CeDesktop.exe (google, Elektroda) przemianuj na Mobilenavigator.exe i uruchom urzadzenie z karta.
  • Poziom 18  
    Diagnoza i rozwiązanie błędne. Problemem był firmware (na stronie producenta jest uszkodzony) po aktualizacji nie ma nakładki menu. Dopiero użytkownik z innego forum udostępnił mi odpowiedni pliki i wszystko działa.
  • Poziom 38  
    Zauwaz ze tym, co sam napisales, potwierdziles moja diagnoze :)
    Napisalem, ze nakladka laduje sie z Rom, nie z Flash, a Ty uganiales sie za nim :)
    Wymieniles ROM (bo czymze jest firmware?:)) i ruszylo.

Rozumiem ze podzielisz sie tu z Forumowiczami wlasciwym i pomocnym w rozwiazaniu problemu firmwarem!

BTW, jesli jest odpowiedni wpis w rejestrze, opisany przeze mnie "mobilenawigator" lub "autorunce" uruchamiaja sie takze bez obecnosci lub udzialu nakladki.