Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie przydomową oczyszczalnią ścieków

ziolo86 01 Cze 2010 08:38 2201 7
  • #1 01 Cze 2010 08:38
    ziolo86
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów,

Właśnie zaczynam pracę nad projektem związanym ze sterowaniem przydomową oczyszczalnią ścieków. Sterowanie kilkoma urządzeniami + kontrola poziomu
    Już na samym wstępie zrodziły mi się pytania odnośnie wykorzystania jakiegoś nieskomplikowanego sterownika PLC (najlepiej alternatywy dla LOGO). Zrobiłem już na LOGO kilka projektów teraz chciałbym poszerzyć swoje horyzonty na inne rodziny sterowników. Jestem na początku swojej kariery zawodowej i wiem, że trzeba być elastycznym i otwartym na nowe rozwiązania. Czekam na Wasze sugestie??
    Co do wymagań, to żeby miał wyświetlacz + klawiaturę, no i oczywiście w cenie podobnej do LOGO (górna granica to 1000 zł).

0 7
  • Relpol
  • #2 01 Cze 2010 08:43
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Crouzet Millenium 3 (programowanie w LAD i FDB) - ceny od ok 400 netto

0
  • Relpol
  • #3 01 Cze 2010 09:06
    Dexter861
    Poziom 15  

Unitronics - JAZZ. Ceny są aż nadto przystępne. Dwie linie wyświetlacza i klawiatura.

Ewentualnie Horner - wyświetlacz zależnie od wersji, no i klawiaturka, wyświetlacz może być dotykowy. Ale ceny są oczywiście większe, nie znam niestety tak z głowy.
    Pozdrawiam

0
  • #4 01 Cze 2010 10:10
    Balcerek84
    Poziom 10  

Witam zgadzam się z opinią powyżej najlepszym rozwiązaniem byłby chyba Jazz w zależność od zapotrzebowanie w ilość we/wy zastanowić się można nad modelem Jz10-11-R31 chyba najlepsze połączenie ceny do możliwości biorąc pod uwagę że to wydatek koło 700 zł. Pozdrawiam

1
  • #5 02 Cze 2010 08:28
    ziolo86
    Poziom 2  

Dzięki wielkie Panowie,

Wasze propozycje przejrzałem i chyba już coś z tego wybiorę. W tej chwili najbardziej skłaniam się ku Jazzowi. A teraz tak od strony programowania:
    Są z nim jakieś problemy? Program narzędziowy przypomina jakiś inny soft stosowany przez chociażby Siemensa np. LOGO Soft? Ktoś miał z nim dłuższy kontakt, aby ewentualnie rozwiać moje wątpliwości?
    Wiecie na stronach dystrybutorów piszą, że wszystko ładnie, pięknie się programuje a później pojawiają się jakieś niespodzianki.

0
  • #6 02 Cze 2010 09:25
    Adam20-1
    Poziom 11  

ziolo86 czy możesz wymienić składniki Twojego systemu oczyszczalni ? Jakie czujniki zastosujesz do kontroli poziomu? Jakie koszty przewidujesz?

Z moich informacji ( sprzed 2, 3 lat ) wynika, że przydomowe oczyszczalnie słabo sobie radzą i generalnie i tak trzeba wywozić nieczystości co kilka miesięcy - nie wiem czy coś się zmieniło ( piszę tutaj o tanich instalacjach do domowych oczyszczalni )

0
  • #7 08 Cze 2010 09:05
    Dexter861
    Poziom 15  

ziolo86 napisał:
    Dzięki wielkie Panowie,

Wasze propozycje przejrzałem i chyba już coś z tego wybiorę. W tej chwili najbardziej skłaniam się ku Jazzowi. A teraz tak od strony programowania:
    Są z nim jakieś problemy? Program narzędziowy przypomina jakiś inny soft stosowany przez chociażby Siemensa np. LOGO Soft? Ktoś miał z nim dłuższy kontakt, aby ewentualnie rozwiać moje wątpliwości?
    Wiecie na stronach dystrybutorów piszą, że wszystko ładnie, pięknie się programuje a później pojawiają się jakieś niespodzianki.

Programowanie a'la ZEN Omrona lub NEED Relpola, oczywiście z jego możliwościami sterownika a nie przekaźnika programowalnego.
    Nie miałem kłopotów z oprogramowaniem i 'pochwytaniem' co i jak, interface dość przyjemny i w miarę inteligentny.

0
  • #8 22 Cze 2010 11:01
    blackadamo
    Poziom 12  

A czym tam sterować w takiej oczyszczalni??

0