Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOLVO S70 2.5 TDI 1997-00r. pompa VP-37, nastawnik

Ypa 01 Cze 2010 09:23 4311 1
  • #1 01 Cze 2010 09:23
    Ypa
    Poziom 10  

WITAM wszystkich
    Chciałbym podzielić się informacjami związanymi z pompami VP37.
    A mianowicie jeżeli zaistnieje problem że silnik samoczynnie zaczyna gasnąć lub wciskając pedał gazu silnik nie reaguje, przyczyn może być wiele. W moim przypadku przyczyną takich zjawisk okazały się dwie usterki. Pierwszą usterką mechaniczną była pęknięta sprężyna w pompie wtryskowej która odpowiada za docisk płyty talerzowej do głowicy . Występują dwie sprężyny. Jeżeli jedna z nich ulegnie uszkodzeniu dawki na cylindry nie będą rozkładane równo. Drugą usterką elektryczną było zanieczyszczenie nastawnika. Jeżeli posiadacie możliwość podłączenia samochodu do interfejsu KTS Lub Delphi , bez problemu sami wyczyścicie nastawnik. zbiera się tam sporo syfu oraz opiłków metalu co powoduje zacinanie się nastawnika i w konsekwencji wyświetlania się błędów na komputerze oraz zakłóceniami poprawnej pracy silnika.

W razie jakichkolwiek problemów proszą pisać. Bardzo chętne pomogę udzielę wskazówek jak poprawnie wyczyścić oraz ustawić nastawnik.

0 1
  • #2 20 Cze 2010 18:25
    wezyr_2006
    Poziom 8  

Witam, mam podobnie jak piszesz ale ja miałem problem z pompą VP-37 bo mi sie rozszczelnila i miałem wycieki nie czekajac odałem mechanikowi (tak myslałem ze to mechanik:cry:) pompa została uszczelniona i po odebraniu po tygodniu wyskoczył bład zaswiecił check na desce. problem ktury mam polega na tym ze auto odpalam normalnie ,wolne obroty są prawidłowe 850obr/min ale jak nacisne pedał gazu silnik tak jagby nie reagował dopiero po 10-15 sekundach obroty wzrastaja, jak silnik się rozgrzeje to jest lepiej ale to nietosamo co było przed uszczelnieniem . jezeli ma ktos opis z zdięciami pompy VP-37 to bym prosil przesłac na maila jthen(malpa)wp.pl z góry dziekuje.Volvo V70 2.5TDI 99r.

1