Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie junkersa do gazu

andziaxxx 01 Cze 2010 09:38 13345 6
  • #1 01 Cze 2010 09:38
    andziaxxx
    Poziom 2  

Witam. Muszę wymienić junkers na nowy. Czy mogę podłączyć go do gazu używając węża elastycznego, stosowanego do podłączeń kuchenek gazowych?

1 6
  • #2 01 Cze 2010 10:17
    deksta84
    Poziom 24  

Po pierwsze:
    Sam nic nie możesz!
    Bez odbioru przyłącza, przez monterów nowego junkersa się nie obędzie.
    Muszą sprawdzić instalację i wbić odpowiednią pieczątkę.
    Po drugie:
    Nowy junkers pewnie na gwarancji, więc musisz się zastosować do poleceń jakie widnieją w dokumentacji tego ogrzewacza. Inaczej stracisz gwarancję.

Lepiej niech instalatorzy zmienią doprowadzenie. Przewody elastyczne stosuje się, gdy np. odsuwamy kuchenkę, w celu jej wyczyszczenia.
    Junkers jest przymocowany do ściany, więc nie będziesz go czyścił z tyłu.
    Przewód elastyczny jest drogi i nie stanowi alternatywy cenowej dla sztywnego, krótkiego połączenia.

Radzę przystosować ten istniejący kawałek instalacji gazowej.

0
  • #3 01 Cze 2010 10:44
    WV
    Poziom 16  

andziaxxx napisał:
    Witam. Muszę wymienić junkers na nowy. Czy mogę podłączyć go do gazu używając węża elastycznego, stosowanego do podłączeń kuchenek gazowych?

Skąd taki pomysł z tym wężem.
    Nie możesz.
    Możesz na swoją odpowiedzialność jeżeli zrobisz dobrze instalację i sprawdzisz szczelność podłączyć tak samo jak był stary montując dodatkowo nowy filtr wody i gazu oraz zawór kulowy.
    Oczywiście jak coś będzie ciekło to ty odpowiadasz a tak masz pewność że administrator ci na głowę nie siądzie.
    Ja wezwałem fachowaca który zdemontował mi stary piec bo żle zapalał widocznie był uszkodzony zespół wodny ale to inna bajka bo nie miałem czasu go robić.
    Miałem nowy piecyk gazowy z tym że na dysze do gazu propan butan z butli i jak się to mówi majster z papierami pracujący od 20 lat w gazowni zmienił mi te dysze na gaz ziemny i zainstalował piec.
    Różnica jest taka że po dwu tygodniach ciekło bo kolanka nie wkręcił tylko było chycone i musiał wszystko rozkręcać by złożyć.
    Jak sprawdzał szczelność była ok.
    Gdyby nie urlop to bym nie wiedział że cieknie bo w domu jestem raz na trzy tygodnie i miałem akurat wolne.

Nigdy nie przerabiaj pieca, bo mój teraz ma większe spalanie jak wcześniej i to o 2 do 3 razy.
    Używam tyle samo, a majster powiedział że wszystko ok.
    Używam tyle samo.
    Jaki piec kupiłeś?
    Dlaczego wymieniasz?

Dodano po 1 [minuty]:

deksta84 napisał:
    Po pierwsze:
    Sam nic nie możesz!
    Bez odbioru przyłącza, przez monterów nowego junkersa się nie obędzie.
    Muszą sprawdzić instalację i wbić odpowiednią pieczątkę.
    Radzę przystosować ten istniejący kawałek instalacji gazowej.

Wszystko ok ale nie rozumiem opisu odpowiednią pieczątkę.
    Ja nic nie mam wbite i facet był z gazowni.
    Oczywiście piec kupiony parę ładnych lat temu i może dlatego nie ma gwarancji.

1
  • #4 01 Cze 2010 11:16
    deksta84
    Poziom 24  

Pieczątki to wklepują na kartach gwarancyjnych. Naklejają plombę gwarancyjną, raz za jakichś czas przychodzą i sprawdzają jak ogrzewacz działa. Potem znowu naklejają plombę i tak do końca gwarancji.
    Do Autora:
    Mieszkanie, czy dom jednorodzinny?
    Jak pierwsze to przychodzą "zaproszeni" przez wspólnotę, jak drugie to sam ich zapraszasz na dogodny termin, albo olewasz tę gwarancję na własną odpowiedzialność.

0
  • #5 01 Cze 2010 13:16
    Tomasz Niedziela
    Poziom 12  

Witam, więc na przewód elastyczny z atestem do gazu ziemnego można podłączać urządzenia gazowe, których moc maksymalna nie przekracza 11kW, jest to określone w PN PRAWO BUDOWLANE. Ten podgrzewacz zapewne ma około 19 kW więc odpada.Pozdrawiam...

2
  • #6 01 Cze 2010 19:15
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Prawo prawem a tu chodzi o przekrój.

0
  • #7 01 Cze 2010 21:05
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dokładnie jak wyżej i jeszcze zdrowy rozsądek...
    Temat wyczerpany - zamykam.

0