Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa Whirlpool Talent MT243 -transformator?

kralex 01 Cze 2010 10:53 3567 3
  • #1 01 Cze 2010 10:53
    kralex
    Poziom 11  

Kuchenka przestała grzać w czasie pracy-poszedł bezpiecznik. Po wymianie na nowy
    zauważyłem dymek z transformatora i ponownie po bezpieczniku.
    Kuchenka ma już 13 latek ale chciałbym ją jeszcze uratować,a nowy transformator kosztuje 500 zeta. :(.

Pytanie.
    Czy, dobierając gabarytowo inny trafo można zastosować jako zamiennik? Czym się kierować przy doborze innego trafo ?
    Dane starego trafo:
    230V 50 Hz, Class 200, nr, kat. 8103N44-53
    Producent - USA.

Pozdrawiam-kralex

0 3
  • #2 23 Cze 2012 15:01
    binkowskig
    Poziom 10  

Witam. Czy mógłby Pan powiedzieć co dale było dalej w sprawie transformatora.? Niestety u mnie wystąpił identyczny objaw i zastanawiam sie czy szukać transformatora czy kupić nowa mikrofalówkę. pozdrawiam i czekam na info binkowskig

0
  • #3 23 Cze 2012 15:36
    kralex
    Poziom 11  

Witam.
    Kupiłem na Allegro inny transformator, używany, przerobiłem zamocowanie, i kuchenka działa do dziś :) Trzeba tylko zwrócić uwagę aby był z kuchenki o mocy 1000-1200 Watt.,oraz aby miał podobne gabaryty, by zmieścił się na miejscu starego..
    Jak coś-to pytaj.

0
  • #4 01 Wrz 2012 00:39
    bogpol1974
    Poziom 9  

Mam to samo - posiadam kuchenkę Sharp R-202 ( 12 lat - prezent ślubny:-) podczas uruchomienia i normalnego użytkowania "wystrzeliły bezpieczniki" w mieszkaniu. Myślałem, że to zwykły bezpiecznik w kuchence - po wielu próbach "na druta" jakoś działała ale teraz padła. Widać, że to transformator. Gdzie taki dostać? i za jaką cenę? czy opłaca się naprawiać? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki... Proszę o odpowiedź na PW mail

1