Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Solidnie wykonany notebook do pracy z tekstem

LechS. 01 Cze 2010 12:37 1761 7
  • #1 01 Cze 2010 12:37
    LechS.
    Poziom 8  

Witajcie!

Jak w temacie, szukam solidnie wykonanego notebooka do pracy w Office 2007 (Word). Priorytetem dla mnie jest wygodna klawiatura oraz jakość wykonania. Szukam laptopa w stylu IBM Lenovo IdeaPad G530 - brak świecidełek, grubszy plastik na zewnętrznej strony matrycy, który nie gnie się pod lekkim naciskiem palca, nie brudzący się.

Na komputerze poza MS Office 2007, będzie chodziło podstawowe oprogramowanie (klient poczty, firewall, antywirus etc.) Zero gier, oglądania filmów, czy słuchania muzyki.

Dokładniejsze wymagania:
    Z portów: jak najwięcej USB (minimum 3), wyjście D-SUB; napęd: nagrywarka DVD-RW; karta graficzna: najlepiej zintegrowana; procesor na poziomie Intel Pentium Dual Core T4200 będzie dla mnie wystarczający; idealna matryca: 15.4". Wyłącznie modele oparte na chipsecie do którego są łątwo dostępne sterowniki (przechylam się na rzecz Intela w miejsce AMD).

Miło by trzymał dłużej na baterii, ale w zakładanych pieniądzach (okolice 2 tys. złotych, ewentualne dopłaty jeśli uzasadnia je jakość wykonania) wątpie, czy coś znajdę.

Notebook będzie często przenoszony z papierami, bądź książkami. Praktycznie nie będzie używany na zasilaniu bateryjnym.

Po obejrzeniu różnych modeli: odpadają Acery (gnący się wszędzie plastik) i serwis (Brno), MSI (chipsety SiS); takie jak ASUS K50IJ (jak na tą firmę fatalna jakość wykonania).

Moim faworytetem jest wyżej wymieniony IBM Lenovo G530. Tylko, że na notebooka muszę jeszcze trochę zarobić pieniędzy (szereg innych wydatków się kłania). Z tego, co obserwuje i co się dowiedziałem w sklepach - coraz ciężej ze zdobyciem tego modelu. Oglądałem następce (IBM Lenovo IdeaPad G550), ale niepokoi mnie gorszy plastik chroniący ekran - ugina się pod palcem.

Proszę was o pomoc i podzielenie się doświadczeniem.

0 7
  • #2 01 Cze 2010 15:34
    remi080
    Poziom 22  

Ten model będzie dużo lepiej wykonany od modelu który podałeś SL 500

0
  • #3 01 Cze 2010 18:07
    452387
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 02 Cze 2010 12:41
    LechS.
    Poziom 8  

Kamerka jest dla mnie zbytecznym dodatkiem. Dysk o pojemności 80 GB jest dla mnie wystarczający. W dalszych planach mam zakup jakiejś 250-500tki na USB. Do multimediów mam komputer stacjonarny. Nie widzę sensu w dublowaniu funkcji.

Na procesor w 45 nanometrach nie wiem, czy będę miał fundusze. Ideałem byłoby 2 MB cache, ale w tej cenie - rzadkość. Ważniejsza jest dla mnie jakość wykonania. Planuje częste przenoszenie komputera w plecaku i pracę na zasilaczu sieciowym.

Z tego, co miałem w rękach - niepokojąca jest również Toshiba. Wcześniej miała opinię solidnego producenta, ale po dotykaniu obudów w tańszych modelach zauważam, że gną się. Nawiasem mówiąc obserwuje niepokojącą tendencję - rośnie atrakcyjność wizualna notebooków kosztem wykonania.

0
  • #5 02 Cze 2010 13:08
    remi080
    Poziom 22  

Zainteresuj się modelem który podałem we wcześniejszym poście.

0
  • #6 02 Cze 2010 14:28
    LechS.
    Poziom 8  

Sprawdzam dostępność w moich stronach. Wolałbym uniknąć kupowania przez Internet (kurierzy różnie obchodzą się z przesyłkami). Kolega miał może go w rękach? Chodzi mi o doświadczenia użytkowe.

0
  • #7 02 Cze 2010 15:13
    remi080
    Poziom 22  

Moja znajoma posiada, już dwa lata i nie narzeka, po tym okresie wygląda jak nowy, lekko spolerowała się tylko klawiatura, ważne aby wybrać wariant z matową matrycą dużo lepszą do pracy (brak refleksów; odbicia). Laptop jest bardzo cichy, nie przeszkadza w nocnej pracy.
    Przejdź się może po sklepach komputerowych w swojej okolicy może gdzieś mają ten model.
    Jeśli może być używany to możesz zainteresować się serią T61/T400/T500 są jeszcze lepiej wykonane i cieńsze od wymienionego wyżej.

PS: Tutaj KLIK jest recenzja tego modelu.

0
  • #8 04 Cze 2010 12:41
    452387
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów