Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Midland krótkofalówki - jak zrobić słuchawki .

01 Cze 2010 15:27 2981 6
 • Poziom 11  
  Witam ,
  Potrzebuje zrobić słuchawki do midlanda ,głośnik wiem jak podłączyć bo jest normalnie na jack-a na mono . Z mikrofonem jest problem , coś tam ten przycisk coś łączy tylko co . Jak ktoś by wiedział jak to ma tam być to bardzo proszę .
  PS. Bez rad lepiej kupić , bo te kupne mi nie pasują .
 • Poziom 11  
  Pojawił się pewien problem , bo jak podłącze to do krótkofalówki to cały czas nadaje , można to naprawić w , że + nie nie zwiera z minusem . Ale nie w tym rzecz . Nic nie słychać co się mówi , mam zwykły mikrofon pojemnościowy a na tym schemacie nie wiem jaki jest . Wygląda na to że muszę dołożyć zasilanie , czy w czym problem ?
 • Poziom 23  
  Musiałeś coś sknocić z podłączeniem.Popatrz uważnie na schemat.
 • Poziom 11  
  Tam gdzie jest złączenie tak jakby + i- to jak to ma być to duże kółko ? , i jaki ma być ten kondensator po mojemu nie ma 10,2 tylko jak już 102 tylko jakiej jednostki .
 • Poziom 23  
  To kondensator 1000pF inaczej 1nF ceramiczny,blokujący napięcie wielkiej częstotliwości przed dostaniem się na wejście toru mikrofonowego.
 • Poziom 9  
  Witam. Czy to będzie współpracowało z VOXem? Jak włączy się funkcję VOX, to ma nadawać tylko wtedy, jak coś się powie, a tutaj gdy przełącznik PTT nie jest zwarty, to przez mikrofon w ogóle nie płynie prąd.
  I mam jeszcze jedno pytanie. Co oznacza to duże kółko niedaleko wtyczki jack? Nigdy nie spotkałem się z takim symbolem. Rozumiem, że nie jest to zwykłe połączenie...