Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mondeo III 2,0 tdci 130km 2002r błąd sterownika wtryskiwaczy

01 Cze 2010 16:32 5815 5
  • Poziom 9  
    Witam szanownych kolegów. Mam problem z zapalaniem w mondeo 2,0tdci 130km 02r objawia się tym, że auto zapala za drugim razem tj. nie kręcę za pierwszym razem rozrusznikiem tylko po zapaleniu się kontrolek wyłączam i za drugim razem pali już bez problemu. Czasem pokazuje się sprężynka jak auto nie odpali. Byłem u diagnosty- błąd sterownika wtryskiwaczy zalecił przeczyścić masy od instalacji i sprawdzić podłączenie sterownika tego przy filtrze paliwa. Na obecną chwilę nic to nie pomaga auto dobrze przyśpiesza, nie dymi ,nie wyrzuca sprężynki podczas jazdy. Jest to starsza wersja mk3 i jest tam sterownik w nadkolu kolo kierowcy. Czy Ktoś wymieniał taki sterownik i jak to się odbywa. Z góry dziękuję
  • Poziom 9  
    Witam mam takie samo autko jak Twoje widzę że szukasz poważnej awarii a z tego co sam doświadczyłem to padnięte świece żarowe dają taki sam efekt omomierz do ręki i bez wykręcania oczywiście po odpięciu kabli sam się przekonasz pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dziś sprawdzałem świece- wykręciłem kolektor i wg wskazań omomierza ustawionego na 200 ohm każdy wskazuje 1,1. Tak więc świece chyba można wykluczyć. Może ktoś ma inne doświadczenia. Zauważyłem też, że auto zaraz po zgaszeniu tj do ok 30s-1min pali bez problemu potem problem wraca.Pozdrowienia
  • Poziom 9  
    Zauważyłem że jak auto ma włączoną klimatyzację to auto pali bez problemu 100/100. Zrobiłem też test wyłączyłem klimę i włączyłem ogrzewanie tylnej szyby tylko podczas rozruchu pali bez problemu. Wynika z tego że pod obciążeniem błąd nie występuje moje pytanie co może być tego powodem. Za wszystkie wskazówki z góry dziękuję.
  • Poziom 14  
    U mnie pomogła wymiana czujnika położenia wałka rozrządu.
    Miałem to samo.
  • Poziom 9  
    czujnik położenia wałka zmieniony na szary ale sprawdzałem i na starym i na nowym -jest tak samo