Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik do pieca c.o. EUROSTER (Auraton) 1100 W

26 Aug 2004 09:55 7143 5
  • Level 17  
    Na jakim mikrokontrolerze jest oparty ww sterownik?
    Da sie w miare prosto zmienić (załądować) oprogramowanie?

Pozdrówka
    Amanda
    [h]
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 27  
    tam siedzi jak w zegarku taki zalewany, ja mam euroster2000 chetnie bym zmniejszyl histereze zalaczania z 0.5x2 do 0.25x2 .
    Bo przy ustawieniu nie zaleznie czy 19 czy 20 czy 21 stpopnia jak nam temperatura spada od 21.5 do 20.5 czyli spadek aż o 1 stopień! odczuwa sie ze jest zimno ,i to nie odczuwa sie tej temperatury czy 19 czy 21 a jej spadek, po prostu za duze wachania bo za duza hisereza =bubel.
  • Level 41  
    euroster 2020 ma histerezę 0,5 st a przeprogramowanie kości to ccała historia
    zajrzyj na stronę www.euroster.pl
    Pozdr.J.
  • Level 27  
    no tak wiem sa nowsze trza by chyba kupic, ale co tego chipa da rady jakos zaladowac, na nowy to dwie paczki mi sie nie usmiecha.
  • Level 41  
    Co mogę doradzić z praktyki- też miałem kłopot z dopasowaniem mjego 2020 do systemu ogrzewania w moim domu. Mam trochę skomplikowany system grzania - parter podłogówka + jeden kaloryfer, piętro kaoryfery z regulatorami. Ale ponieważ mam trochę inteligentny budynek i mogę dowolnie przenosić euroster za pomocą sieci strukturalnej, wybrałem takie miejsce gdzie histereza reugulatora dostosowała się do wymagań.
    Może u ciebie trzeba ten regulator umieścić bliżej źródła ciepła co w sposób fizyczny pozwoli na dokładniejszą ( z szybszą reakcją) regulację. w pobliżu grzejnika temperatura zmienia się z większa histerezą co powinno pozwolić na dokładną regulację tym co masz. A programowanie pojedyńczego egzemplarza może być niewykonalne-prawdopodobnie są preprogramowane u producenta i nie ma możliwości zmian.
    Pzdr.J.
  • Level 17  
    Układ oparty jest na Atmelu AT90S1200, nic nie jest zalane - wszystko jak Bóg przykazał "na wierzchu" dostepne, a więc zmiana softu (nawet w układzie-ISP) nie powinna stanowić problemu.

Ma ktoś (może napisać) soft?

Pozdr...