Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig qsenaro 4200

domelek 26 Aug 2004 10:25 1499 5
    domelek
    Level 16  
    Mam taki mały problemik z tym odtwarzaczem chodzi o to że czasami jak włączę płytę DVD to odtwarzacz po kilku sekundach pokazuje błąd "DISK MAJOR" i staje. Wtedy muszę od początku włączać film z nadzieją że tym razem pójdzie dobrze. Nieraz film odpali za 1-szym razem nieraz za 5 jest to trochę denerwujące czy jest na to rada? Aha płyty CD i MP3 czyta prawidłowo (oddzielny laser) z góry dzięki za odpowiedzi

P.S.

czy jest do tego modelu jakiś nowy soft bo ja mam 1.02 aa na stronie grundiga nie ma do tego modelu softu - może pasuje od innego modelu?
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    Ja mam akurat inny model (Cinio gdp5240), ale dokładnie te same objawy :D. Mój był nawet już raz w serwisie, gdzie jedynie podnieśli wersję firmware, ale nic to nie pomogło, a nie mam na razie czasu z nimi walczyć. Zauważyłem, że mniejsze prawdopodobieństwo wywalenia jest, jeśli odtwarzacz jest w trakcie nieużywania wyłączony z zasilania (wyłącznikiem, a nie na stand-by). Czyli jakby coś w zasilaczu cieplnie nie wytrzymywało.

A nie wiesza Ci się jeszcze w trakcie odtwarzania ?

Myślę, że nie ma na co czekać - wal do serwisu i napisz mi szybciutko potem, co zrobili/powiedzieli...:)

Pozdrawiam
    domelek
    Level 16  
    Sęk w tym, że jak nie zatnie się na tych początkowych scenach (reklamach itp), których nie można przewinąć to już później idzie bez zacięcia, może to wina zbyt dużej czułości tych odtwarzaczy na porysowane płyty? sam nie wiem.
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    Ja to obchodzę na razie w ten sposób, że po włożeniu płyty naciskam "stop", później po jej "wykryciu" raz "fast forward" i "play". Rusza bez menu, ale to można sobie w sumie darować...
    brzoskwin
    Level 15  
    Jako, że temat troche spadł w dół, powtarzam pytanko, bo i ja jestem zainteresowany:
    Skąd można wziąść firmware do tego sprzętu: GRUNDIG Xenaro GDP 4200 [ jest to odtwarzacz dvd ]?
    bobinski
    Level 16  
    Witam. Też poszukuję do tego sprzetu softu(wersję do nagrania na płytę). Swoją drogą jestem ciekaw jak się uporaliście z tym disc error po włożeniu płyty jak pisaliście wcześniej.
    Pozdrawiam