Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet radiowy - jaki router do Wi-fi?

01 Cze 2010 21:34 3793 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam internet radiowy odbierany za pomocą anteny znajdującej się na dachu budynku i karty D-Link DWL-520+ zamontowanej w komputerze. Chciałem rozprowadzić sygnał za pomocą drugiej karty SWEEX LW312, ale nie do końca chciało to działać. Internet był tylko do pierwszego restartu komputera po instalacji karty. Po ponownym uruchomieniu sieć W-Lan działała bez zarzutów, ale nie można było odnaleźć sygnału internetu radiowego.Poza tym przy takim rozwiązaniu, żeby mieć internet W-Lan komputer musi być cały czas uruchomiony, więc na dłuższą metę jest to uciążliwe.
    Czy jest możliwość stworzenia sieci W-Lan z internetu radiowego korzystając tylko z jednego routera, który by odbierał i jednocześnie rozsyłał sygnał?
    Jeśli tak, to proszę o podanie przykładu takiego sprzętu?
    Wiem, że jest możliwość rozesłania sygnału za pomocą dwóch routerów, ale wolał bym mieć tylko jeden-jest już wystarczająco dużo kabli :D.
    Jeśli nie da się za pomocą jednego, to proszę o podanie jakie najlepiej kupić w przypadku dwóch routerów?
    Dziękuję.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ovislink Airlive Duo - jedyny z dwoma układami radiowymi
  • Poziom 35  
    Witaj. Powstało urządzenie Access Point czyli 2 routery w jednym. Urządzenie ma dwie anteny i kilka możliwości konfiguracji, jedną z nich jest możliwość podłączenia anteny zewnętrznej ( tej, której używasz aktualnie ) oraz podłączenie drugiej jako nadawczej w domu. Dodatkowo masz kilka portów LAN. Na allegro ceny są różne ale myślę, że najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt, który ma przepustowość co najmniej 100MB/s oraz 4 portów LAN. Co do firm to: Linksys, D-link, TP-Link.
    U mnie była potrzeba zgoda dostawcy internetu na rozdzielenie sygnału radiowego, może powinieneś najpierw porozmawiać z nim o tej sprawie ? Lepiej nie wpadać w konflikt z prawem w taki głupi sposób. Pozdrawiam.

Mój AP jest taki sam jak podał kolega wyżej. Gorąco go polecam.
  • Poziom 10  
    bawiłem sie tym ovisem fajne ale drogie taniej dać 2 routery np tp-link wr543g i wr-340 100zł się zaoszczędzi