Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elmark
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak naladować akumulator żelowy odyssey pc1700

chwm 01 Cze 2010 22:22 1993 1
  • #1 01 Cze 2010 22:22
    chwm
    Poziom 7  

Witam mam problem jestem posiadaczem 4 akumulatorów PC1700 obecnie używam ich do zasilania mojego samochodu w którym zamontowana jest lodówka i piekarnik i maszyna do kawy akumulatory są podłączone pod specjalna przetwornice.

opis modelu akumulatora:
    http://www.odysseyfactory.com/pdf/US_ODY-OwnersManual_0208.pdf

Chodzi o to że spadło napięcie w akumulatorach i chciałbym je naładować bo system mi się nie włącza w pełni a kupienie nowego akumulatora wiąże się z wydatkiem około 250 funtów za sztukę.

Dzwoniłem do przedstawiciela do polski i mówił żeby kupić prostownik min 25 amp. który mi naładuje te baterie.

Kupiłem zatem ten o to model prostownika:

www.justoffbase.co.uk/pdf/parts/SUPERCHARGE30-1_V4_P.pdf
    http://www.justoffbase.co.uk/pdf/ins/SUPERCHARGE30-1_V4.pdf

I mój problem polega na tym że podłączam dwa akumulatory na raz pod system 24v i w tej instrukcji napisane jest że strzałka powinna spaść na mierniku do 0 a mi wskazówka rośnie akumulatory robią się ciepłe i nie wiem jak ustawić ten prostownik bo on ma 3 systemy ładowania może ktoś mi pomóc jak ustawić ten prostownik żeby naładować te baterie

Dziękuję za wyrozumiałość i czekam na wskazówki pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

używam ich od ponad roku ale one są i tak podłączone pod drugi alternator który daje 28v w moim samochodzie i jak silnik pracuje to pobór prądu jest właśnie z alternatora a akumulatory podtrzymują prace systemu ale chodzi mi właśnie jak włączyć ten mój prostownik bo jak mam na przełącznikach 24v i 2 i szybkie ładowanie to jak podłączyłem prostownik do dwóch akumulatorów to wskaźnik był na 5 voltach a później zaczął rosnąc do 15v i wyłączyłem i odłączyłem prostownik sprawdziłem miernikiem i na początku akumulatory pokazywały 23,2 v razem, a po 3,5 godzinach już 26,6 i nie wiem czy dalej podłączyć ten prostownik żeby było 28,8v i czy ta wskazówka spadnie do 0? Czy sprawdzać miernikiem co jakiś czas?

-1 1
  • Elmark
  • #2 02 Cze 2010 07:08
    jacekko63
    Poziom 30  

Ważne nie przekrocz napięcia max. ładowania podanego przez producenta (wygląda że przekraczasz, do akumulatorów żelowych stosowaćodpowiednie prostowniki) od tego zależy trwałość a nawet uszkodzenie oraz utratę gwarancji.

0