Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica do głośników STX 25-300-8 i Selenium D220ti.

01 Cze 2010 22:24 1964 12
  • Poziom 9  
    Witam . Chciałbym się dowiedzieć jak by wyglądała i ile by kosztowała zwrotnica do tych głośników a konkretnie do tych kolumn Link .
    Pozdrawiam .
  • Poziom 21  
    Nie polecam zwrotnic pasywnych do estrady.Mają wiele wad.Lepiej kupić crossover aktywny który będzie uniwersalny do wszystkich głośników w przeciwieństwie do pasywnej zwrotnicy.
  • Poziom 38  
    Zwrotnice pasywne były,są i będą. Dlaczego? po co komu crossover i kolejny wzmacniacz skoro do napędzenia jest jedna para kolumn albo i dwie na imprezach typu dyskoteka,wesele,18-stka czy grill na działce?

Podział aktywny w paczkach pełnopasmowych jest dla ludzi PRO,dla tych którzy nagłaśniają koncerty itp. i mają paczki do których się opłaca dokładać,normalnemu człowiekowi nie potrzebna tona dodatkowego sprzętu.

DynamikS,a Ty już jesteś PRO i nagłaśniasz koncerty że nie polecasz? bo nie rozumiem takiego podejścia. Zwrotnica do tych głośników będzie kosztować jakieś 150zł a Ty wyjeżdżasz z opcją aktywną która to przewyższy koszt samych kolumn...
  • Poziom 9  
    Właśnie chodzi o cenę aktywnego podziału pasma końcówki , crossover itp. Na razie mam inne wydatki i wolałbym chwilowo zrobić zwrotnice . Kolego marian133 pomógł byś w zaprojektowaniu tego cuda i powiedz mi czy 150 zł wyjdzie za zwrotnice na jedną kolumnę czy dwie ?
  • Poziom 38  
    150zł za dwie,na pewno mniej niż 200zł. Najlepiej by było gdybyś napisał do STX-a ile chcą za zwrotnice do GDE-25-300 i d800,ta zwrotnica pasowała by do d220ti seleniuma gdyż ten jest prawie identyczny jeśli chodzi o parametry. Będziesz miał gotową zwrotnicę na pewno lepszą od tej którą byś policzył na kalkulatorze.

A jeśli nie to możesz skopiować zwrotnicę od GDN-30-400 i d800,jedynie musiał byś wymienić rezystory żeby ściszyć driver o 3db.

Myślę że nic lepszego się nie wymyśli.
  • Poziom 23  
    Lepiej było by zastosowac Crossover Lepszy O wiele dźwięk oraz nie ma strat mocy.. albo tak jak wspomniał Marian Zwrotnice od Stx przerobic.. a nie zastanawiałes się nad Nadstawkami na 30/400 + d800 ? Czy już kupiłeś przetworniki ?
  • Poziom 25  
    Mitur23 napisał:
    a nie zastanawiałes się nad Nadstawkami na 30/400 + d800 ?

i do tego zestawienia jest gotowy projekt zwrotnicy w STX-ie.
    i te 3db więcej-a jesli zalezy Ci na mobilności to zrób zamknięte i takie widywałem.
    Cytat:
    Lepiej było by zastosowac Crossover Lepszy O wiele dźwięk oraz nie ma strat mocy..

A na pasywnych zwrotnicach owe są ?
    aktywny podział jest o tyle lepszy że mamy więcej możliwości-ustawień itd.
    ale taki interes również kosztuje crossover 400zł i końcówka na drivery ew. jakiś domowy wzmacniacz ale koszty się gigantycznie zwiększą.

więc obstawałbym za tą zmianą przetworników bądź przeróbką zwrotnicy.
  • Poziom 9  
    Przetworników jeszcze nie kupiłem ale już mam prawie obudowy skończone .
  • Poziom 25  
    Czyli budowa tych nadstawek na 12" + Driver D800 nie wchodzi w grę?
    zapewniam że się opłaca dołożyć kilka stówek a i zestaw jest mobilny.

jeśli już chcesz koniecznie na tym 10" to weź już ten projekt zwrotnicy z STX-a i pobaw się z tłumieniem tego drivera.
  • Poziom 9  
    Jakbym nie kończył obudów to pewnie bym zrobił 12" + Driver D800 ale teraz już trzeba to skończyć co jest bo raczej nikt nie będzie chciał kupić samych paczek i te kolumny też nie są strasznie duże . Nie ma znaczenie dla zwrotnicy to , że jest 2 razy 10'' ?
  • Poziom 28  
    Cytat:
    A na pasywnych zwrotnicach owe są ?

Tak Panie Mateuszu, są :) Ponieważ w szereg z głośnikiem niskotonowym włączasz "dużą" cewkę, cewka jest nawinięta drutem, a drutu jest sporo zwojów, drut stawia opór, i to czasem dosyć znaczny (im grubszy drut na cewce, tym mniejszy opór i straty mocy), jednak przy dobrej cewce straty są pomijalne. Jednak zawsze są :)

Cytat:
    Nie ma znaczenie dla zwrotnicy to , że jest 2 razy 10''?

A chcesz w końcu skopiować tą zwrotnicę od GDN 30-400 i D800? Ma znaczenie, i dlatego piszą Ci, że będziesz musiał się pobawić z tłumieniem drivera, bo będzie do tych 25-ek za głośny. I wiesz, to ma być schemat zwrotnicy od PA-1000, a nie PA-600! A jak nie, to tak jak Marian mówi, napisz do STX czy by Ci nie zaprojektowali do 2x25 i D 800 :)
  • Poziom 9  
    OK . Dziękuje bardzo za pomoc i pozdrawiam ;)