Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sherwood ES5030R dziwnie "buczy"

01 Cze 2010 22:30 2433 8
  • Użytkownik obserwowany
    Witam , mam problem ze wzmacniaczem Sherwood ES5030R . Mianowicie po ok.20-30min pracy zaczyna się z niego wydobywać niepokojący dźwięk , takie "bzyczenie" coś a'la maszynka do włosów pracująca bez obciążenia (mam nadzieję że każdy wie o jaki dźwięk chodzi) .
    Początkowo myślałem że sprzęt się przegrzewa ,więc zainstalowałem mu układ chłodzenia w dodatku stoi on w stosunkowo chłodnym pomieszczeniu , więc myślę ze to nie o to chodzi.
    Czy mam się tym przejmować czy może "ten typ tak ma" ? :|
    Dodam że ten dźwięk wydobywa się z okolicy trafa , bez znaczenia jest również poziom głośności. Proszę o pomoc
  • Poziom 24  
    Daj zdjęcie środka od góry.
    Możliwe że trafo pracuje (blaszki nie są mocno dociśnięte) lub jeśli są cewki to one pracują. Chodź to przypuszczenia gdyż nie wiem jak jest w środku.
  • Użytkownik obserwowany
    Zamieszczam zdjęcia wnętrza wzmacniacza :
    Sherwood ES5030R dziwnie "buczy" Sherwood ES5030R dziwnie "buczy"
  • Poziom 24  
    Zaznaczam co według mnie buczy...
    Trafo pracując nagrzewa się i jego materiał staje się "plastyczny". Sprasowane blaszki zaczynają lekko wibrować i stąd ten dźwięk...

Sherwood ES5030R dziwnie "buczy"

Zapewne będzie ten duży. Rozwiązaniem tego problemu jest dokręcenie śrub trafa o ile je ma lub dociśnięcie go czymś do podłoża.

Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    Faktycznie , tu tkwi problem jednak śruby są dokręcone , a żeby go docisnąć aż przestanie buczeć muszę użyć sporo siły , czy ma ktoś jakiś pomysł żeby go docisnąć czymś "na stałe" ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Artur k. napisał:
    A może zamiast dokręcać na siłę, to lepiej zastosować jakieś podkładki? Np. z filcu.

Nie chodziło mi by szarpać się z trafem i przykręcać na chama do podłoża tylko niektóre posiadają śruby ściskające rdzeń lecz ten takowych nie ma więc metoda Dj-Matysa będzie poprawna.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto