Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawka Bluetooth Motorola H500 + PC = Szum

01 Cze 2010 23:21 4193 12
  • Poziom 10  
    Jestem "szczęśliwym" posiadaczem słuchawki bluetooth Motorola H500. Chciałbym jej używać do rozmawiania przez Skype. Wszystko jest pięknie paruje się itd. ale mikrofon wyłapuje straszny szum co uniemożliwia rozmowę. Sprawdzałem na rożnych systemach Windows XP, 7 32bit, 7 64bit (używam Windows 7 64bit) nawet u kumpla na laptopie z wbudowanym bluetooth ale nic to nie dało dalej szumi. Czasami mniej a czasami bardziej ale szum był cały czas co ciekawe jak używam słuchawki na telefonie SE K750i nie ma szumu i można spokojnie rozmawiać więc to nie wina słuchawki. Znalazłem na jakimś forum podobny problem ale nie było rozwiązania a temat już stary. Jednak było tam coś co naprowadziło mnie na pewien trop a mianowicie pisało że może być to spowodowane zbyt dużą czułością słuchawki więc chciałem ją zmniejszyć ale nie mam takiej możliwości w systemie.

Moje pytanie brzmi czy może to byś powodem występowania szumu i jeśli tak to jak zmniejszyć czułość słuchawki bo u mnie jest tylko regulacja głośności słuchawki może jakieś inne sterowniki czy coś??

Proszę pomóżcie już parę dni szukam rozwiązania i nic.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    W systemie powinieneś mieć możliwość regulacji poziomu mikrofonu i słuchawki tylko musisz wybrać urządzenie słuchawkę BT a nie kartę dźwiękową. Możesz się jeszcze zapoznać z programami BlueSoleil i Widcomm.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Z tych dwóch wymienionych, zdecydowanie polecam sterowniki Widcomm'a. W ustawieniach Skype jest opcja "automatyczna regulacja głośności" przy mikrofonie. Zapoznaj się jeszcze z tym atykułem: Tania słuchawka bluetooth dla Skype.
  • Poziom 10  
    BlueSoleil używałem i ten sam efekt. Widcomm nie chce mi się zainstalować. A co do możliwości regulacji poziomu mikrofonu to jest tylko żeby pozbyć się szumu muszę ustawić na 0 czasami na 1 też jest ok tylko wtedy nic nie słychać no i to nie jest ustawianie czułości mikrofonu. Wiem bo przez przypadek sam nie wiem jak udało mi się włączyć regulacje czułości w win 7 32bit tylko że nie mogłem sprawdzić czy na 100% działa ale w ustawieniach poziomu miałem dwa suwaki i jeden był od czułości mikrofonu jak go skręciłem na 30 to już było ok a drugi był na 100 przynajmniej tak mi się wydaje że było ok bo na wskaźniku obok urządzenia poziom dźwięku zmniejszył się do zera.

Dodano po 5 [godziny] 17 [minuty]:

Temat dalej otwarty. Nikt nie ma innych pomysłów??

Dodano po 15 [minuty]:

PS. Widcomm nie wykrywa Bluetooth
  • Poziom 10  
    Czyli nic się nie da zrobić??
  • Poziom 11  
    Próbowałeś "kręcić" czułością mikrofonu z poziomu Skype?

Słuchawka Bluetooth Motorola H500 + PC = Szum
  • Poziom 10  
    Regulacja poziomu mikrofonu czy to ze skype czy to z systemu nic nie daje dopiero przy 1% jest efekt i to nie zawsze całkowity. Z tego co wyczytał na jakimś forum to ta regulacja w skype to też nie jest regulacja czułości mikrofonu tylko tego jak głośno dźwięk z mikrofonu ma iść na głośniki.

PS. Znalazłem też taką informacje że jak mikrofon jest zbyt czuły to potrafi wyłapać własne drgania i wychodzi z tego głośny szum (Jak dział z telefonem jest ok żadnych szumów może jakieś stery niech ktoś wrzuci może te widcomm tylko żeby chodziły na windows 7 i to najlepiej 64bit). A i mikrofon potrafi mi wyłapać rozmowę nawet z 6m i to cichą.
  • Poziom 10  
    Nie wykrywa mojego Adaptera Bluetooth Potrzebuje wersji z crackiem żeby wykryła Adaptera BT.
  • Poziom 10  
    Dzisiaj byłem w Media Market i kupiłem słuchawkę Nokia BH-104 bo stwierdziłem że skoro tamta nie działa to kupie sobie inną ale dalej szumi co prawda znacznie mniej przy 20% już nic nie słychać co prawda trochę echo. Jutro pojadę oddać słuchawkę i chyba kupie sobie zwykłe słuchawki z mikrofonem. Jednak temat dalej otwarty nie poddaje się dalej będę próbował ale puki co chce mieć coś co działa tak jak powinno. Myślę też spróbować linux'a w wersji live tylko muszę poszukać wersji która mi pójdzie bo tak która ma nie chce mi ruszyć na tym kompie widać jest za stara a nie chce instalować zwykłej wersji. Myślałem też przesłać jakoś dźwięk przez telefon. Mam SE K750i przeznaczonego na części słuchawka działa z nim świetnie tylko zrobić coś takiego żeby z kompa sygnał szedł na telefon a on by wysyłał go na do słuchawki i w drugą stronę. Najlepiej było by podłączyć przez jacka bo nie ma sterów pod ten telefon na Windows 7 ale jak da się na kablu to też proszę o opis na pewno się przyda jak nie mi to komuś innemu.
  • Poziom 11  
    Myślę w takim razie, że to nie wina słuchawki, tylko sterowników do adaptera Bluetooth albo samego adaptera BT. Na ebay'u można kupić działający poprawnie adapter za ok 5zł z wysyłką (z Hongkongu lub z Chin) lub jak wolisz allegro, to za ok 15zł z wysyłką. Opis i zdjęcie takiego adaptera BT masz w linku, który podałem w pierwszym moim poście.
  • Poziom 10  
    Ganbit napisał:
    Sprawdzałem na rożnych systemach Windows XP, 7 32bit, 7 64bit (używam Windows 7 64bit) nawet u kumpla na laptopie z wbudowanym bluetooth ale nic to nie dało dalej szumi.
    Nie chce mi się wierzyć w to że mój kolega w tygodniowym laptopie MSI też ma zepsuty adapter BT sprawdzałem też na adapterze BT z allegro i ten sam efekt. Ale dziękuje że się starasz jakby nie ty cypeks to temat już dawno by upadł.

Inne pomysły??
  • Poziom 13  
    panowie dołączając się do tematu, mój kolega ma słuchawki z mikrofonem na kablu, nie pamiętam jakie dokładnie, i jest taki sam problem, więc myślę że to nie jest wina Bluetooth, a i słuchawki kumpla tak samo u niego na kompie jak i u mnie wyłapują szumy i rozmowy, może to jakoś pomoże żeby nie szukać winy w Bluetooth.