Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Początkujący w praktyce - naprawa TV

03 Cze 2010 15:43 11356 152
  • #61 03 Cze 2010 15:43
    Mirek Zet
    Poziom 12  

Cytat:
    nie widze sensu klucenia sie z moderatorem, pomyslalem tylko ze interesuje tu kogos opinia "nowego". pozdrawiam i zycze szczescia.

Bleyst
    A pisałem na wstępie, że opinie lamerków raczej nas nie interesują. Autor tematu się na razie nie odzywa, ale myślę że to miała być dyskusja tylko między fachowcami, dobrze by też było żeby z branży. Temat nie jest w dziale Elektroda.pl i dotyczy tylko rtv. Także jeszcze raz powtarzam - lamerkom, elektronikom inaczej i rzucającym monetą, którą płytę wymienić - dziękujemy.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7983728&highlight=#7983728

• #62 03 Cze 2010 16:00
    mirex
    Poziom 43  

Macie przykład "wdzięczności" dla moderatora:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1684359.html

"Postraszony" i "wystraszony" publikuję zatem co autor miał do powiedzenia. Niby to prywatna korespondencja, ale jej treść niejako usprawiedliwia mnie. Zwłaszcza w kontekście tego tematu.
    No i boję się jak cholera owoców poszukiwań jego lordowskiej mości. :cry:

Początkujący w praktyce - naprawa TV

• #63 03 Cze 2010 19:16
    Bleyst
    Poziom 9  

Mirek Zet napisał:
    Cytat:
    nie widze sensu klucenia sie z moderatorem, pomyslalem tylko ze interesuje tu kogos opinia "nowego". pozdrawiam i zycze szczescia.

Bleyst
    A pisałem na wstępie, że opinie lamerków raczej nas nie interesują. Autor tematu się na razie nie odzywa, ale myślę że to miała być dyskusja tylko między fachowcami, dobrze by też było żeby z branży. Temat nie jest w dziale Elektroda.pl i dotyczy tylko rtv. Także jeszcze raz powtarzam - lamerkom, elektronikom inaczej i rzucającym monetą, którą płytę wymienić - dziękujemy.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7983728&highlight=#7983728

Nie wiem kolego czy mozesz reprezentowac calosc forum, ale wiem ze to co piszesz jest nieuprzejme. A moneta rzucalem bo zaden fachowiec nie potrafil poradzic - moze zamiast obelg przydaloby sie troche wiedzy?

• #64 03 Cze 2010 19:56
    1411166
    Użytkownik usunął konto  
  • #66 03 Cze 2010 21:25
    Teres5
    Poziom 18  

Pozwolę sobie na kilka uwag, po zapoznaniu sie z zamieszczonymi postami. Zgadzam się z tymi "forumowiczami" co chcą utrzymać odpowiedni poziom "elektrody". Posty w stylu... mam Opla, wczoraj jeździł dzisiaj nie... lub nie wiem jaki monitor mam kupić itp., nie powinne być zamieszczane. Opinie i testy dotyczące sprzętu elektronicznego można znaleźć w różnych czasopismach a przez Google bez problemu. Pytający z reguły nie podają jaką gotówką dysponują a więc takie pytania są bez sensu. Podobnie z naprawami i problemami samochodów. Prawie każda marka ma swoje forum i tam można poczytać o rozwiązywaniu problemów z pojazdami samochodowymi. Kolejna sprawa to poprawna pisownia.
    Jest już lepiej ale jeszcze niezbyt dobrze. Zapowiadane było wyrzucanie do kosza postów z błędami i co z tego? W dalszym ciągu pojawiają się "kwiatki", że pisownia i błędy ortograficzne powalają człowieka.

• #67 03 Cze 2010 21:43
    tompre
    Poziom 10  

do forum wkracza kapitalizm

Moderowany przez mirex:

To jedyny wniosek, jaki przyszedł koledze do głowy? Jeśli tak, to dziękujemy za obecność w tym temacie. Proszę jeszcze spojrzeć co napisał poprzednik na końcu.
    Obiecałem sobie, że nic stąd nie usunę, ale i milczał nie będę jak pojawiają się takie mądre słowa.

• #68 03 Cze 2010 21:58
    LeDy
    Poziom 43  

gts1991 napisał:
    Czyli elektroda ma być tylko dla super elektroników najlepiej panów inżynierów tylko? Jak jakiś początkujący coś zepsuje to może się czegoś nauczy po drodze...
    W końcu jak mówi stara prawda życiowa mówi " Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz..."
    Ps: Nie błądźmy od razu taki pesymistami od razu może chociaż jeden z userów zostanie pożądanym elektronikiem wśród amatorów ;)
    Pozdrawiam Marcin

Nauczyć można się już z czytania postów( słynne szukaj)
    Niech przewraca się na swoich błędach.
    Byle jaki user i porządny elektronik?
    Do tego trzeba lat praktyki a nie sępienia na podpowiedziach!!!!!!!!!
    Podsumowanie dyskusji: Nic na forum się nie zmieni. Nie ma takiego z jajami coby to zmienił. Będą punkty za pomógł w początkujących, będą podpowiedzi typu to jest w bazie, użyj funkcji szukaj itp. itd. Będą bo nie ma nikogo z jajami aby wprowadzić zmiany, normalność.
    I tu zaczyna się kampania wyborcza.
    Obiecuję , że jak zostanę moderatorem będę walczył z takimi durniami- userami

Moimi braćmi będą pożeracz pyr, wieczny malkontent itp. maści.
    Konta będą blokowane innym.

• #69 03 Cze 2010 22:27
    tompre
    Poziom 10  

ludzie techniczni wypowiadają się krótko ,więcej myślą i robią a to co chcecie
    zrobić to eutanazja

• #71 03 Cze 2010 22:36
    Mirek Zet
    Poziom 12  

LeDy napisał:
    Obiecuję , że jak zostanę moderatorem będę walczył z takimi durniami- userami

A już miałem zapytać czy znasz kogoś z jajami :D

• #72 03 Cze 2010 22:38
    LeDy
    Poziom 43  

Mirek Zet napisał:

A już miałem zapytać czy znasz kogoś z jajami :D

Mam oba.
    Ino po co?

• #73 03 Cze 2010 22:44
    tompre
    Poziom 10  

głupich pytań nie ma są tylko głupie odpowiedzi

• #74 03 Cze 2010 22:46
    1411166
    Użytkownik usunął konto  
  • #75 03 Cze 2010 22:55
    LeDy
    Poziom 43  

Konkrety były:
    1: Brak punktów z początkujących( lub uboga wersja 1:10)
    2:sprawdzanie stanu początkującego i jak na koncie xxxx " napraw " w początkujących -KOSZ
    3: Sprawdzanie ilości kont.
    4: awans z początkujących( określany po zasobie wiedzy).
    5: Moderator - tępiciel( konfiskata moderatora, łopaty)
    Może mi jeszcze coś przyjdzie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1685056.html
    Jeszcze nikt nie podpowiadał. Długo to nie potrwa.
    Dorobek RyśkaM: https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php?search_author=RysiekM

• #76 03 Cze 2010 23:01
    radsat
    Moderator

LeDy-ku z pkt.4,5 jestem zadowolony. Dołączę do ciebie i też poproszę o wystawienie mnie na listę transferową moderatorów.

• #77 03 Cze 2010 23:07
    Mirek Zet
    Poziom 12  

Cytat:
    też poproszę o wystawienie mnie na listę transferową moderatorów.

Radsatku, zapomnij o tym. Niedopuszczę do tego.

• #78 03 Cze 2010 23:09
    LeDy
    Poziom 43  

radsat napisał:
    LeDy-ku z pkt.4,5 jestem zadowolony. Dołączę do ciebie i też poproszę o wystawienie mnie na listę transferową moderatorów.

Ty byłeś. Co się stało, że nie jesteś? Kogo wina?

• #82 03 Cze 2010 23:19
    tompre
    Poziom 10  

chcecie się podzielić tak samo dzieliły się partie polityczne

• #83 03 Cze 2010 23:20
    Mirek Zet
    Poziom 12  

Problem w tym że raz już mnie nabrałeś. Inaczej działałeś jako user ze mną, a inaczej jako mod.

• #84 03 Cze 2010 23:23
    radsat
    Moderator

Witek masz miejsce po prawicy, spokojnie. Już wiem co i jak. I zamierzam konkretnie z laikami.

• #85 03 Cze 2010 23:38
    mirex
    Poziom 43  

LeDy napisał:
    Konkrety były:
    1: Brak punktów z początkujących( lub uboga wersja 1:10)
    2:sprawdzanie stanu początkującego i jak na koncie xxxx " napraw " w początkujących -KOSZ
    3: Sprawdzanie ilości kont.
    4: awans z początkujących( określany po zasobie wiedzy).
    5: Moderator - tępiciel( konfiskata moderatora, łopaty)

ad1. Zostało Ci to już wytłumaczone.
    ad2. Nie rozumiem. Początkującym można być nieustannie. Niektórzy nie są w stanie przekroczyć pewnego pułapu wiedzy.
    ad.3. O la la .. konkrety i wiarygodność takich dociekań przedstaw! Zresztą z Witkiem pogadaj o tym.
    ad4. Przecież tak jest. Nie widzisz, że coraz mniej nowych tematów powstaje w tym dziale? Choć zgoda, że można by bardziej tego pilnować.
    ad.5. Bzdura. Moderator jest związany Regulaminem Forum i zasadami działu, których też nie można opracować wbrew regulaminowi. Żaden tępiciel, żaden przyjaciel - osoba jak najbardziej bezstronna.

Przypominam ponadto, że forum jest ogólnie dostępne. Nawet jeśli kiedyś zostaną wprowadzone jakieś rygory przy rejestracji, o co zresztą zabiegałem, i co jest mało prawdopodobne w najbliższej przyszłości, to nic się nie zmieni pod tym względem. Ponadto mogą dotyczyć wyłącznie nowych użytkowników.
    Odsiew będzie znikomy, ale dobry byłby i taki.

Nie widzę powodu, aby zabronić ludziom, którzy chcą naprawić swój własny lub sąsiada telewizor, korzystania z forum. Jeśli tylko potrafią się wykazać odrobiną wiedzy i myślenia. Tak jak nie każdy musi jechać do mechanika, aby sobie podstawowe rzeczy przy samochodzie zrobić.
    Pozostają oczywiście trutnie, którzy wykorzystują naszą wiedzę do działalności zarobkowej na lewo. I grają fachury. Tylko jak to zweryfikować na ogólnodostępnym forum? Zaświadczenia z urzędów żądać?
    A przecież mamy paru takich, bardzo starych użytkowników zresztą, którzy prowadzą uczciwą działalność i nadal piszą o pomoc. Czasem to zgoła proste rzeczy. Niestety. Ich też wyrzucić poza nawias, bo albo nie mogą, albo im się nie chce już przekraczać kolejnych barier wiedzy? Zwłaszcza związanych z nowymi technologiami?

• #86 03 Cze 2010 23:47
    LeDy
    Poziom 43  

Może znalazłem idealne rozwiązanie.
    Pojawienie się postu na forum po akceptacji moderatora.
    To on wtedy odpowiada za miejsce, obecność, poziom tematów.

• #88 03 Cze 2010 23:51
    SP8JZ
    Poziom 33  

Dobrze by było, gdyby na forum istniał jakiś sposób pomocy zwykłym użytkownikom sprzętu elektronicznego. Elektronika funkcjonuje we wszystkich dziedzinach życia i nie ma człowieka, któremu choć raz w życiu coś się nie popsuło. Z całym szacunkiem Panowie mam takie osobiste pytanie. Czy choć raz w swojej praktyce spotkaliście się z przypadkiem, że ktoś (użytkownik) był zmuszony po prostu samodzielnie coś naprawić? Obawiam się, że odpowiedź będzie twierdząca. Zwłaszcza, że to już nasza cecha narodowa naprawić po tym jak Niemiec czy Anglik wyrzucił, bo nie działa, bo nie ma pieniędzy na zakup nowego. Nie tak dawno, bo wczoraj dostałem ostrzeżenie. Ktoś zadał niejasne pytanie i wywiązała się różnica zdań z moderatorami. Dzisiaj może drażnić pytanie typu: "nie ma obrazu, czy to trafo?" Facet w ogóle nie wykazuje inwencji ze swojej strony, nic nie pomierzył i czeka na gotowca. Bądź, co bądź w przyszłości, jak nie dzisiaj, zajdzie potrzeba stworzenia w sieci miejsca, gdzie będą wypowiadać się nie tylko fachowcy. Takie jest moje zdanie. Krytykujcie Panowie do woli. Pozdrawiam. Marcin.

• #89 03 Cze 2010 23:52
    tompre
    Poziom 10  

do pierwszego postu
    to może niech ludzie inaczej ładni nie wychodzą na ulicę
    a jakie jest lepsze jutro czy my Polacy produkujemy jakiś telewizor własnej konstrukcji

• #90 03 Cze 2010 23:55
    mirex
    Poziom 43  

LeDy napisał:
    Może znalazłem idealne rozwiązanie.
    Pojawienie się postu na forum po akceptacji moderatora.
    To on wtedy odpowiada za miejsce, obecność, poziom tematów.

To niejako istnieje, choć wdaje się, że zostało ostatnio zarzucone lub osoby weryfikujące są zbyt tolerancyjne. Nowi użytkownicy - do 10 postów na forum - nie piszą bezpośrednio w działach. Ich tematy są dopiero przenoszone. Działał automat. W sumie nie wiem jak to teraz wygląda.