Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SUPERSTAR 3900 CRT AM/FM/SSB

Grzesieq99 02 Jun 2010 10:15 13737 57
    Grzesieq99
    Level 10  
    Witam
    Czy do kwoty 650 PLN można kupić coś lepszego? Co sądzicie o tym radiu i jaką antenę do niego polecacie? Nie mogę się zdecydować czy antena na stałe (TEXAS PRESIDENT PL 208 CM / 6dB / PL) czy magnetyczna (DAKOTA PRESIDENT 145 CM/5 dB/ MAG. - 145). Proszę o poradę- co sądzicie o tym radiu, antenach i czy za tą cenę można wybrać coś lepszego. Generalnie chodzi mi o dobrą jakość odsłuchu i zasięg. Czy do tego jakieś wzmacniacze, tuning radia etc.? Jestem "zielony w temacie kompletnie. Od kilku dni czytam różne fora ale nie mogę się zdecydować.
    A, nie wiem czy to ważne ale radio będzie codziennie wraz z anteną ściągane z samochodu (nie mam garażu i trochę strach by było zostawiać to w aucie)
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To radio to nic innego jak Super Cheetach czy Alan 87 w nowym, nie koniecznie lepszym wydaniu.
    Radia prosto z fabryki są rozstrojone, mają źle poustawiane prądy spoczynkowe, mają zimne luty i tak dalej.
    650zł to chyba za dwie sztuki cena :)
    To radio moim zdaniem nie jest warte więcej jak 300zł.
    Ale jak tam Marysia uważa.
    Michał
    Grzesieq99
    Level 10  
    Co więc proponujesz?
    SP5IT
    Jak dla mnie żadne CB nie jest warte więcej jak 500zł ale ja jakiś dziwny jestem :)
    Twoja kasa, rób co chcesz.
    Michał
    Bushman10980
    Level 22  
    Witam...
    Szukasz radia do auta...
    Ma być powyżej przeciętnej...
    Posiadać wbudowane filtry różnej maści tłumiące zakłócenia...
    Moc powyżej normy (prawa)...
    Czułość największą...

Tuningowalne - cokolwiek to znaczy...

Antena łatwa do demontażu...
    Dobrze odbierająca...
    Dobrze nadająca...

Taka konfiguracja nie istnieje...

Ale myśląc zastanowiłbym się nad zakupem:

Radii: PRESIDENT: JACKSON, LINCOLN, GRAND...

Anten: Firm: SIRIO, ALAN (MIDLAND), LEMM, PRESIDENT powyżej 1m (ba nawet 2m to by było to) najlepiej montowane na stałe z odkręcanym promiennikiem - tym de..om, złodziejom i tak nic nie da sama cewka i nie rzuca się w oczy w nocy na postoju...

Kabel do auta typu RG58 z dobrze szczelnym ekranem (gęstym) i linką w gorącej żyle (a nie drutem)... Wtyczka UC1 zalutowana przez zakładającego a nie zaciśnięta przez fabrykę...

O resztę pytaj... /za dużo wypiłem już więcej nie wymyśle.../
    Grzesieq99
    Level 10  
    SP5IT jakie ty posiadasz radio? Jakie w/g Ciebie radio jest ok ( ale napisz mi jakie radio wybrałbyś gdybyś patrzał na stosunek cena/jakość oraz jakie CB Wybrałbyś, gdyby cena nie grała roli.
    SP5IT
    Obecnie uzywam Presidenta Jack.
    Stosunek wydajność/cena ma uważam niezły, bo za 200zł które za niego zapłaciłem mam AM/FM/SSB, szeregowy modulator i kwarcowy fitr w odbiorniku, który powoduje, zę po przejsćiu w piątki nie słyszę co się dzieje w zerach i vice versa. Nieliczne CB radia tak potrafią :)
    Michał
    Grzesieq99
    Level 10  
    Ale gdybyś nie musiał patrzeć na kasę ? (President Jackson II ASC- superstar 3900 czy zostajesz przy swoim?
    SP5IT
    Jeśli po przejściu w piątki nadal słyszę co dzieje sie w zerach to wybacz to złom a nie radio. A takie są wymienione przez ciebie :)
    Mają oprócz tego wiele innych rzeczy które są mi do niczego nie potrzebne.

Michał
    Grzesieq99
    Level 10  
    Michał- czy możesz mi napisać jakie radio wybrałbyś do 1000PLN gdybyś nie musiał patrzeć na cenę?
    SP5IT
    Jack, PC-122, ST-901, Lincoln.
    Miałem wszystkie wymienione. Kilka różnych egzemplarzy w różnym czasie.
    Ostał się Jack, który ma wszystko czego potrzebuje od radia CB w samochodzie.
    Chcesz mieć radio "z bokami" to Jackson I albo Lincoln. Reszta to chłam.
    Michał
    Grzesieq99
    Level 10  
    Można gdzieś dostać jeszcze Jacka I nowego? czy tylko używany? II rozumiem gorsza w/g Ciebie?
    SP5IT
    Co żeś się uparł na nowe radio? Z nowych nie widzę nic godnego uwagi co miałoby lepszy odbiornik, niż stare, dobre sprzęty.
    Tak, Jackson 2 to szmelc moim zdaniem ale nie każdy musi się z nim zgadzać :)
    Grzesieq99
    Level 10  
    Nie uparłem się, nie "nerw" się tak ;) Specjalnie prowokuję aby uzyskać odp. Nie muszę mieć nowego radia, nie musi być drogie- chcę dobre radio. Tą dyskutą chcę prowokować innych do wypowiedzi. Fajnie, że mi doradziłeś ( bez podobnej pomocy pewnie wydałbym ze 3 razy tyle ile to warte) dziwi mnie jednak fakt, że radio "A" jest lepsze od radia "B" choć jest 2 razy tańsze (dlatego dalej prowokuję rozmowę ;) )
    SP5IT
    Cena nie przedkłada się na jakość.
    Michał
    Grzesieq99
    Level 10  
    Coś nigdzie nie mogę go znaleźć
    SP5IT
    Ja na mojego Jacka polowałem rok :) Cierpliwości.
    Michał
    SP5IT
    Tak, to jest Jackson 1
    Michał
    Grzesieq99
    Level 10  
    Ok, chyba mnie Przekonałeś. Teoretycznie (+,-) to radio + antena texas president (chyba, że jest lepsza jakaś do tego radia) jaki da mi zasięg (oczywiście w przybliżeniu)?
    SP5IT
    Cały świat. W sprzyjających warunkach oczywiście ;)
    Michał
    Grzesieq99
    Level 10  
    Chodzi mi o zasięg radia zamontowanego w aucie ;)
    SP5IT
    Zależy to od tak wielu czynników, że nikt nie udzieli ci konkretnej odpowiedzi.
    M.
    Grzesieq99
    Level 10  
    Cholera, głupi się znowu zrobiłem. Znajomy odradza mi Jacka ponieważ ten "za wąsko chodzi" w mobilu. Mówił mi, że jako radio bazowe jest super, ale do auta to będę miał problem z odsłuchem "chińszczyzny", której na drogach cała masa. Poleca mi Rangera RCI 2950 + bata Santiago 1200. Możesz coś napisać o tym radiu Michał?
    SP5IT
    2950 to taki Alan 87 z wyświetlaczem częstotliwości dla słabo widzących. Radio z odbiornikiem szerokim jak stodoła. Nie zawracałbym sobie tym głowy.
    Michał
    szpara
    Level 28  
    Grzesieq99 wrote:
    Znajomy odradza mi Jacka ponieważ ten "za wąsko chodzi" w mobilu.

W dobie nadciągającej propagacji jest to duża zaleta.
    c2h5oh
    Moderator
    SP5IT wrote:
    Jeśli po przejściu w piątki nadal słyszę co dzieje sie w zerach to wybacz to złom a nie radio...

Jeżeli ktoś wywalił ogranicznik modulacji i wstawił mikrofon ze wzmocnieniem, to nawet z filtrem 1 kHz nic nie zdziałasz. Będzie gościa słychać na kanale w górę i w dół.
    Pomimo, że będzie nadawał np. na 20 Ty nawet z najdoskonalszym filtrem będziesz go słyszał na 19 i 21.
    Takie są skutki poprawiania modulacji. Żadne filtry na to nic nie poradzą.
    Dotyczy to zarówno modulacji FM i AM.
    Grzesieq99
    Level 10  
    Michał, wiem że ty obstawiasz na Jacka. Po tym co jednak poczytałem i usłyszałem znowu się zastanawiam. Masz go waucie czy jako bazę? Mi zależy na dobrym odsłuchu, a skoro "Jacek jest taki wąski" to może być z tym problem w aucie. Koleś sobie Herberta sprawił i chwali- fakt, że ubogie nieco radio. Ja już skołowany jestem- klient mówił mi, że Jack na bazę jak najbardziej- zaj... radio ale do samochodu już nie bo będę miał z odsłuchem problem ( a na tym mi zależy). A co do bata - zamiast texasa zaproponował mi sanhtiago 1200. Co brać do auta??? Jacek (chociaż w moim rankingu już stracił), Ranger (nie podoba mi się, że nie ma wyświetlanych kanałów bo ja jestem laik ale tabelkę sobie zawsze można wydrukować ;) ), czy Alan 87 (choć słyszałem, że alan to tylko alan ... )
    SP5IT
    A jaka jest różnica w słuchaniu w samochodzie a w słuchaniu w domu bo nie wiem?
    Ja nie obstawiam Jacka tylko wąskie i selektywne odbiorniki.
    Powiem ci tak:
    Kup dwa, trzy, cztery różne radia. Przetestuj, zostaw sobie to, które ci przypasuje i nie zapomnij wrócić i napisać które i dlaczego zostawiłeś.
    EOT.
    Powodzenia, Michał

p.s. tak działa odbiornik w moim radiu. Clarifier przestraja z zer w piątki.
    Stacje idące na s9 przestają bys słyszalne.
    Zrób to samo z 87 czy Rangerem :) Idź w piątki i posłuchaj #19
    http://w551.wrzuta.pl/film/0qHtPKkaQQP/video0136
    Jeśli to wada, to ja poproszę same takie wadliwe radia :)
    michał 76
    Level 18  
    Ja proponuję posłuchać dobrych rad kolegi Sp5it. Co do Rangera to ma on możliwość przestawienia na pracę w kanałach, przestawia się zworki przy procku.