Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki

21 Sty 2003 17:22 3030 14
  • Poziom 36  
    Potrzebuję podłączyć słuchawki do wzmacniacza KLEOPATRA HIFI, tam jest gniazdo DIN, ale słuchawkowe. Muszę więc zmienić wtyk. Do których pinów we wtyku podłączyć słuchawki stereo, przy których oryginalnie był mini jack ?
  • Poziom 36  
    Dzięki, ale nie o to chodziło. Pewnie coś źle nazwałem. Chodzi o taką wtyczkę podobną do DINa z zewnątrz, ale układ pinów ma taki jak w załączniku. Potrzebuję do tego schemat, jak podłączyć słuchawki stereofoniczne. Dokładnie to chodzi mi o przejściówkę z jacka na coś takiego (żeby można było zwykłe słuchawki made in china podłączyć).
  • Poziom 27  
    :arrow: ptolek czy masz tam wyrazne oznaczenie nr bolcow?jesli tak to moge ci podac wg nr
  • Poziom 36  
    Na szczęście mam wyraźne :D Jakbyś mógł to poproszę.
  • Poziom 27  
    4 - kanal lewy 5 - kanal prawy 1 - 2 - 3 masa dodatkowa uwaga masa w roznych wykonaniach byl albo sam nr jeden albo 2 i 3 lub wszystkie razem zreszta z tymi koncowkami mozesz pokombinowac :D
  • Poziom 26  
    No to tez jest wtyk DIN tak mi sie zdaje...
    mozna go wsadzic na 2 sposoby tzn odwrocic o 180 stopni i glosniki sie wylaczaja. Chyba tam sie podlacza do przeciwleglych te sluchawki, moglbym sprawdzic jak jest to podlaczone bo mam takie sluchawki.
    pozdrawiam
  • Poziom 27  
    zyraf dobrze piszesz dotyczy to tych wtykow ktore maja specjalne wytloczenie z dwoch stron :D
  • Poziom 43  
    Czasem taki din nie był przydatny do wzmacniaczy Quadro?? Jako gniazdo słuchawek kwadro - rewelacji lat 70-tych
  • Poziom 27  
    :arrow: tremolo sluchawki qadro? to tak jak sluchanie kina domowego na sluchawki troche sie zapedziles :wink:
  • Poziom 26  
    Nio i nawet stwierdzilem ze mam taka przejsciofke z DIN na mini jack.
    kanal jeden kanal drugi
    >X< -taki rowek jakby kto nie wiedzial :P
    masa masa
    nio niezaleznie jak na to patrzymy to to itak bedzie podobnie...
    w sluchawkach na mini-jack to itak nie ma znaczenia masa bo jest polaczona wiec i tu trzeba tak zrobic... jest to proste, jezeli beda kanaly odwrotnie no to sobie zamienisz kabelki. Tu wlasciwie to niema jak tego zle zrobic (no jest chyba jedna mozliwosc :lol: ) jest to proste. Pobaw sie jak masz czas tylko uwazaj z tymi wtyczkami to jak sa nowe (nie te staaaaaare unitra) to sie lubi plastki topic jak sie zadlugo potrzyma lutownice... no ale to takie male ostrzezenie, najlepiej oczyscic te kolki przed lutowaniem.
    pozdrawiam
  • Poziom 26  
    no i dobrze zrozumiales :D :) :D
    tak ma byc jak to narysowales...
    pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Dzięki za pomoc, niedługo wypróbuję :D