Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 4t jak przeprowadzic dobry tuning ..

Pepan 02 Cze 2010 11:25 11057 3
  • #1 02 Cze 2010 11:25
    Pepan
    Poziom 9  

Witam
    Mam skutera 4t 50ccm (chinski :P) Denerwuja mnie jego osiagi ... kiedys spokojnie 65 a teraz 50 km/h to maximum ;/

Chce założyć cylinder 80ccm klasy sport firmy Airsal
    Wariator-multivar malossi
    odblokwany modul
    swiece irydowa + cewke o wiekszym napieciu
    sprzegla narazien nie bede wymienial bo nie mam przeznaczonej kasy na to ;d
    Pasek mam wzmacniany ... przejechane jakies 600 km

I moje pytanie jest takie : Czy przy klasie sport moze zostac seryjny wal ,głowica ? slyszalem ze trzeba wymienic łozyska na wale na mocniejsze

• #2 10 Lip 2010 13:43
    11codi
    Poziom 1  

zależy czy masz dobry wał i czy niema luzu z góry na dół jak tak to w normalnym sklepie wał do 80cm3 kosztuje 150zł jeszcze musisz wymienić wszystkie łożyska i symerińgi to kosztuje 80zł i nie kupuj tańsze bo pojeżdzisz długo

• #3 14 Lip 2010 09:36
    pch
    Poziom 14  

Ja zrobiłem 12kkm na seryjnym wale z cylindrem 90ccm i ... skuter został ukradziony a pewnie by jeszcze długo pojeździł. Musiałem trochę przerobić głowicę poza tym żadnych przeróbek. Oczywiście większa dysza i inny filtr powietrza ale nie stożek.

PC

• #4 21 Lip 2010 10:06
    jarcyska
    Poziom 1  

witam ;] głowice możesz zostawić ale wał musisz obowiązkowo zmienić... też jeżeli chesz robić tuning to sobie zmień gaźnik i tłumik na sportowe i kp filtr stożkowy z takiej 50ccm można wyciągnąć duże osiągi ja np. u siebie mam taki tuning to mój teraz śmiga 130km/h am jechał 80max ;]