Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 5M składa papier w harmonijkę

02 Cze 2010 11:52 2575 10
  • Poziom 23  
    Witam,
    posiadam drukarkę HP LJ5M która w której czasami dochodzi do zacięcia papieru. Po otworzeniu klapki z tyłu udaje się wyciągnąć papier ale jest on poskładany w harmonijkę. Dzieje się to przy wałku z taką śliską folią na wierzchu. Widać, że ta folia w niektórych miejscach na wałku się pofałdowała. Czy to może być przyczyną?
    Szukałem folii do w/w drukarki, żeby ją samodzielnie wymienić, ale akurat do tego modelu nie mogłem znaleźć.

Pracownik z uni-tech.pl napisał mi, że w tym modelu nie ma folii tylko jest wałek grzejny taki jak
    http://www.uni-tech.pl/sklep/index.php?p479,walek-gorny-grzejny-hp-4-4m-5-5m-5n-5se-rb1-3516-000

Nie wydaje mi się, że to tak wygląda, bo u mnie jest to jest to folia na czarnym wałku. Chciałbym się upewnić zanim wydam pieniądze, czy ktoś zna problem i mógłby mi poradzić?

--
    Artur
  • Poziom 21  
    W tym temacie masz rozwiązanie Twojego problemu:

Link

A tutaj link do części którą potrzebujesz wymienić:
    Link
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Ta folia na czarnym wałku to w całości jest wałek dociskowy(gumowy) który dociska kartkę do wałka teflonowego jeżeli ten wałek jest uszkodzony to będą zacięcia jeżeli będzie "pomarszczone" też mogą być zacięcia a jak wyglądają łożyska wałka?
  • Poziom 23  
    Zrobiłem zdjęcie wałka dociskowego i chyba nie wygląda on najlepiej.
    Czy trzeba go wymienić?

Co do łożysk to nie wiem jak stwierdzić czy są uszkodzone. Wałek raczej nie ma luzów.

--
    Pozdrawiam
    Artur
  • Poziom 21  
    Dobrze że dodałeś zdjęcie. to wszystko wyjaśnia.
    Na ten czarny wałek (gumowy) nawinęła ci się folia do nadruku. Nie powinno jej tam być. Postaraj się delikatnie to usunąć, tak aby nie uszkodzić tego czarnego wałka
  • Poziom 23  
    A jesteś pewien, że to folia do nadruku?
    Od kiedy mam tą drukarkę, czyli od 3 lat, nic na folii nie drukowałem a nie wyczyniała wcześniej takich numerów.

I jeszcze jedno, folia ta wygląda jakby była integralną częścią wałka, czyli nie ma początku ani końca i jest wykonana w formie rękawa.

--
    Artur
  • Poziom 21  
    No to musisz kupić taki wałek dociskowy (ten czarny). W tym sklepie o którym pisałeś mają taki.
    Powiedz jeszcze w którym miejscu robi się ta harmonijka - przed układem grzewczym, czy przed rolkami wyjścia papieru.
  • Poziom 23  
    Harmonijka się robi po przejściu przez układ grzewczy.

--
    Artur
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Jeżeli harmonijka robi się z układem grzewczym to do wymiany:

Rolka transportująca
    tak jak pisałem ci wcześniej.

A wałek dociskowy masz tu:
    docisk
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    No wałek dociskowy na 100% masz do wymiany, ponieważ jest bardzo spuchnięty a powinien być idealnie gładki. Koszt nie będzie wysoki (ok 50zł) ale trochę problemów będziesz miał z wymianą. Z tego co pamiętam to grzanie w tych hp nie jest zbyt ciekawe do rozłożenia. No ale niestety musisz to wymienić.
  • Poziom 23  
    Wałek wymieniony na nowy, kosztował mnie okazyjnie 15zł.
    Rzeczywiście cały piec trzeba rozebrać, żeby się tam dostać. Osobom, niepewnym swoich umiejętności manualnych odradzam robienie tego samemu.
    Drukarka drukuje jak nowa, rolek na razie nie wymieniałem.

Dla potomnych załączam zdjęcie starego wałka.

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi.

--
    Artur