Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP-Q35 Matryca się nie podświetla

qhash 02 Cze 2010 15:01 1811 2
  • #1 02 Cze 2010 15:01
    qhash
    Poziom 8  

Otóż któregoś razu zostawiłem Laptopa w stanie uśpienia na noc, rano gdy go wybudziłem matryca się nie podświetliła. No więc biorę klapkę góra - dół i gitara. Działało do następnego ranka (tym razem był już wyłączony laptop). Odpalam lapa - 5 sek. podświetla i nagle przestaje. Zamkykam klapkę jest ok ale tylko 5 sek. W tym momencie zamykanie i otwieranie nic nie daje... Nawet podczas uruchamiania też od początku nie podświetla.

Dzisiaj dopiero znalazłem u siebie klawisz "Backlit" i gdy go naciskam na moment się podświetla po czym momentalnie przestaje - przypomina to miganie bardziej. Ewentualnie gdy dłuużej nie podświetlam ( załóżmy 10 min ) to ostatecznie mogę sobie pozwolić po naciśnięciu na 3 sek. normalnego obrazu. Nie mam pojęcia co może być przyczyną... wyjmowałem kolejne części ( wifi, dysk, dvd, pamięć ram) i niestety nic to nie zmienia.

Dziwi mnie też fakt że wczoraj jakimś cudem przez CAŁY dzień komputer chodził na podświetlonej matrycy i nic się nie działo, a dzisiaj odpalam i znowu kicha...
    Może ma ktokolwiek jakiś pomysł?

0 2
  • #2 02 Cze 2010 19:44
    lookash81
    Poziom 23  

najprawdobodobniej usterka inwertera lub świetlówki w matrycy. Żeby zdiagnozować należałoby podłączyć inną (sprawną) świetlówkę i sprawdzić zachowanie. Jeśli będzie to samo do wymiany jest inwerter.

0
  • #3 03 Cze 2010 12:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto